recenze

Helicopter Cacophony 2

Helicopter Cacophony 2

Máte rádi helikoptéry? Lépe řečeno po zuby ozbrojené helikoptéry? Pokud ano, tak si v Helicopter Cacophony 2 určitě přijdete na své. Hra je totiž plná akce a neustálého ničení. Co víc si od akční hry přát? ;) Vyzkoušejte 20 misí plných tvrdých nepřátel!
Když jsem si poprvé pustil Helicopter Cacophony 2, zavzpomínal jsem na Bechcopter, který se dnešní hře trochu podobá, ale je o něco méně akčnější. HC 2 nabízí 20 misí nabytých tvrdými protivníky, se kterými se budete muset vypořádat. Spolu s tímto úkolem, máte vždy ještě jeden, kterému se musíte věnovat, ale většinou jde o ničení nepřátel, které je v každém kole o něco náročnější díky vyššímu počtu protivníků.

První mise je jakýmsi tutorialem, který vás seznámí s ovládáním helikoptéry a s používáním zbraní. Je samozřejmě naprosto primitivní, ale seznámí vás se základními znalostmi, mezi které spadá hlavně rozdíl mezi zbraněmi. K dispozici máte běžný kulomet, který má vysokou kadenci, ale menší účinnost vůči nepřátelům. Další zbraní jsou rakety, které už jsou mnohem silnější, ale jejich kadence je pochopitelně nižší. Třetí zbraní jsou bomby a čtvrtou je sniper gun. Tím však lekce o zbraních nekončí. Mimo toho, že bomby lze použít pouze na pozemní jednotky, byste měli vědět, že tyto tři zbraně jsou ve hře k dispozici dvakrát. Klávesami A, S a D ničíte vzdušné jednotky, kdežto Q, W a E používáte na jednotky pozemní.

Pokud zbraně správně rozlišíte, nic vám nebrání v tom, abyste se 20 misemi bez větších problémů prokousali a hru tak dokončili. Co je trochu nejasné, je stav vaší helikoptéry po zásahu nepřítele. Sice se rozsvítí vpravo dole nápis „HIT“, který tedy upozorňuje na to, že jste byli zasaženi, ale nevíte, jak jste na tom celkově. To se dozvíte až po čase, kdy se změní barva spodního panelu (z modré na žlutou a pak červenou). Nevíte však, kdy panel změní barvu, takže je pak těžké se rozhodovat, zda hrát opatrně nebo trochu zrychlit a pustit se do rizika, ale to je celkem detail. Vedle nápisu „HIT“ se také zobrazují rakety a bomby. Když svítí, můžete je směle využívat, pokud ne, musíte čekat, až se nabijí.

HC 2 je působivý titul, který vás určitě nepřekvapí skvělou grafikou nebo perfektním zvukem, ale má tu návykovou hratelnost, která by vás mohla přinutit ke snaze hru dohrát. Chyb se ve hře bohužel najde dost, ale většinou jde o detaily, kterým je např. stereotypní pohyb nepřátelských helikoptér nebo jejich střelba, která jde vždy vaším směrem, i přes to že jsou otočení opačným směrem. Ale jsou to jen detaily. První mise jsou trochu jednoduché, ale v těch dalších už se začnete trochu potit. ;) Přeji příjemnou zábavu.

stáhnout hru

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 2 + 1 =

fakt | 02.12.04 v 19:44

...pěěěknááááá kravina..faaakt!!!!

JS | 29.11.04 v 16:34

Skvělej soft, je tam nějaká chyba a navíc mi rozházel ikony na ploše :-(

JS | 29.11.04 v 16:31

Skvělej soft, je tam nějaká chyba a navíc mi rozházel ikony na ploše :-(


galerie

naše databáze obsahuje: 26 944 her

Sponzoři ligy

inzerce