recenze

Save South Park

Save South Park

Městečko South Park, místo s největší koncentrací idiotů a podivností. Nyní se jej rozhodli zabrat neznámé děti a předělat ho podle svých představ. Jediní kdo je ještě může zadržet jsou kluci. Proto vymýšlejí plán jak se těchto parazitů zbavit. Nebudete to snadné a vyžádá si to od všech maximální nasazení.
Tato hra je z dílny jednoho velkého fanouška South Parku, od kterého jste si na našem webu mohli již zahrát Planet of Cartmans a její pokračování Planet of Cartmans 2. Jejím autorem je studio Jukman Games, které vydalo i dnes recenzovanou hru. Na rozdíl od minulých počinů tohoto autora, tato gamesa se odehrává přímo v South Parku a budete si moci zahrát za všechny hlavní postavy.

Příběh je celkem prostý, v poklidném městečku se objevili malé děti, které mají v plánu převzít město do svých rukou a přizpůsobit jej obrazu svému. Zatímco si kluci hrají v lese, South Park je již obsazen. I když stojí proti mnohonásobné přesile, rozhodnou se s tím něco dělat. Vymyslí odvážný plán na jehož provedení bude zapotřebí notná dávka odvahy. Celou hrou vás provází slušné množství vtípků a sem tam se zavzpomíná i na dávné události, jenž jste mohli vidět ve filmu.

Hra samotná nám nabízí nejen prosté chození ve městě plném ozbrojených dětiček, před kterými budete muset z počátku utíkat než dostanete nějakou tu zbraň, ale je zde spoustu míst, které tento titul výrazně zpestřují. Šplhání po hoře, ze které se na vás řítí kameny, je pouze začátkem (dost bídným). Můžete se těšit na honičky v autě, proplouvání kanálem a jistě mnoho dalšího. Nudit se rozhodně nebudete. Navíc autor myslel i na to, že obtížnost jeho výtvoru není zrovna snadná, a proto se vám na obrazovce po splnění každého úkolu objeví heslo, se kterým se při opětovném spuštění hry dostanete na místo, kde jste byli zabiti.

Zvuk je skvělý, hudba na pozadí se hodí k ději, který se momentálně odehrává na obrazovce, navíc sem tam kluci prohodí i nějakou tu hlášku. V některých místech ale hudební doprovod chybí. Naproti tomu grafika na tom není zrovna dobře. Stromy vypadají jako by je kreslilo dítě ze školky, ale v další scéně zase vypadá lépe. Je to hodně proměnlivé. To však nemění nic na faktu, že Save South Park je skvělým titulem, u kterého se díky jeho vysoké obtížnosti nějakou tu hodinku zdržíte.

stáhnout hru

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 5 + 4 =


galerie

Save South Park Save South Park Save South Park Save South Park Save South Park