recenze

Mentaris

Mentaris

Na obloze to zase vře. Poletuje po ní spousta nebezpečných bytostí a vaším tradičním úkolem je všechny přesvědčit, že tam nemají co dělat :). Ačkoliv grafika působí trošičku prostě, bombastická hratelnost vám vše vynahradí. ;)
Před pár měsíci jsme zde měli skvostnou a velmi dobře hratelnou gamesku Cloudphobia, kde jste měli se sympatickým robotem velmi jednoduchý úkol, spočívající ve vyčistění průzračné oblohy od přebytečného plechu. Princip byl velmi podobný tomu z Magical Broom Extreme, kde si ale hlavní roli střihla neméně sympatická čarodějnice. Gameska Maderinaměla také se skvělou Cloudphobií velmi mnoho společného. Na škodu není zmínit, že všechny výše uvedené gamesy pocházejí z japonské produkce. A ani Mentaris není výjimkou. Na svědomí ji mají lidé ze společnosti Tsurugi Soft. Pojďme si tedy na následujících pár řádcích říci, jak se jim jejich dílo vydařilo.

Hlavní roli si tentokrát střihla sympatická pohádková postava ženského pohlaví (soudím dle světle modré sukně a dalších ryze ženských rysů ;)) a vaším tradičním úkolem je sžít se s jejími schopnostmi, za pomoci kterých musíte následně vyčistit celou oblohu. Po ní se totiž pohybuje spousta zvláštních exemplářů a individualit, jež tam nemají rozhodně co pohledávat. Potkat lze několik druhů netopýrů a opeřenců. Vaše hrdinka se naštěstí umí setsakramentsky ohánět mečem, takže budete velmi rychle odrážet davy protivníků, řítících se přímo na vás. Někdy na vás bude vypuštěna nějaká ta střela, jindy zase naopak meč. V těchto případech jistě využijete vaše defenzivní prvky. Přesněji řečeno jde o štít, bez něhož se jednoduše neobejdete. Během vašeho letu si jistě všimnete, že vám neustále přibývají modré krystaly, zobrazující se pod ukazatelem vašeho zdraví. Tyto krystaly se samozřejmě neobjevují jen tak. Jejich počet úměrně roste sbíráním malých rubínů, objevujících se z padlých nepřátel. Tyto krystaly vám dokáží nabídnout nejsilnější magický ofenzivní útok, jaký si vůbec dokážete představit. Po jejich aktivaci vaše hrdinka koncentruje veškerou energii a tu v podobě zelených paprsků vypustí rovnou na nepřátele. Následující paseku vám nemusím jistě popisovat :).

Tenhle bonus ale doporučuji šetřit na příhodnější chvíli. Ta totiž přijde velmi brzo, mám-li být konkrétní, jde o souboj s hlavním bossem. Ten na vás číhá v samotném závěru a bohužel je plný sil a elánu, pěkně vám to zatopit. Proto se jistě nebudete moc ostýchat a vypustíte na něho nejprve svůj magický arzenál a poté mu ukažte sílu svého meče. Budete-li šikovní, jistě ho bez větších problémů zdoláte a vychutnáte si zasloužený konec. Ano, je tomu bohužel tak. Tahle gameska ve svých útrobách skrývá pouze jeden krátký level. Sice si na začátku lze zvolit ze dvou druhů obtížností, ale i tak jde o krátkodobou zábavu. Vizuální zpracování se mi celkem líbilo, vše je vyvedeno v pěkném pohádkovém stylu, což působí velice pěkně a dosti netradičně. Žádné grafické orgie, známé z Cloudphobie ale nečekejte. Za zmínku stojí i slušný hudební doprovod. Ovládání je naprosto shodné s ostatními hrami tohohle typu. Klávesou „z“ provedete akci, stisknete-li v průběhu mise „x“, aktivujete štít a magický útok provedete klávesou „c“.

Tak a to je asi vše, co tahle gameska nabízí. Jde o mírně nadprůměrnou věc, jež toho mnoho nového nenabízí. Své příznivce si ale jistojistě najde. Škoda jen, že je gameska příliš krátká. Hledáte-li hru pro pobavení, Mentaris vás možná hodně nadchne. Velikost souboru je navíc zanedbatelná…

stáhnout hru

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 3 + 3 =


galerie