recenze

Robots: Power On!

Robots: Power On!

Vydejte se do světa robotů s po zuby ozbrojeným Markem Cyborgem, kterého čeká několik obtížných misí. K dispozici máte několik zbraní, brnění a hlavně vaše akční schopnosti. Proti vám však stojí několik druhů nepříjemných protivníků. Zvládnete je?
Dnešní hra je tak trochu obdobou Xaliens, kde se sice bojovalo proti vetřelcům a v trochu omezeném prostoru, ale jinak se jednalo o velmi podobné dílo. Robots: Power On! vás zavede do několika dobře provedených levelů, kde bude vaším hlavním úkolem nalézt exit, tedy cestu do dalšího levelu. Ten však nebude čekat někde na začátku, ale povede k němu trnitá cesta plná akce. Prostory každého kola jsou totiž zaplněny nepřáteli, kteří čekají jen a jen na vás.

Při pohledu na většinu kol se naskytne srovnání s jakýmsi bludištěm. Hra je totiž založena na jednoduchém principu sbírání klíčů, které vám otevírají další prostory tak dlouho, až najdete exit. Vypadá to tedy tak, že nejste na rozlehlé mapě, ale pouze na malé čtvercovité, která je dělána šikovně, abyste ji hned neprošli. Mimo odkrytého prostoru tu narazíte na zdi, které tvoří místnosti, k jejichž otevření je zapotřebí již zmiňovaných klíčů. Většinou bývá v každé místnosti jeden klíč buď červené, modré nebo žluté barvy. Podle barvy klíče rozeznáte, jaké dveře s nimi můžete odemknout.

Mimo hledání klíčů a exitu jsou tu však i protivníci, kteří vás nenechají v klidu a musíte se přinutit k jejich zničení. Autoři si s protivníky celkem pohráli a najdete jich tu dost. Nezajímavější mi přišel zmutovaný plechový pes s křivou tlamou, která sloužila jako zbraň. Možná vás pobaví, ale hlavně vás zabijí. Problémem hry je tak trochu ovládání. Pokud na vás protivník vystřelí, nemáte příliš možností, jak ušetřit vaše zdraví. Vyhýbání spojené se střelbou je věc obtížná a většinou to nejde spojit dohromady. Proto je lepší se kolem nepřátel trochu ohnat a v momentě, kdy jsou k vám otočeni to do nich pálit.

Na obrazovce si všímejte vašeho zdraví, neboť jde někdy až příliš rychle dolu a to i po jednom zásahu. Je samozřejmě možné sbírat lékárničky, které váš stav zlepší, ale příliš jsem jich ve hře nenašel. Někdy obtížnější orientaci vylepšuje mapa, v níž jsou barevně znázorněny všechny brány. Podle ní se dá lehce rozluštit hádanka s klíči v každém kole. Ze začátku se dostanete k několika zbraním, z nichž jen jedna je neomezená – ta základní. Někdy lze také využít k lepší navigaci barevných hvězd, které zároveň zlepšují vaše bodové hodnocení. Nic senzačního to není, ale podobnou hru jsme tu už nějakou dobu neměli, takže ji snad oceníte.

stáhnout hru

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 1 + 1 =


galerie

Robots: Power On! Robots: Power On! Robots: Power On! Robots: Power On!

naše databáze obsahuje: 26 944 her

Nejlepší hráči dne

Sponzoři ligy

inzerce