recenze

The Game That Takes Place on a Cruise Ship

The Game That Takes Place on a Cruise Ship

Jedna z her, která se pyšní dlouhým názvem, vám dokáže zpříjemnit dlouhé chvíle strávené u počítače. Jako jedna z mála adventur nabízí několik možností, jak ji zakončit a to vše ve velmi zajímavém prostředí. Neváhejte!
Když vám řekneme, že dnešní kousek má na svědomí Deirdra Kiai Production, mnozí z vás si jistě vybaví hru Cubert Badbone, Private Investigator, která díky své nevšední atmosféře, dokázala uchvátit srdce nejednoho příznivce adventur. Nedávno se nám jeden čtenář ozval s tipem, že Cubert má svého mladšího brášku, což jsme se samozřejmě rozhodli prověřit a musím říci, že jsme byli tak trochu překvapeni. The Game That Takes Place on a Cruise Ship (TGTTPOACS) je totiž velmi povedenou adventurou, která ale oproti svému předchůdci, je více podobná hrám ze staré školy od LucasArts (Monkey Island či Maniac Mansion, o nichž jsme si povídali nedávno v našem tématickém článku.

Kořením každé správné adventury je bezpochyby kvalitní příběh a spousta humorných situací. TGTTPOACS disponuje obojím a lze říci, že více než dobře. Děj vás zavede až na jednu výletní lodičku. V roli sympatické Gertrudy se vám jednoho krásného dne poštěstí, vyhrajete právě lístek na toto plavidlo a prakticky nic vám nezabrání vychutnat si pohádkovou plavbu na její palubě. Tolik k počátku příběhu, jehož dotvoření nebude ale vůbec nic snadného, protože je zde k dispozici, podobně jako u titulu The White Chamber až čtyři možnosti, jak vše zakončit. V tomhle ohledu si můžete být jisti, že o humor nebude rozhodně nouze, protože potkáte spoustu zajímavých postav, prožijete kvantum nevšedních událostí, splníte několik zákeřnějších úkolů, abyste nakonec popřemýšleli, jak to vlastně celé dokončit. Délkou je TGTTPOACS podobný již zmíněnému Cubertovi, ale styl hraní je lehce odlišný.

Zatímco u Cuberta bylo vše vyvedené ve stylové šedi, spolu s vlastním interfacem, dnes autorka sáhla po jistotě a lehce inovovala SCUMM systém, který následně do hry implementovala. Script Creation Utility for Maniac Mansion, jak zní celým názvem tento systém, tak bohatě vystačil pro herní potřeby, ovšem víceméně pouze po oblasti praktické stránky. Gameska byla samozřejmě vytvořená v něčem úplném jiném, a to v Adventure Game Studiu. O němž se můžete rovněž dočíst v našem článku. Celé vaše počínaní pak bude dotvářet vaši budoucnost. Nachází se zde totiž skutečně více než dost postav. S každou lze prakticky bez problému nahodit rozhovor a dozvědět se spoustu informací. Spousta z těchto „lidí“ vám ale mnohdy neřekne mnoho užitečného. I když to možná vám doposud připadala výletní loď jako větší či rovnou monumentální plavidlo, pak možná při hraní změníte pohled. Za svoji rozlohu se totiž zdejší kocábka rozhodně nemusí stydět a mohli by jí závidět leckteré obchodní centra. Vše je přitom vyvedené graficky velmi pěkně a i vizáž hlavní postavy vám přivede úsměv do tváře. Autorka si bezpochyby zaslouží poklonu.

Takto bychom mohli pokračovat prakticky donekonečna, ale v nejlepším je potřeba přestat. Opět bych rád dodal, že budete-li mít jakýkoliv problém, pokusím se vám v našem fóru poradit, i když věřím, že k finále se nakonec probojují všichni, kdo do hry alespoň lehce proklouznou. TGTTPOACS je totiž skutečně titul jak má být. Je zábavný, hratelný a pohodově se hraje. Ze zkušenosti vám říkám, že stažení se v takovém případě jen těžko odolává. ;)

stáhnout hru

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 2 + 4 =


galerie

The Game That Takes Place on a Cruise Ship The Game That Takes Place on a Cruise Ship The Game That Takes Place on a Cruise Ship The Game That Takes Place on a Cruise Ship The Game That Takes Place on a Cruise Ship

naše databáze obsahuje: 26 944 her

Nejlepší hráči dne

Sponzoři ligy

inzerce