recenze

Knights

Knights

Rytíři. Už z názvu je cítit chlad kalené ocele, její záseky do plátů brnění. Pravá středověká bitva s ne úplně středověkými zbraněmi je tu. Na množství protečené krve se nehledí. Dokud nezůstane jen jedna armáda, poslední voják, bojuje se dál!
Jednoduchý název by možná v očích kdekoho evokoval jednoduchou, šedivou gamesku, jejíž duch je stejně nicneříkající jako název. Snad to tak občas bývá. Tentokrát tomu ale bude jinak. Knights totiž jsou všechno, jen ne nicneříkající hříčkou. Předpokládám, že Knights, jak už to někdy bývá, rozdělí ty, kdo ji zkusí, na dvě části- jedněm se bude líbit, jiní ji zatratí. Kam budete patřit vy?

Když si přečtete název Knights a položíte si otázku, o čem že by takový freewarovka mohla být, možná vás napadne nějaké RPG, snad strategie. Troufám si ale tvrdit, že její podobnost se sérií Worms by napadla málokoho. Nečtete špatně, skutečně mluvím o komerčních Wormsech. Samozřejmě, kvality musíte hledat jinde než u komerčního počinu ale i tak. Rovnou chci říct, že srovnávat tyto dva světy nelze, ale pro přiblížení jej budu používat. Co je zásadní: utkávat se nebudou týmy červů, ale středověkých rytířů v brnění. Boj se uskuteční na jakýchsi ostrůvcích nad vodou, do níž samozřejmě lze spadnout. Knights je čistě multiplayerová akce, jeden člověk si zahraje jedině tak, že bude ovládat více týmu, jež mohou být až čtyři. V každém družstvu je možné mít až šest rytířů. Boj probíhá přesně tak, jak jste zvyklí: střídají se týmy a rytíři, arzenál zbraní není příliš široký, ale přesto narazíte na jakousi obdobu bazuky, dynamit apod. ale i na takové vychytávky jako je holy-hand-grenade. Válka trvá tak dlouho, dokud jeden tým všechny ostatní nezdrtí.

Jen blouznivec by očekával, že technické provedení bude stejné jako v komerčních Wormsech. Ne, to skutečně není. Na vřavu se díváte z 2D pohledu (což se mi mimochodem jeví naprosto nejvýhodnější). Grafika není nijak oslnivá, ale myslím, že není zavrženíhodná. Stejně jako hudební a zvukový doprovod. Technické zpracování tedy nijak excelentní není. Ale o tom zase není ta hra. Ta je spíše o zábavě, kterou můžete zažít se svým soupeřem. A ta může být skutečně dobrá. Knights jednoznačně lze doporučit.

stáhnout hru

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 3 + 3 =


galerie

Knights Knights Knights

naše databáze obsahuje: 26 944 her

Sponzoři ligy

inzerce