recenze

Microcosm

Microcosm

V následující gamesce si trochu procvičíte svůj postřeh. S pomocí dvou děl bude vaším úkolem likvidace nebezpečných meteorů, které ohrožují vaše svěřence. Nenechte se ovšem z počátku zaskočit vyšší obtížností. Za nějaký čas půjde vše jako po másle. :)
V dnešní gamesce si naženeme trochu adrenalinu do krve a procvičíme zejména postřeh společně s úsudkem. Vzpomínáte si ještě na hru Onslaught? Myslím, že si ji určitě vybavíte, ale přeci jen bych se o ní v krátkosti zmínil. Během hry jste se ocitli na jednom ostrůvku, v slušně opevněném bunkru s dobrým výhledem na pláž. Uvnitř tohoto bunkru jste si jistě rychle přisvojili kulomet, který samozřejmě nebyl na okrasu, ale sloužil k likvidaci obrovských vln nepřátel. Ty se totiž proti vám začaly řítit už po několika sekundách hry a vaším úkolem bylo vzdorovat co nejdéle to bylo jen možné. Onslaught jsem samozřejmě zmínil zcela záměrně, neboť gameska Microcosm s ním má mnoho společného. Pojďme si ji tedy na následujících pár řádcích trochu více přiblížit.

Ještě než se pustím do bližšího popisu, rád bych nastínil herní situaci, jež se vám naskytne během hry. Ocitáte se v jednom ze šesti prostředí, kde po stranách obrazovky vidíte dvě velká děla. Vespod obrazovky si jistě všimnete několika malých sympatických stvoření, na které houfně padají z nebe meteory. No a vaším úkolem je chránit právě ta nebohá stvoření. Toho docílíte likvidací oněch meteorů za pomoci obou děl. Výhodou je, že z každého děla lze střílet samostatně. Na první pohled komická stvoření jsou velice důležitá - slouží jako nástroj k vydělávání peněz. Čas od času vypustí směrem k obloze měšec s patřičným finančním obnosem a podaří-li se vám do něj strefit raketou z děla, vyděláte si menší sumičku. Peníze zde hrají velmi důležitou roli, bez nich totiž nemáte žádnou šanci tuhle gamesku dohrát. Mise končí v momentě, kdy se vám podaří doplnit baterii. Její aktuální stav vidíte v pravé horní části obrazovky. Než se vám ale vůbec podaří zpřístupnit součástky do baterie, je potřeba provést nákup dalšího vybavení. Aktuální dostupnou výbavu vidíte v levé horní části obrazovky.

Základem je koupit nové stvoření. Kromě nich si dále můžete vylepšit rychlost střel a zakoupit fialový lektvar, sloužící jako nástroj k rychlému zbohatnutí. Působí sice vždy jen na jedno stvoření, ale účinek stojí vždy za to. Peníze se jen hrnou a nasbíráte-li jich dostatek, můžete si dovolit koupit součástky do již zmiňované baterie a vyhrát tak úroveň. V prvním kole musíte získat do baterie tři součásti; v každém dalším kole se počet o jednu zvýší. V posledním šestém kole si tak k výhře musíte obstarat osm částí, což je setsakramentsky makačka :). Jestli nebudete opatrní a nepodaří-li se vám uchránit stvoření od srážky s meteorem, zvířátko bohužel zahyne. Máte-li ale dostatek financí, nic se neděje a stačí si jen dokoupit nového člena. V opačném případě se budete muset spokojit s menším počtem „pracovníků“ a padnou-li i oni, bude bohužel následovat jen smutný nápis Game Over. Pojďme si nyní říci pár slov k technickému zpracování. Vizuální stránka vypadá velice pěkně. Zvuky a hudební doprovod jsou na tom rovněž dobře. K ovládání využijete myš.

Škoda jen, že je gameska tak pekelně náročná a vyžaduje perfektní soustředění, což možná některé z vás odradí. Stejně tak se někomu nemusí líbit velikost souboru. Celkově vzato jde ale o dobrou volbu, kterou mi nezbývá než jen doporučit. :)

stáhnout hru

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 4 + 3 =

Martin | 04.01.07 v 18:21

je to blbost


galerie