recenze

Inside Monkey Island (chapter 1)

Inside Monkey Island (chapter 1)

Této Voodoo dámě se zase jednou trošku něco nepovedlo a došlo k záměně těl. Aby se všechno vrátilo zase do normálu, čeká naše hrdiny spousta hádanek, které musí rozluštit. Fanouškovská hra s tematikou z Opičího ostrova.
Hra je rozdělena do dvou epizod a dnes se podíváme na díl první, v němž zpočátku ovládáte piráta (LeChuck).

Jak se na adventuru sluší a patří, budete chodit sem a tam po různých lokacích, po lodi, ostrově, pralese. A rozhodně to nemá představovat procházku. To spíše poznávací výlet, neboť celé místo musíte pečlivě prozkoumat myší, některé předměty sebrat a vyřešit nepřijemný puzzlík. Zkrátka to, co máme u tohoto žánru tak rádi a současně nenávidíme. Zas až tolik nepřeháním. Musíte se smířit s tím, že každou akci musíte vybírat z poměrně obsáhlé nabídky zvlášť. Nelze postupně překlikávat mezi možnostmi, a tak mnohdy zdlouhavě hledáte „to pravé ořechové“ řešení. Abych úplně nevyletěl z kůže, tak alespoň zůstalo zachováno obligátní prozkoumání předmětu pravou packou.

Hra je určena spíše fanouškům Monkey Islandu, kteří si na tuto sérii potrpí a rovněž se zastaralou retro grafikou nemají problém. Výhodou v tomto rozlehlém prostředí je, že postava chodí velice svižným tempem.

stáhnout hru

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 2 + 2 =

Kalousek100

Kalousek100 | 26.06.20 v 18:06

Prima hra.


galerie

Inside Monkey Island (chapter 1) Inside Monkey Island (chapter 1) Inside Monkey Island (chapter 1) Inside Monkey Island (chapter 1) Inside Monkey Island (chapter 1)