recenze

Mrtvé město

Mrtvé město

„A celou tu dobu špatný sny...sny o jejích mrtvých očích, krvi a beznaději.“, to je jedna ze spousty vět, které hrou zazní. Pokud máte náladu zahrát si skvělou temnou adventuru, již neotálejte. Zrovna tato vám nemůže uniknout...
Pro adventuristy, kteří toto dílko ještě neokusili, upozorňuji, že zde máme opravdu něco výjimečného. Po přečtení recenze a stažení tohoto skvostu pokud možno zavřete všechny okna a dveře, zatáhněte žaluzie, zapněte repro a vydejte se do temnoty...

Překvapí vás bravurně vyvedené menu a mystická hudba. Uvidíte krátký úvod, který vám na pár obrazovkách vysvětlí vaši situaci: Po několika měsících jste propuštěn z ústavu pro duševně choré - tedy z blázince. Neunesl jste ztrátu své přítelkyně a v návalu emocí jste shledal řešení ve drogách. Bylo nutno vás podrobit psychickému léčení, ale teď už jste venku. A nemyslíte na nich jiného, než jak najít toho sadistického vraha a pomstít se... Nevím, zda je to náhoda, či úmysl, ale při hraní Mrtvého města jsem si nejednou vzpomněl na některé komerční herní tituly, především na výtečného Maxe Payna. Stejně jako vy přišel o své blízké a stejně jako vy se chce pomstít. Drogy, smrt a násilí jsou na denním pořádku a města, v němž se tyto dva příběhy (vyprávěné mj. formou komixu) odehrávají, jsou zahaleno mlhou a dešťovými mraky... Ano, je docela možné, že autor Mrtvého města čerpal inspiraci také v Maxu Paynovi, ale rozhodně to není na škodu. Použil svůj příběh, svou grafiku, svou hudbu a také spoustu svých nápadů.

Hru ovládáte výhradně pomocí myši, inventář se vám zobrazí po přesunutí kurzoru k horní hraně obrazovky. Předmět z inventáře vyberete pomocí levého kliku a na jiný předmět ho aplikujete stejně. Pravým klikem se vám předmět vrátí zpátky do inventáře. Tak to bychom měli za sebou.

A jak si dílo týmu NiHiLiS vede v porovnání s konkurencí? Statečně. Zde můžete cítit to, co ve spoustě jiných adventur (a obecně her) postrádám - atmosféru. Vidím to jako součet všech detailů i hlavních parametrů hry, od grafického ztvárnění až po výběr slov v dialozích. Přestože atmosféra bývá vybudována pomocí ohromného úsilí, každá nedokonalost díla tuto „celkovou vizáž“ rozbourává, likviduje. Na jedné hromadě máte perfektní renderovanou grafiku, hudební ztvárnění, působivost lokací, nápady, originalitu a příběh a na druhé hromádce (která je však téměř nepatrná) jsou nedokonalé dialogy, gramatické chyby, zbytečné zapojování rušivých detailů (hudební skupina NiHiLiS, obchod s elektronikou WME apod.), nelogičnost některých úkonů. Problémem je, že právě tato miniaturní hromádka dokáže téměř dokonalý dojem ze hry natrhnout, ale to nic nemění na faktu, že máme co do činění s jednou z nejlepších adventur poslední doby!

stáhnout hru
Kahi

autor
/ Kahi

Skóre

87 %

další recenze tohoto autora


diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 1 + 3 =

Michal | 05.01.21 v 17:21

Morfium: TO JE DOBŘE JEŠTĚ ŽE JSI TO PSAL CAPSLOCKEM Hra je vynikající, za mlada jsem z toho míval strach. :D

