recenze

Gravitron

Gravitron

Dnes tu máme další živoucí (ačkoliv o tom by se dalo diskutovat) důkaz toho, že některé herní principy jsou prostě zábavné v každé době. Gravitron je totiž „jen“ remakem jedné klasiky, ovšem i přesto nepostrádá punc originality a je velice zábavný.
Jak vám z přiložených obrázků asi již došlo, v Gravitronu vezmete do ruky knipl (resp. šipky) jedné malé vektorové raketky a budete se snažit v podivných fyzikálních podmínkách udržet ve vzduchu. Což je samo o sobě vcelku jednoduchá záležitost, jenže vy pochopitelně budete mít i dost jiných úkolů. No a to znamená, že se často úspěšně zbavíte nepřátel, odrazíte střely štítem a zachráníte všechny uvíznuvší astronauty, načež se s nicnetušícím úsměvem roztřískáte o skálu. A tím jsem vám vlastně asi popsal i základní principy hry – v každé misi přilétnete k povrchu nějaké neznámé planety a vaším úkolem je zbavit se nepřátel, zachránit astronauty, kteří jsou porůznu roztroušeni po zemi a hlavně zničit reaktor a rychle uletět. Tedy, nepřátele i astronauty můžete klidně nechat svému osudu, ale za obojí dostáváte body, kromě toho všechny ty na vás nalétávající střely jsou tak trochu nepříjemné. Mimochodem, zmínil jsem již odrážení střel štítem, ale hlavní věc jsem vynechal – vy totiž díky němu můžete nepřátele zabíjet jejich vlastní municí a ještě za to dostanete slušné množství bodů, což je příjemná vychytávka.

Navržení levelů je velmi pěkné a téměř vždy, když se snášíte k nové planetě, si můžete být jistí, že na vás čeká něco nového. Ať už je to pohybující se robot s naváděnými střelami, laser s vypínačem či „kameny,“ chránící reaktor, vždy vnáší do hry něco nového, co vám hraní ještě více znesnadní. Já se o tom nezmínil? Gravitron je velice obtížná hra, což na jednu stranu znamená, že vám určitě chvíli vydrží, ovšem na tu druhou, že je hraní ze začátku tak trochu frustrující nejspíš se najdou i hráči, kteří ji kvůli tomu pustí k vodě.

Ovšem jiné zápory snad v Gravitronu nenajdete, naefektovaná vektorová grafika má vážně skvělou atmosféru, stejně jako výborně zmáknuté zvuky a level design je taktéž velmi propracovaný. Nemáte-li přímo alergii na retro hraní a dokážete-li překousnout trochu vyšší obtížnost, určitě vás Gravitron potěší.

stáhnout hru

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 3 + 3 =

Saurus | 18.01.07 v 17:49

Děkuji

Vozka | 15.01.07 v 07:34

Save jako takový hra nepodporuje, ale na začátku každého kola ti ukáže level code, který pak můžeš v menu zadat pro pokračování od daného kola.

Vozka | 15.01.07 v 07:33

Save jako takový hra nepodporuje, ale na začátku každého kola ti ukáže level code, který pak můžeš v menu zadat pro pokračování od daného kola.

Saurus | 14.01.07 v 18:13

Chtěl bych se zeptat, jestli se dá tato hra během hraní uložit ( save game ).


galerie

Gravitron Gravitron Gravitron

naše databáze obsahuje: 26 944 her

Sponzoři ligy

inzerce