recenze

The Nameless

The Nameless

Tahle gameska je zajímavá v mnoha ohledech. Jednak proto, že je velmi propracovaná, ale také i proto, že je dosti zvláštní. Osobně mi nějakou tu dobu trvalo, než jsem do ní pronikl, ale má snaha se vyplatila. Rozhodně čtěte dále.
Prvních několik chvil při hraní The Nameless bylo velmi zajímavých. Nejdříve jsem si říkal, že se na to vykašlu a raději se poohlédnu po něčem jiném. Pořád mi to ale nedalo a snažil jsem do hry ponořit opravdu naplno. Nebylo to jednoduché, ale čím hlouběji jsem byl, tím více jsem děkoval mému rozhodnutí, že u této gamesky setrvám. The Nameless totiž není obyčejná hra, ale jde o velmi propracovaný titul.

Do rukou se vám dostane robot s jetpackem. Jistě si říkáte, že v tomhle přece se nic originálního nekoná. Také jsem si to myslel. Bylo to ale až do doby, než jsem plně pochopil pointu. Vy v podstatě putujete levelem a narážíte na různá místa. Někde se vás budou pokoušet zneškodnit a musíte se bránit (granáty, laserová puška), jinde budete narážet na různé překážky a zvláštní věci. A právě u toho bych se na nějakou chvíli zastavil. Úkolem The Nameless totiž není to, že byste museli pozabíjet kvanta nepřátel, jak tomu je u některých jiných gamesek, ale to, že se musíte pokusit sesbírat co nejvíce krystalů a jiných užitečných předmětů. Cíl to není jediný, ale řekl bych po několika hodinovém hraní, že dominantní. Z dalších úkolů bych vypíchl například zachraňování oveček. Jak už to tak v životě chodí, situace nebude tak jednoduchá, jak se možná na první pohled zdá. Pokusím se vysvětlit, proč.

Ono je to velmi jednoduché. Veškeré cenné věci budou nějakým způsobem ukryty. Buď v různých bednách, anebo zamčených objektech, vyžadující jednoznačné klíče. A level je poměrně rozsáhlý. Jak tedy začít. Přirozeným faktorem tohoto kousku je, že můžete pomocí speciálního lana přitahovat k sobě předměty. Samozřejmě platí jisté fyzikální zákony a tak budete muset být velmi pozorní, abyste o něco nezavadili. Obsahem těchto předmětů pak jsou různé další herní prvky, jako přístupové karty či krystaly. Obojí se vám bude hodit, ale dostat se k tomu bude vyžadovat trochu zručnosti. Nejjednodušší je vydat se na nějaké relativně bezpečné místo a pak prakticky předvést, co dokáží vaše granáty. Ne vždy ale budete mít dostatek těchto zbraní k dispozici. A tak nejspíše využijete plán B, kdy k sobě nějaký z předmětů (většinou jde o krabice či boxy) přitáhnete a vesele s nimi budete plachtit. Pokud se dostanete do střelného pole nějaké útočící jednotky a budete dostatečné šikovní, může se vám podařit krabici nasměrovat přímo takříkajíc „do rány“.

Krabice se pak rozbije a vy můžete prohlédnout a následně sebrat obsah. Pokud najdete přístupovou kartu (jsou označeny písmenky abecedy), pak můžete najít příslušné dveře, otevřít si a prozkoumat obsah dané zóny. Většinou najdete další užitečné předměty, které vám pak pomohou v dalším postupu.

stáhnout hru

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 1 + 5 =

hypnotyzer

hypnotyzer | 20.02.15 v 08:16

je vidět že i některé věci dokáží překvapit


galerie

The Nameless The Nameless The Nameless The Nameless The Nameless