Morfium

Morfium | 18.10.20 v 15:27

MRTVÉ MĚSTO 2 VÝVOJ HRY POKRAČUJE PRACUJE SE NA TVORBĚ NOVÝCH SCÉN A POSTAV I VLASTNÍ NOVÝ PŘÍBĚH DO HRY VŠAK PŘIBYDOU I HÁDANKY RÉBUSY, POKUD BUDU HRA BDE MÍT I NÁPOVĚDU PRO PŘÍPADNÝ ZASEKNUTÍ VE HŘE AVŠAK NÁPOVĚDY BUDOU MÍT CHARAKER SPÍŠE HESLOVITY ABY JSTE TAKÉ TROŠKU ZAPOJILI MOZKOVÉ ZÁVITY HEHE" HRA BUDE MÍT I HUDBU OD NARCA AUTORA PRVNÍHO DÍLU NICMÉNĚ PŘIBIDOU I NOVÉ HUDEBNÍ PODKLADY KTERÉ JSEM VYTVOŘIl SPECIÁLNĚ PRO TUTO HRU!I KDO BY SI CHTĚL POSLECHOUT HUDEBNÍ UKÁZKY ZE HRY ZDE JSOU K MÁNÍ : https://bandzone.cz/ernemy VEZMĚTE NA VĚDOMÍ ŽE HRU DĚLÁM JAKO FREEWARE NEKOMERČNÍ PROJEKT TUDÍŽ ZANÍ NIC NEDOSTÁVÁM DĚLÁM JÍ VYLOŽENĚ PRO RADOST Z TVORBY A PRO POTĚŠENÍ MILOVNÍKŮ ADVENTUR S DOBRÝM PŘIBĚHEM Z ČEHOŽ SI TAKY LOGICKY MŮŽETE VYVODIT ZÁVĚŘ ŽE HRA BUDE ZCELA ZDARMA JE PRAVDOU ŽE TATO HRA ČEKÁ NA DOKONČENÍ JIŽ VELMI DLOUHO NEBYLO VŠAK V MÉM ZÁJMU JÍ NEDOKONČIT JEN JSEM MĚL DOST VĚCÍ CO JSEM MUSEL ŘEŠIT JINÝCH ALE NYNÍ MÁM VŽDY VEČER DOSTATEK ČASU KTERÝ MŮŽU VĚNOVAT VÝVOJI TÉTO HRY! HRA BUDE MÍT VÍCE SCÉN A BUDE MÍT DELŠÍ HRACÍ DOBU TEDY POKUD SE JÍ NEROZHODNE HRÁT NĚJAKÝ PC MANIAK KTERÝ JÍ JEN ZBĚSILE PROKLIKÁ ABY JÍ UŽ MĚL CO NEJRYCHLEJÍ DOHRANOU ŽE? PŘÍBĚH NEPROZRADÍM ZATÍM ZŮSTANE UTAJENÝ! NICMÉNĚ BUDE SE JEDNAT O ŘEŠENÍ ZÁHADNÉHO ZMIZENÍ JAKÉHOSI LEONA V MRTVÉM MĚSTĚ JEHOŽ POSTRÁDÁ JAKÁSI ELISS A SNAŽÍ SE ZJISTIT CO SE MU VLASTNĚ STALO! Oficiální stránky Hry jsou zde : https://deadcity2.jex.cz/ [5f8c3d1fbd4b1.jpg](serve/attachment&path=5f8c3d1fbd4b1.jpg)

Morpheus dříve Mulky | 04.04.19 v 13:56

Mrtvé Město 2 OBNOVEN VÝVOJ ! Po delší době nečinnosti a spoustu problemu které jsem musel řešit s radostí oznamuji že vytvářím pokračování Mrtvého Města - co můžete čekat? Nový příběh ! Nové scény a pěknou hudbu od Narca s nímž jsem byl ve spojení a dále tam bude i nová hudba .. vlastní tvorba a přikládám zde případným zvědavcům screenshot ze hry: http://jyxo.info/uploads/DC/dc374b27957ff0a6e0c6effeee025903bd8b5232.png

alojz | 26.02.14 v 15:01

ba ne, je to velkoparáda

NaRCoManceR | 20.12.10 v 17:25

Je to sračka...

mulky | 15.05.10 v 13:21

Chtěl bych oznámit vývoj mrtvého města 2 a
Byl bych moc rád kdyby se už nějakej admin konečně začal zajímat o to že dělám pokračování mrtvého města a kdyby tenhle příspěvek nezůstal jen v týhle diskuzi !! Ale objevil se v novinkách !!

