recenze

Monster Forest

Monster Forest

Zlatá doba naivních až dadaistických arkádových stříleček je sice již dávno za námi, ale i dnes se ještě najdou vývojáři, kteří sednou a stvoří hru tohoto typu. Monster Forest je přímo klasickou ukázkou toho, že to jde. Odreagovat se a tradá domů.
Japonský vývojář H.Yamaguchi dnes stvořil jednoduchou, ale o to hratelnější arkádovou střílečku, která mi silně připomíná věk automatového Gauntletu, což byla mediálně profláklá komerční gameska z konce osmdesátých let minulého století, jejíž hlavní devizou byla nekonečná hratelnost a fun.

Ovládáme pomenšího bojovníka v ruce s klacíkem, který se tváří jako masivní GUN. Pravda, střílíme jako o život na vše co se hýbe, ale mainstreamem našeho lesního řádění není jen bohapustá řežba, ale také nalezení klíčů ke dveřím včetně bezbolestného odchodu k východu z každého levelu. A že je tu 15 obtížnostně gradujících levelů, znamená to, že se máme na co těšit. V cestě našemu libému snažení stojí různorodá havěť, která tu a tam pouze stínuje, ovšem občas také pálí ze všech sil, což nutí naše virtuální pozadí ke svižnému pohybu. Pominu-li grafické zobrazení, které není nijak bombastické, pak čilé soustředění na hru nám po několika minutách napoví, kde je SÍLA Monster Lesíka – ano, tušíte správně, hratelnost.

Nelze než doporučit k zapaření. Tečka.

stáhnout hru

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 5 + 1 =

Marian | 27.10.06 v 12:12

Bingo! Bingo! Bingo! Jsem nostalgik... :-)

Unknown-face | 11.10.06 v 18:35

Velmi dobrá hra.Grafika je hezká(aspoň pro mě,protože já mám moc rád kreslenou grafiku),hratelnost dobrá,a nápad s ubíráním životů když se střílí je perfektní a bez chyby.Popravdě,Mariane,ty máš moc rád remixy starých her,co(já jen,že polovina článků od tebe jsou remixy starších her)?


galerie

Monster Forest Monster Forest Monster Forest Monster Forest Monster Forest