recenze

Candles

Candles

Pohodlně se usaďte, zhasněte světla, nasaďte si sluchátka a rozbalte novou várku plenek. Všechny tyto věci jsou nutně potřeba pro ten správný požitek z více než atmosférou přeplněné hry Candles. Ti kdo se bojí tmy a červených očí prosím neklikat.
Už první kroky, které začínají někde v lese, vám napoví, že tady se bát budete. První věc je najít dům, jako orientační body slouží pár světelných zdrojů a to je vše. Poté co si užijete chvilku hledání, se vám do cesty postaví dveře s dopisem, který líčí jak je tento starý barák prolezlý Impíky. Logicky se tedy vydáváte do domu, který by navštívil nejeden mistr filmových efektů a zvuků. Jedinou vaší zbraní jsou sirky, rychlé nohy a chladné přemýšlení. Jeden kontakt s démonem a je po vás. To stejné platí i to nepřátelích, kteří se nesmí dostat na světlo, jinak se rozplynou. Používejte proto všechny světelné zdroje, ale nebudete ušetřeni ani opravdu napínavými chvilkami. Adventurní prvky jsou obsažený v pár logických výzev, které by neměly být větším problémem.
Jednoznačně výborná atmosféra a grafika dělají z tohoto survival hororu hry luxusní kousek. Sice tu a tam budete mít pár záseků a to hlavně horšímu pohybu, ale to jsou pouze malé chybky.

Tato freeware hra byla jednoznačně inspirována indie hitovkou Amnesia: The Dark Descent.


stáhnout hru

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 1 + 1 =

Jana-Šibravová

Jana-Šibravová | 10.09.16 v 10:13

tak tomu říkám správná hororová hra


galerie

Candles Candles Candles Candles Candles