'Smrt číhá na každém kroku'

Mrtvé město 2 neboli Dead City 2 jak už možná někdo tuší je adventurou která bude pokračováním velmi ůspěšného prvního dílu který vytvořil Narco jediný člen Týmu Nihilis
Na tomto dílku jsem začal pracovat poté co jsem měl možnost si zahrát první díl
a jelikož jsem autora přemlouval aby udělal pokračování tak mi položil jednu rýpavou leč inspirující otázku proč si ho neudělám sám , kdo ví jestli tehdy tušil jak moc vezmu jeho slova vážně a začnu na tomto díle pracovat.
Na této stránce bude umístěna hudba, nějaké ty artworky ze hry a postupné informace o tom jak pokračují práce na tomto díle :)

Mrtvé Město 2 nabídne :

Novou hudbu, nový poutavý příběh, nové 3d renderované backgroundy + nějaké backgroundy z prvního dílu,
Dále v této hře bude mít hráč možnost slyšet hudbu z prvního dílu což jistě potěší
všechny kterým se líbil první díl.

Herní engin zůstane zachován interakcí dvou tlačítek myši a bude ponechán v pohledu první osoby.
V neposlední řadě musím poděkovat Narcovi který mi poskytl zdrojové kody hry
a já v nich mohu vytvářet tento druhý díl.

Na tomto webu si najdete ostatní informace o Mrtvém městě 2
http://deadcity2.jex.cz/

Fender | 21.08.09 v 23:15

tak to je parada pac na kompu normalne nehraju ale tohleto muzu hrat fakt dokola pac to ma napad jak svine doufam ze to bude brzo a budes to delat stejne sjetej jako prvni dil (pochybuju ze by tohle vymyslel strizlivej clovek) :D

Bingos | 19.01.09 v 15:21

Tak to se těším oáč tahle gamesa je jedna z nejrealstičtějčích adventur co saem kdy hrál!

NaRCo | 17.01.09 v 15:02

No to jsem teda zvědavej, jak dopadne ono pokračování Mrtvého města;-)...držím všechny možný palce...

mulky | 27.11.08 v 18:24

Čau všichni ! Pracuje se na
Mrtvém městu 2

MULKY | 08.07.08 v 12:28

čuz všici momentálně pracuji na překvapení pro všechny kterým se tato hra zalíbila a mam rozpracovanou adventuru ktera bude mit novy příběh, zatim pracuji na artworkach fotkach a grafice, tak se těště .

Thomy | 29.04.08 v 17:36

je to fakt pecka hra,dobrý děj,jsem fakt spokojenej,pecka!Není pokračování?

Brominka | 03.03.07 v 14:03

už jsem ji kdysi hrála, trvalo mi to tři dny... už jsem myslela že to nedohraju.. ráda si ji znovu zahraju a obnovim si znalosti.. :))

Maniak10 | 06.12.06 v 14:36

Fakt super hra aj ked som ju este nehral...

lucka | 07.10.06 v 16:07

je to skvělá hra,nejlepší co jsem kdy hrála...prosím udělejte mrtvé město 2

MrPipo | 04.10.06 v 13:43

de su na zaciatku tie kluce

rock_chick | 24.08.06 v 14:00

opakovat ze tato hra ma sqelou atmosferu a celkove je takova cela temna, coz je teda rozhodne dobry a zajimavy, nema smysl, to si muzete precist tyhle kecy odspodu.. :)a taky musim uznat, ze je to celkove znacne neobvykla adventura, coz je taky vyborne, pac zmena je zivot ;) a k narocnosti: musim se priznat, ze sem jednu chvili byla v koncich a mrkla se do navodu, pac sem si neprohlidla ty klice a nenasla tu baterku.. :( ale jinak pohoda, sice trosku kratky, ale s tim uz nic nenadelam..

dennysek | 18.06.06 v 21:09

fakt jedna z nej her, co sem kdy hrála, fakt sem se u ní bavila, really good game

sunshinehoney | 08.06.06 v 17:24

najlepsia hra aku som tu nasla, len mohla byt o nieco dlhsia...

nikol | 29.05.06 v 20:59

mrtvé město mě dost bavilo škoda že není více dílů ale samozřejmě vím že to neovlivním ale i přesto doufám že bude víc dílů

nikol | 29.05.06 v 20:35

prosim udelejte 2 mrtvho mesta

FTH | 23.04.05 v 12:50

Je to bezvadná hra,jen je vážně škoda že tak krátká.Kyby to udělali delší,bylo by to určo super.Stálo by za pokračování bo rozšíření.

