recenze

Darc

Darc

Další logická hříčka, schopná zabavit vás i na několik desítek minut. Pomozte podivnému chlapíkovi projít bludištěm. A když už vás nezajímají logičky, tak se aspoň podívejte, jak taky může vypadat výplod Gamemakeru.
Darc je chlapík podivný nejen svým jménem, ale i svými schopnostmi. Pomocí vlastní vůle (kterou mu vnutíte skrze svou klávesnici) se může proměnit v louži slizu. To by ale samo o sobě nebylo k ničemu. Smysl tomu dává teprve další schopnost - změna směru gravitace. Znamená to, že chcete-li, Darc se ve slizoidní podobě může přenést na strop a pohybovat se vzhůru nohama, jakoby byl na zemi.

Zpočátku, když na vás vybafne první úroveň, možná nebudete vědět, co dělat. Vidíte ty dveře? Neo by si jistě tipnul, že tyto dveře vedou "to the source", ale to by se šeredně spletl - tyto dveře totiž vedou do dalšího levelu. A tam budou další dveře, a pak další... a tak to půjde nějakou dobu, než se dostanete na konec. A tam už nebudou žádné dveře... Z mého výkladu se vám možná zdá, že to bude snadné jako procházka po zámku ve Versailles, však to je jen klam! Hoďte okem (a kurzorem) po některém z obrázků poblíž recenze. Vidíte ty ostny? Mají stejnou funkci, jako v Princovi z Persie. Máte se na ně nabodnout. Můžete si to zkusit, v mžiku oka se objevíte zpět na začátku úrovně - což může vaši nebezpečnost pro okolí o dost zvýšit. V jaké situaci se nabodnete a v jaké nenabodnete, si vyzkoušíte sami. Jen napovím - přes bodláky můžete chodit, skákat na ně již nikoliv.

Musím říci, že vytvořit Darca se všemi jeho schopnostmi byl nápad jistě dobrý, (teď přijde to "ale") ale sebeoriginálnější nápad bohužel nestačí. To, že s grafikou se tvůrci zrovna nepiplali, si můžete všimnout již v menu, které je impozantní, asi jako socialistická architektura. A levely jakoby si z oka vypadly - jen občas přibude nový problém, nová překážka... O zvuku se ani zmiňovat nebudu, to bychom asi po tvůrcích toho chtěli přespříliš. Zkrátka a dobře, Darc mi přijde nedodělaný, vidím zde spoustu nevyužitého potenciálu. Ale své fandy si tato gameska nepochybně najde i přes své nedostatky.

Ovládání: X, šipky.

stáhnout hru
Kahi

autor
/ Kahi

Skóre

70 %

další recenze tohoto autora


diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 1 + 2 =

Kahi | 07.12.04 v 16:14

nene, nevím kde jsem to našel, ale na gamemakers.com ne.

Kaleta | 29.11.04 v 15:04

Tak tahle hra mě už dávno bavila. Žeby někdo z redaktorů prolézal gamemakergames.coom ?


galerie

naše databáze obsahuje: 26 944 her

Sponzoři ligy

inzerce