recenze

The House

The House

Horory jsou ve freeware vodách žánrem nepříliš rozšířeným a tak je jakákoliv hra s tímto námětem přijata s otevřenou náručí. Jak si stojí The House a zda-li si zaslouží náruč vysokého hodnocení, to se dočtete dále v - jako vždy prudce subjektivní - recenzi.
Určitě jste někteří hráli komerční hru FEAR se poměrně vyvedenou hororovou atmosférou a solidním příběhem, plným zvratů, křičících malých holčiček a podobných nechutností. Pokud ne, doporučuji tento stav změnit a doplnit si mezery ve vzdělání, už jen proto, že se na zmiňovanou hru budu v průběhu recenze odvolávat.

Příběh hry je jednoduchý – v blíže neurčeném vidlákově se nachází dům. To, že v něm straší, asi netřeba dodávat. V roli lovce záhad se vydáváte tento dům prozkoumat a vašim úkolem je vysvětlit přítomnost nadpřirozených jevů, a to pokud možno bez psychických / fyzických následků…

Dobře, příběh opravdu není tahounem hry, ale hlavním tahákem je vcelku dobrá atmosféra. Do domu vstupujete pouze s baterkou (F), vyzařující úzký kužel světla. Pomocí směrových kláves prozkoumáváte, se svým hrdinou, strašidelný dům. Zpočátku je to docela pohodička, najdete pár klíčů, seberete zbraň a náboje (střílí se klávesou Z), když tu najednou vypadne proud, lampy pohasnou a jediné co vidíte, je kužel světla. Rohy obrazovek začnou nepříjemně zrnit a tento jev je doprovázen právě tím nepříjemným, zrnivým zvukem z hry FEAR. Věci začnou lítat z poliček zcela nečekaně a poměrně přesně zasahují vaší osobu, což vám způsobuje poměrně nepříjemné zranění. Později se začnou objevovat i duchové, nejdřív se ovšem ohlásí hurónským smíchem, po kterém vám přeběhne mráz po zádech.

Hra je v příjemné 2D grafice, ačkoliv trochu zahladit hrany by vůbec nebylo na škodu. Zvuky hry jsou dobře zpracovány, většina je jich ostatně pokradena z FEAR. Ačkoliv je atmosféra hry dobrá, je to to jediné co hru dělá nadprůměrnou. Jinak je to „jen“ akce okořeněná špetkou hororové atmosféry.

stáhnout hru

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 4 + 5 =


galerie

The House The House The House

naše databáze obsahuje: 26 944 her

Sponzoři ligy

inzerce