Shelly | 13.03.05 v 19:17

Fakt skvělá hra ale dost krátká :(

Kett | 06.03.05 v 16:29

Ahoj!!!Musím říct, že Mtrvý město mě fakt vtáhlo do děje.Je to dobrá hra, jen zamrzí že není na víc jak hodinu..měla by bejt delší..ale jinak super!

Tomas Angelo-ARNOLD | 21.02.05 v 19:35

Je to hustý!

Sam Jr. | 24.01.05 v 16:32

super hra! bohužel jen na jeden večer :o(((

kunaxxx | 09.11.04 v 17:53

to je jedine co vám možná taky pomůže já bych na ten konec nikdy nepřišel tak návod tady: http://www.freegame.cz/clanek.php?id=17 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§§§ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§§§

Enriqueta de Mena | 30.10.04 v 19:04

Hola amigos... Cómo están...?

smrade | 28.10.04 v 20:39

když jsem si to stahovala tak jsem se na to moooc tešila aji proto že to bylo rychlý:))))ale mám problém a dost zásadní na ůůůůplným začátku hned když jsem v tom bytě předem díííky za rady asi s mím tempem o mě uslyšíte častěji zatim čusik (pište i na email)

Kristinka* | 24.10.04 v 18:09

noooo, hooodne dobry a takovy zajimavy.... proste supr! jsem docela spokojna =o)

kunaxxx | 19.10.04 v 14:02

jsem zvědav na to

Policejní megaman | 17.10.04 v 12:33

Ta atmosféra nic moc, ale jde to. Když se podíváš na newgrounds.com, tak si tam najdi hru exmortis, která má míň mega než tohle a má atmosféru rozhodně lepší. Ale tohle taky celkem dobrý.

Stunty | 24.09.04 v 20:48

Tak dobrou, freewarovou adventuru s hustou temnou atmosférou a perfektní zápletkou, nemluvě o technickém zpracování, jsme tu už dlouho neměli. Jen škoda mešího rozsahu. (a taky tu človek může fetovat :-))

.Sara.5 | 13.09.04 v 18:02

Prosim muzete mi poradit,taky se nemuzu dostat dal kdyz vlezu do auta. Moc diky

ha1 | 08.09.04 v 21:56

Neni uz potreba ... uz jsem na to prisel ...i pres to , ze je hra tak krátká a jednoduchá me pobavila ... a vřele doufám v její další pokračování ... byla pro mne nevšedním zážitkem ... díky ...

ha1 | 08.09.04 v 20:19

nevim , co mam delat ... mam klicky od auta ... strikacku ... ale porad jsem nedosel , na to , co mam delat dal ... kde ziskat penize nebo tak neco ... pomuzete nekdo se zacatkem ?? predem dekuji ... :)

ha1 | 07.09.04 v 17:54

prave stahuju ... mam pomale pripojeni ... ale az stahnu a zahraju , taktez ohodnotim ... :) ale uz ted se mooooc tesim ...

Vivanka | 26.08.04 v 17:37

Je to dost dobrá hra, ale nějak se nemůžu pohnout z místa. Mam kód ze zdi, ale nevim co mam udělat s ovládáním výtahu... Asi jsem někde něco zapoměla. Co s tim?

Ferda | 16.08.04 v 03:12

Je to pěkná tajemná hra! Já jí měl staženou během chvilky!!! A měli bychom být rádi, že jsou pěkný český adventury! I na blbym modemu je to během půl hodiny stažený, ale kdo má dneska ještě modem, že? :o))) Co znemná pomalejší modem? :o)))

anonym | 07.08.04 v 15:58

vélká kravina-nelíbí

Ydgrail | 30.07.04 v 15:46

Ich: tak si kup pevnou linku a reptej to mam kvuli tobe chodit s cd"s po meste....

ich | 28.07.04 v 20:09

Tato hra je skutečně dost velká na pomalejší modemy. Dávejte sem menší (tak 3-4MB) hry!!!

adiqo | 25.07.04 v 15:18

ale morfum som pirsla sama lenze tten kod čo mam ziskať z tej krwawej stteny z meho bytu nece mi dať ten kod a nottes ?nechapu!

Kahi | 23.07.04 v 16:10

Morfium koupíte od dr. Styxe na toaletách. Více viz návod: http://www.freegame.cz/clanek.php?id=17

adiqo | 23.07.04 v 13:43

haloo ako ziskam to Morfium????

