recenze

High Carats

High Carats

Co si představíte pod pojmem komplexnost? Snad rozsáhlost, nebo dokonce propracovanost? Obě z nabízených odpovědí lze považovat za správné a právě všechny zmíněné možnosti budou u následující gamesky na denním pořádku.
Boulder Dash je prostě legenda, která neumírá. Přesvědčit jste se o tom mohli v našem tématickém článku, kde jsme si podrobně vše podstatné rozepsali a popsali jsme si jak historii, tak jsme si i přiblížili některé hodně hratelné kusy. Dle našeho skromného názoru je v této kategorii zatím nejlepším počinem výborný RoX, který vyniká jak úžasným zpracováním, tak i poměrně solidními možnostmi. Ono skutečně takový map editor není k zahození. Otázkou ale zůstává, dokáže-li se mu dnešní kousek alespoň z části přiblížit?

A já prakticky ihned odpovím pozitivně, protože i když High Carats nevyniká svým zpracováním, v ostatních aspektech je již zmíněnému RoXu více než silným soupeřem. Dnešní kousek totiž obsahuje prakticky vše, co od takového Boulder Dashe můžete kdy očekávat. Základem jsou samozřejmě levely. Ty jsou zde k dispozici v množství více než obrovském, a pokud by vám náhodou nestačily, je pro vás připraven i vlastní level editor, kde si můžete svou kreativitu vyzkoušet na vlastní kůži, podobně jak to kupříkladu náš šéfredaktor, Hynek Žalčík, předvedl v zatím poslední soutěžní hře KnocKers. V tomto ohledu dnešní hra jednoznačně exceluje, ale samozřejmě to nebudou jediné dobré zprávy, které vám přinášíme. Většina Boulder Dash klonů, mám-li jeho kopie takto nazvat, se snaží původní námět neustále vylepšovat, zjednodušovat a není se proto čemu divit, že spousta lidí pak považuje tyto hry za klasické arkády, protože na nich v podstatě není nic až tak složitého. To ale není až tak správné označení, protože Boulder Dash má kořeny mezi logickými hrami a velmi znatelně to pocítíte u následujícího titulu, který se ve všech ohledech snaží navázat na odkaz předků.

Obtížnost, kterou pocítíte na každém kroku, donutí i ty nejvytrvalejší hráče k zapojení všech mozkových závitů, protože dohrát každý z levelů nebude opravdu zase až tak snadné, jak by se zdálo. Původní hry tohoto žánru se pyšnily mnoha zajímavými věcmi, například že část diamantů byla schovaná za cihlovou zdí, na niž jste museli nasměrovat své nepřátele a shodit na ně pak jeden z kamenů, popř. byly diamanty k nalezení na speciálních místech, které jste museli postupně odkrýt. Protože hra se snaží legendě přiblížit opravdu na každém kroku, můžete počítat i s implementací těchto věcí, a to čistě jen pro vaši zábavu. Hra totiž skutečně nabízí vše, co by nabízet měla. Menší nevýhodu spatřuji jen v oblasti technického zpracování. Grafika je sice vcelku pěkná, ovšem trochu mi vadilo, že se nešlo dostat podle potřeby hned do menu v případech, kdy už jsem nevěděl kudy dál. Já ale věřím, že vy budete mnohem úspěšnější než já a třeba se vám podaří úplně vše zdolat na výbornou.

Původní RoX tak v následující gamesce našel velmi silného konkurenta. I když High Carats ho po oblasti technického zpracování nepřekonává, herními možnostmi rozhodně má co nabídnout. Pokud tedy fandíte tomuto žánru, pak berte všemi deseti. Je skutečně oč stát.

stáhnout hru

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 3 + 4 =

Marian | 22.06.06 v 18:56

Nice site, unfortunately no additional levels yet...

Martijn | 22.06.06 v 18:16

Hi High Carats players,
visit http://www.bd-fans.com/HighCarats.html
for more information about High Carats!


galerie

High Carats High Carats High Carats High Carats High Carats

naše databáze obsahuje: 26 944 her

Nejlepší hráči dne

Sponzoři ligy

inzerce