recenze

Autumn Fog

Autumn Fog

Odjistit zbraně, přichystat granáty, naleštit boty a hurá na bitevní pole. Inteligentní válečná hra, kde nestojíme před hromadou tupých nepřátel čekajících na smrt, ale čelíme elitnímu armádnímu týmu.
Autumn Fog je hra zpracovaná ve 2D prostředí, grafickým i herním zpracováním připomínajíc nejvíce asi staré dobré Worms, ovšem pohybující se v reálném čase. Celý herní systém je velice jednoduchý a jde jen o to, zajmout poslední záchytný bod nepřítele, aby již nadále nebylo možné očekávat další posily.

Takovýchto záchytných bodů je po mapě více a vždy když dojde k obsazení jednoho z těchto bodů, lokace pro takzvaný „respawn“ se změní právě na něj. V akci to vše vypadá jako obyčejná střílečka z leva do prava nebo z prava do leva (záleží zda hrajete za němce nebo američany). Zase tak obyčejná střílečka to ale není, jelikož zde nenajdeme masové a nepřehledné bitvy. Na poli se proti sobě zároveň setkají maximálně tři vojáci z každé strany a přestřelka začíná. Díky nerovnosti terénu a skvěle zvládnuté balistické křivce, je opravdu rušno a kulky létají všude kolem. Bez taktického hraní s kulometem v ruce řítící se dopředu nikam nedojdete. A aby toho všeho nebylo málo, ve hře jsou i mírně zakomponovány některé prvky ze hry Battlefield. Konkrétně se jedná o jednotný respawn, kdy vás protivník zabije a vy musíte čekat X sekund na to, abyste obživili sebe a své spoluhráče na nejbližším záchytném bodě. Nebyla by to ale ta správná zábava bez specializací, kterou si můžete zvolit po každé smrti. Vy se tak můžete narodit buď jako klasický voják s M16, odstřelovač, podporující kulometčík nebo dokonce jako dělostřelec. Při první hře si rozdílů všimnete minimálně, ale při těch dalších si již budete pečlivě vybírat, za co se dáte, jelikož rozdíly jsou opravdu markantní.

Ve hře bohužel nelze hrát multiplayer a ani zde není moc voleb, takže si zvolíte akorát mapu na které chcete hrát a obtížnost. Sice je map na výběr 9 a máte i možnost naeditovat si vlastní, ale spíše než o jiný zážitek se v každé mapě jedná jen o nové prostředí, a tak po čase nekompromisně nastává jistý stereotyp. Prvních pár hodin vás však hra chytne a nepustí.

stáhnout hru

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 3 + 2 =

Ado | 06.10.05 v 11:17

Toto je fakt skvelá, jednoduchá, ale naozaj geniálna čisto TAKTICKÁ hríčka! Viem si dokonale predstaviť tú radosť, keby náhodou mal vyjsť druhý diel s nezmeneným konceptom, avšak pridanými detailnými vlastnosťami ako voda, vozidlá, rozšírené objectives alebo ešte viac tried vojakov. Hra je zvládnutá dokonale, tak, ako bola plánovaná. Atmosféra je neopísateľná a aj keď sa jedná o druhú svetovú vojnu, moderná hudba, ktorá hrá v pozadí, do herného zážitku dokonale zapadá! Je to malé, ale neuveriteľne atmosferické a realistické. Pre milovníkov Raven Shieldu, Soldatu alebo Battlefieldu povinnosť!


galerie

Autumn Fog Autumn Fog Autumn Fog Autumn Fog Autumn Fog

naše databáze obsahuje: 26 944 her

Sponzoři ligy

inzerce