recenze

hl

hl

Výjimka, jež potvrzuje pravidlo, že Japonci umí tvořit kvalitní hry. Ptáte se, co to je za nesmysl, když přece každý ví, že v Zemi vycházejícího slunce (nejen) vývojáři produkují jen samou kvalitu? Tak na odpověď si budete muset ještě chvilku počkat.
Ale ne zase příliš dlouho. Jak už to tak chodí, perex jsem trochu naaranžoval a nyní se pokusím vysvětlit, co jsem tím vším vlastně zamýšlel. Tak samozřejmě je jasné, že Japonci produkují téměř vždy mistrovská díla, z nichž nedávno jsme tu měli například Exception. No a právě tou „Výjimkou“, o které jsem se zmínil v úvodní části, byl zamýšlen právě tento titul, tedy Exception. Jen jsem to jednoduše volně přeložil do češtiny. Ale nechme toho polemizování a raději se rovnou vrhněme na recenzi díla hl.

Předchozí polemika samozřejmě nebyla jen tak náhodná. Jak Exception, tak i hl totiž pochází na chlup od stejných autorů. A je to znát prakticky po prvním spuštění. Dnes sice nebudete procházet hlubokou temnotou a střetávat se se všemožnými objekty, vše bude situováno relativně staticky. Abych to trochu vysvětlil, pokud si gamesku spustíte, dočkáte se toho, že s vaším „korábem“ bude téměř neustále ve spodní části hrací plochy a maximálně budete moci měnit svou horizontální pozici. Říká se, že když nemůže Mohamed k hoře, musí hora k Mohamedovi. To samé lze aplikovat i zde. Když nemůžete hlouběji do Vesmíru (ono prostředí nejspíše není přímo Vesmír, ale nenapadlo mě lepší přirovnání), musí Vesmír za vámi.

A tak to bude probíhat tak, že na vás budou neustále mířit všemožné kostky a další objekty a vy se to vše budete snažit zlikvidovat. Když budete úspěšní, naskočí vám na konto jak patřičné body, tak i nějaké zkušenosti. No a to bude probíhat prakticky po celou dobu hraní. Jak dlouho to bude, bude záležet pouze jak vás hl zaujme. Stereotypnost se totiž dostaví poměrně rychle. Na druhou stranu nepříjdete o spoustu všemožných efektů, které původní Exception vykatapultovaly až k hodnocení 85%. Nebudu to zbytečně dlouho natahovat, dnes to bude za 80%.

stáhnout hru

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 5 + 2 =


galerie

hl hl hl hl hl

naše databáze obsahuje: 26 944 her

Nejlepší hráči dne

Sponzoři ligy

inzerce