recenze

Golden Axe Myth

Golden Axe Myth

Jak z království zmizí zlatá sekyra, je to velký problém. Ale zase ne tak velký, aby jej čtveřice hrdinů zmasakrováním spousty nepřátel nevyřešila. Hra vytvořená v enginu OpenBOR, která se opírá o jednu z herních legend – Golden Axe. Vydejte se na dobrodružství a nenechte si doma zbraň.
Nějaké trapné topůrko se zašlým zlatým ostřím? Ani omylem. Krádež zlaté sekyry není radno zlehčovat, to vám nakonec odhalí úvodní příběh, který se postupně rozvijí. A pokud jde o samotnou hru? Čtěte dále.

Jak už bylo zmíněno na začátku, titul je vytvořen v enginu OpenBOR, což předpokládá především pořádnou dávku bojů. A taky že jo. Na úvod si vyberete jednu ze čtyř postav. Ke klasické trojici (odjakživa jim říkám chlápek, ženská, skřet, takže pokud to dále použiji, jsem jen zdegenerovaný hráč, který si nepamatuje jména, děkuji) se přidává čtvrtý do party (Death Adder). Každý z nich má specifické vlastnosti, takže se podívejte na atributy a vyberte si.

Čeká vás dlouhá a strastiplná cesta levely, ve kterých se to hemží nepřáteli. Ti obvykle útočí v houfu a jen jejich rozsekání na kousíčky vás posune dále. Z hlediska systému boje je tu jedno tlačítko na útok, druhé na obranu, další na skok a, to je hodně důležité, na speciální kouzlo. Bušit do jednoho písmenka (A) úplně stačí, neboť na obranu stejně mnohdy zapomenete. Kombinace skok – sek se také stále vyplatí no a speciální útok použijete jen tehdy, pokud na to máte energii. Znalci vědí, že lze získat nakopnutím příslušného skřítka s modrými lahvičkami. Mimo jiné od nich získáte i jídlo doplňující zdraví. Vyplatí se sekat i do okolních keříků a sudů, občas z nich zůstane nějaké to vylepšení útoku nebo obrany. Pravdou je, že v praxi jsem tento „upgrade“ nepoznal, ale možná to tam autoři dali jako nějaký placebo efekt :-).

Nepřátelé nejsou mnohdy žádní nazdárci. Celkem často se vyskytne boss, ovšem bušení do klávesnice řeší vše. Občas je ku pomoci i nějaký ten pomocný bojový prostředek, například ve formě draka. Sympatickým prvkem je možnost volby cesty. Obvykle si vybíráte ze dvou možných cest, kudy půjdete dál, což dává prostor pro opětovné hraní.

Kromě Story módu je tu i Duel, který dle mého soudu na atraktivitě moc nepobral, ale zkuste jej. Golden Axe je zkrátka určitá značka a tato fanouškovská hra ji nedělá ostudu. Lehkým negativem zůstává to, že se mi nepodařilo hru uložit a velikost herní obrazovky. Stále se však jedná o pecku a kvalitní hru. Za zmínku stojí i slušný soundtrack k celé hře, přičemž samozřejmě nechybí původní theme Golden Axe.

stáhnout hru

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 3 + 3 =

Sůvička

Sůvička | 11.12.16 v 08:43

Dobrá hra.


galerie

Golden Axe Myth Golden Axe Myth Golden Axe Myth Golden Axe Myth Golden Axe Myth