recenze

Hard Hat 2

Hard Hat 2

Potrhlá arkádovka s ještě potrhlejším příběhem, zakotvila na našich monitorech. Rozhodně ji nenechte čekat. Náklad, který s sebou přivezla je až po okraj naplněn parádní hratelností, spoustou roztodivných nepřátel a velice chytlavou hudbou!
V perexu jsem mluvil o potrhlém příběhu, takže nebude na škodu si ho tady povědět. Hrdina Mega Man se stal starostou mirumilovného městečka a ze svého křesla střádá plány, jak ovládnout Evropu. Když tu ale najednou se objeví zlý Pan X a začne devastovat město a hlavně sochy znázorňující starostu města, ke které se musí všichni „dobrovolně“ klanět. Tato destrukce se samozřejmě starostovi nelíbí a protože je příliš zaneprázdněn, přivolá si na pomoc svého starého kamaráda, jehož se samozřejmě ujímáte vy. Vzhůru do boje, pan úhlavní nepřítel musí být nakopán do pr…Eh, místa X.

Ovšem to nepůjde tak snadno. Nejdříve si budete muset projít osm dlouhých a obtížných úrovní, na jejichž koncích vždy čeká extra tuhý boss. Jakmile ho ovšem udoláte, dostane váš hrdina novou, mnohem účinnější zbraň (mezi nimi si pak přepíná mezerníkem). Když už je tu řeč o hlavní postavě, nebylo by úplně od věci seznámit se s ní blíže. Váš hrdina nemá jméno, stejně jako nemá krk, trup, ruce a jeho nohy začínají až od chodidel. Sečteno podtrženo, dostáváme velice groteskní postavu s přilbou na hlavě, na které se hned napojují nohy. Tento liliputánský vzhled má ovšem něco do sebe. Jste velice nízko u země, proto jste velice těžko zasažitelní. Navíc přilba není jen tak pro okrasu, ale pokud se pod ní schováte (šipka dolů), slabší střely na vás nezanechají ani škrábanec. Abyste se ovšem dostali na konec úrovně, nestačí se jen schovávat, ale musíte skákat a hlavně střílet dotírající nepřátele, pomocí klávesy "S". Vaši protivníci jsou velice rozmanití, stejně jako všechny úrovně. Každá je tématická, a to podle typu finálního bosse. Jedno mají ovšem nepřátele společné – rychlost s jakou vás dokážou dostat na onen svět je neuvěřitelná, musíte proto být neustále v pozoru!

Graficky je na tom hra o něco hůře, než její sourozenec Hard Hat 3, což je samozřejmé. Přesto je stále na co se koukat a vizuální zpracování jen podtrhuje bláznivou hratelnost. Hard Hat 2 by ovšem nebyla ani tak z poloviny hratelná, kdyby nebylo naprosto skvělé hudby. Hrát bude převážně tvrdší rock, a tak je stále co poslouchat. Skladby jsou rychlé a úderné, přesně jako hra sama. Můj finální verdikt tedy zní: Doporučuji! Berte všemi deseti. Ač je hra občas obtížná, přesto (nebo možná právě proto) vás dokáže zabavit na desítky minut.

stáhnout hru
Zlatovous

autor
/ Zlatovous

Skóre

81 %

další recenze tohoto autora


diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 5 + 3 =


galerie

Hard Hat 2 Hard Hat 2 Hard Hat 2 Hard Hat 2 Hard Hat 2