recenze

Super Taxi

Super Taxi

Taxi, vozidlo, jež nás dopraví přímo na místo kam potřebujeme a je-li to v jeho zájmu, pak i přesně na čas. Bez těchto vozítek by si někteří z nás už ani neuměli představit cesty z nějaké akce zpět do tepla domu. Pokud ale hovoříme o Super Taxi, jedná se o nejrychlejšího taxikáře pod sluncem, který nenechá nikoho a nikde čekat.
Vzhledem k tomu, že Taxi je zpravidla automobil (až na jisté výjimky ve východních zemích), bude tahle hra právě o ježdění. Všude kolem vás jsou obří mrakodrapy a ulice, jež se kolem každého z nich spojují v jakési čtvercové pole. Úkol je prostý, musíte v co nejkratším čase sbírat hvězdy, které se na cestě nachází. Abyste zbytečně dlouho nebloudili, navádí vás k nim zelená šipka nad vašim autem. Pro zpestření vaší jízdy, se v pravém dolním rohu nalézá ukazatel vaší rychlosti, můžete si tedy zkusit udělat rychlostní rekord.

Krom ježdění přes hvězdičky se v celé téhle hře ničeho nedočkáte. Žádné další auta na cestách, žádné zběsilé honičky, prostě nic. A to si myslím, že je velká škoda. Ne každého totiž uspokojí jezdit stále dokola a sbírat zářící věcičky.

Grafika je u tohoto titulu velmi uspokojivá (z hlediska freeware) a je to vlastně hlavní věc, která tuto hru táhne. Co ji naopak táhne ke dnu je velmi nedbale zvolená hudba a zvuky. Fyzikální model hry se autorům taky zvlášť nepovedl a je nutno gamesu brát spíše jako arkádu, ve které vybrání zatáčky ve stokilometrové rychlosti není nic nemožného.

stáhnout hru

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 3 + 5 =


galerie

Super Taxi Super Taxi Super Taxi