recenze

Alice Amazed

Alice Amazed

Pomozte sympatické Alence dostat se domů! Říše divů je totiž k ní velmi neshovívává a připraví pro ni několik nepříjemných překážek! Kromě výborné vizuální stránky, můžete také počítat s mezihrami, jež jsou ve hře obsaženy a které rozhodně potěší.
Alenka v říši divů! Slečna, která se shodou několika nešťastných náhod dostala do velmi podivného světa. Myslím ale, že o tomhle se nějak zvlášť rozepisovat nemusím, protože je velmi pravděpodobné, že jste o této pohádce slyšeli a aby také ne, když bylo na toto téma natočeno několik filmů, vytvořeno několik animací a několik dalších věcí. Oblast počítačových her naštěstí taky nebyla ošizena. Ostatně, vzpomeňme na komerční hru American McGree's: Alice a i když se nejednalo o nějaký vyložený hit, hra se hrála velmi dobře a měla co nabídnout. Freeware scéna ovšem byla až doposud o něco takového ošizená, což se ale změnilo díky známe soutěži One Switch Competition, pro níž byl následující projekt vytvořen.

Na hopsačku, jak tomu bylo u American McGree's: Alice, ovšem zapomeňte. Alice Amazed je netradičně pojata arkáda, obsahující několik hříček, zajímavý interface a několik dalších věcí, které dělají tento titul pozoruhodným. Vše ale pěkně popořadě. Zmínil jsem, že hra obsahuje několik menších her, které můžete hrát samostatně. Těchto miniher je několik a za vzor si berou několik slavných her. Mě osobně nejvíce zaujala ta, kde jsem musel vyskákat na vrchol obrovské věže, kde vše probíhalo ve stylu legendárního Icy Tower. Protože hra byly designovaná pro ovládání jednou klávesou, to jediné co můžete ovlivnit, jsou skoky. Chůze probíhá automaticky. Pozor si ovšem budete muset dát na překážky, které vám dokáží velmi nepěkně znepříjemnit život. Váš úkol je dostat se do balónu na vrcholku a to možná dříve, než uplyne časový limit a věž zaplaví voda. Musíte si tedy počínat velmi rychle. I další z hříček pak budou velmi zajímavé. V jedné z nich budete muset šípem zlikvidovat svého protivníka, jinde se octnete na šnekovi a budete muset závodit a zároveň se budete muset snažit posbírat co nejvíce hlávek salátu. Poslední z drobných her je pak nejvíce podobná basketballu, kde místo míče se zde vyskytne ryba, kterou se budete snažit střelit do zobáku hladového pelikána. Dávejte ovšem pozor, abyste si nevstřelili vlastní koš ;).

Mnohem zajímavější je ale okusit kompletní hru. Rozhodnete-li se tak, rozvine se vám bludiště, v jehož pravém horním a levém dolním rohu jsou situovány východy, které jsou zpočátku zablokované. Ocitáte se opět v kůži Alenky a proti vám opět stojí již zmíněný králík. Každá z postav má samozřejmě předem určený východ a váš úkol je samozřejmě dostat se do toho správného z nich dříve, než to udělá soupeř. Pro odemčení těchto východů budete muset najít truhlu. Zde ovšem musím upozornit, že vše bude záležet na obtížnosti, kterou jste si na počátku vybrali. Volit totiž můžete z celkově pěti variant a na své si tedy přijde každý. Obtížnost se pak odvíjí v průběhu celé hry. Jednotlivé položky se liší zejména rychlostí a počtem překážek. Váš hlavní úkol je samozřejmě najít svojí bednu, která vám zpřístupní východ a vy se tak můžete vrátit domů. Zajímavě působící námět má ještě zajímavější zpracování. Oběma postavám „běhají“ po stranách různě tvarované směrové šipky. Pro vás jako Alenku, je ovšem směrodatná levá část obrazovky. Přes tyto šipky bude neustále přebíhat výběrový kurzor a jakmile stisknete akci, tento kurzor se zastaví a vybere jednu ze šipek a provede daný pohyb. Možná to nyní zní složitě, ale věřte, jakmile vyzkoušíte, bude vám vše jasné. Vybrala-li se například šipka dolů, Alenka udělá krok dolů a tímto způsobem se pohybujete po celém bludišti. Na těžších obtížnostech se potom jednotlivé pohyby budou řadit do fronty a po dosáhnutí určitého počtu se provede sled vybraných pohybů.

V bludišti samozřejmě narazíte i na další objekty a dle jejich symbolu jistě poznáte, co jsou zač. Můžete tak aktivovat již zmíněné minihry, teleportovat se na jiné místo či třeba doplnit si trochu čas. Ten totiž hraje v této hře velmi důležitou roli a jakmile uplyne, automaticky končíte. Musíte se tedy stihnout dostat do únikové oblasti ve stanoveném limitu, což s trošku složitějším interfacem bude z počátku asi trochu komplikovanější. Vše je ale otázkou cviku a jistě si velmi rychle zvyknete. Alice Amazed je titul, který mě zpočátku nějak zvlášť nenadchnul, později si ovšem dokázal získal mé sympatie. Možná to bylo díky skvělým minihrám, netradičnímu pojetí nebo dokonce díky technickému zpracování. Pokud se tedy rozhodnete hru stáhnout a zvyknete si na ni, budete se skvěle bavit. Na druhou stranu hlavní hru můžete vynechat a můžete se věnovat pouze jednotlivým hříčkám, takže chcete-li se pouze odreagovat, můžu hru doporučit i vám ostatním.

stáhnout hru

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 2 + 1 =


galerie

Alice Amazed Alice Amazed Alice Amazed Alice Amazed Alice Amazed

naše databáze obsahuje: 26 944 her

nejnovější komentáře

ahoj
30.10.2020 v 21:25:40

469))))
30.10.2020 v 15:06:21

také to neumím ((((
30.10.2020 v 14:58:55

já na fotbal nekoukám - škoda
30.10.2020 v 14:57:52

nic pro mě (((
30.10.2020 v 14:56:06

no nevím jestli to dám((((
30.10.2020 v 14:53:15

Sponzoři ligy

inzerce