Muki | 23.07.04 v 12:37

Jakej je kod k tomu výtahu ve skladu na ulici nemůžu se dostat dál

adiqo | 23.07.04 v 11:14

Boze wy nič ine newiete iba blbo okomentowať ttuo skwelu adwenturu je BOMBA ked ste taky "mudry"wymyslite lepšiu adwenturu NEMEHLA!

d | 22.07.04 v 14:25

poradi mi nekdo? nemuzu s autem odjet na nova mista. kdyz nastoupim, objevi se mi jen nabidka jit zpatky na tu samou ulici nebo do bytu. diky, d.

:) | 21.07.04 v 00:50

ja bych ji mel za 30s na disku :) ale adventury me nebavej takze skoda 30sekund

johny | 20.07.04 v 16:35

Je morbidní proto že je tako velka stahovala by se my 2 hodiny "Tož to eště

Jan Bischof | 16.07.04 v 01:13

Skutecne temna atmosfera hudbou i prostredim podobna vyborne stealth akci Deus Ex, jez bohuzej neni freeware.

Hanswurst | 15.07.04 v 18:17

Tak tahle hra byla na to, že je zadarmo, fakt skvělá!!! Asi hlavně od toho se odvíjelo, že byla tak krátká (okolo 1 hod.). Jinak ale grafika skvělá, hudební podtext skvělý, scénář originální. Nechybělo tomu nic, c má správná adventura mít - kombinování předmětů, nacházení předmětů pomocí prohledávání jiných předmětů, ... Musím říct, že za tuto hru bych takových 70 Korun klidně dal. Myslím, že tvůrce Mrtvého města by měl kolem sebe sestavit tým a pracovat na podobných adventurách, akorát delších, a normálně je prodávat v obchodech. Českých adventur je dnes na trhu velmi málo, a proto by se podle mě tento potenciální tým nemusel bát ani přílišné konkurence.
Celkový dojem - vynikající, hodnotím 100 procenty.
P.S.: Se hrou Blue TOP se to vůůůůůůůůůůbec nedá srovnat ...:-)

Johnny | 14.07.04 v 21:21

Dost dobrá hra, stim kopírovánim od Maxe bych to tak černě nevyděl 6 stran s obrázky, to je přece jedno jak se podá příběh jde hlavně o to ostatní, kdy se už hraje. Skvělá hudba trochu dost krátký(tak 1 hoďku) a taky ty trilióny sluncí a trochu přrhnaný s těma zasranostma na začátku jinak výborný už dlouho sem si takhle žádnou asdventuru neužil. Kam se na to serou nějaký komerčárny!

Tvůrce této adventurní debility | 10.07.04 v 23:53

S tou děsivou gramatikou, primitivní jednoduchostí a nechutnou krátkostí plně a upřímně souhlasím, ale odmítám jakékoliv narážky na kopírování ze hry Max Payne, neb k této skvělé hře jsem se dostal až nedávno, když jsem oné MM dokončoval a pokud jde o inspiraci (což není prachsprosté kopírování), tak se přiznávám, že jsem často vědomě i nevědomě čerpal z jiných her.

Vrzgho Dokýbla | 10.07.04 v 21:24

Na hře mne vážně zklamalo, že celý její interface autor sprostě okopíroval z Maxe Payna, místo aby vyrobil vlastní, a to se týká i kreslených komixových scén. Neuvěřitelná spousta hrubek a nelogických situací jen kazí atmosféru, navíc je hra příliš krátká na to, jak je jednoduchá. Jediný zákys spočívá maximálně v tom, že na příliš tmavé obrazovce nejsou vidět příliš tmavé předměty. A ten konec... jak snadno předvídatelné. Nicméně je tato hra profesionálně zpracována a na hodinu mne příjemně zabavila.

Maxiczech | 10.07.04 v 11:40

Prozraďte mi někdo, jak dokážu, aby se titulky staly čitelnými. Mám je miniaturní a naprosto nečitelné. Jak se tenhle krumpl ovládá? Pořád vejrám do okna. Díky za info.

tommy | 10.07.04 v 10:27

tohle je po dlouhé době zase jedna opravdu dobrá česká hra. všem doporučuji


galerie

naše databáze obsahuje: 26 944 her

Sponzoři ligy

inzerce