recenze

Rückblende

Rückblende

Tento německý počin je v mnoha věcech zajímavý a pravděpodobně jediné, co vás nepotěší, je trochu větší velikost archívu. Zbytek je ale velmi zajímavý a pokud se o této hře chcete dozvědět více, pak rozhodně čtěte dále.
Jestliže si jako já nejdříve prohlížíte obrázky, možná vám gameska Rückblende něco připomene. Dlouho jsem přemýšlel, co mi jen připomíná a nakonec jsem tomu všemu myslím přišel na kloub. Vzpomínáte si ještě na nádherně oddychové adventury Samorost a Samorost 2? Právě na podobném principu je postavená i dnešní hříčka.

A ono oslovení hříčka jsem si možná mohl odpustit. Když se podíváte na velikost archívu, budete možná zaskočení. Vždyť tolik nemají ani některé komerční hry, řeknete si. A máte pravdu. Jenže je potřeba také přihlédnout k faktu, jakým způsobem je dnešní celý projekt zpracován. Jedná se o flash a když se nyní znovu zadíváte na okolní screeny, myslím, že nad otázkou velikosti archívu se už pozastavovat nebudete. Necelých 600MB je hodně, ale dle mého názoru se to vyplatí. Podobné adventury totiž nejsou k vidění každý den. Jen důrazně upozorňuji na to, že musíte mít dostatečně silný počítač. Jinak vám hra nejspíše často nepěkně zamrzne.

V úvodu jsem zmínil starší hry Samorost 1 a 2. V archívu je sice nemáme, ale jestli jste je někdy hráli, pravděpodobně si vzpomenete, že dohrát je nebyl vůbec žádný problém. Vše bylo rozděleno na několik obrazovek a na každé z nich jste museli provést několik triviálních úkonů. I přes jednoduchost bylo hraní Samorostů nezapomenutelným zážitekem. O těchto gameskách mluvím proto, že Rückblende je přesně takový – pohodový a dobře hratelný (máte-li dostatečně silný počítač). Ovládáte sympatického panáčka a plníte jednoduché úkoly. Obtížnost je pak nastavena poměrně nízko, takže nepochybuji o tom, že hru dohraje téměř každý.

Jediné, co bych možná vytknul, je interface (respektive jedna jeho složka). Pokud se do hry ponoříte, zjistíte, že ovládání je velmi jednoduché. Na druhou stranu mě příliš netěšilo, že šipky, určené pro přechod mezi obrazovkami, reagovaly prakticky ihned po najetí myši. Někdy se stalo, že jste kurzorem zavítali tam, kde jste nechtěli. Rázem jste tak ztratili kus drahocenného času. To je ale asi tak to nejvážnější, co lze titulu vytknout. Pokud si hru stáhnete, přeji vám příjemnou zábavu.

stáhnout hru

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 1 + 3 =

Jana-Šibravová

Jana-Šibravová | 13.07.16 v 15:12

proč kravina

hfrghfh | 26.02.08 v 12:16

bez komentaře kravina


galerie

Rückblende Rückblende Rückblende Rückblende Rückblende

naše databáze obsahuje: 26 944 her

Sponzoři ligy

inzerce