recenze

Alfa Dream

Alfa Dream

Tak tahle adventurka, kdyby dorazila na komerční herní trh před několika lety, určitě by byla prodejná na slušné úrovni. A dnes? Dnes podle mne patří na poli freeware kousků mezi špičku. Pojďme se ponořit do světa plného snů a nereálných postav!
Ohledně této hry se mi nepodařilo sehnat příliš mnoho informací. Buď to byl záměr autorův (pan Poroksy?), který jako by chtěl nechat na samotném hráči zjišťování, o co jde, anebo chtěl překvapit a vydat bez zbytečného humbuku svou super adventuru a poté sledovat, jak se k ní freeware komunita postaví. V každém případě je jasné, že vržením Alfa Dream na freeware políčko došlo k významné události.

Na počátku hry se probouzíme v roli mladíka oděného do decentního pyžama a přemítáme, zda to, co vidíme kolem sebe není jenom sen. Každý sní, každý si ve snech vědomě či nevědomě realizuje své skryté touhy, ovšem občas se dostaneme ve spánku na místa, na kterých jako bychom už někdy byli a jaká v nás vyvolávají různorodé pocity. Od krásných až po ty hrůzné. Dnešní špičková (opravdu špičková!) adventura s názvem Alfa Dream je dílkem velmi povedeným.

Pominu-li grafické rozhraní, které ve mně, starém herním vlkovi, evokuje léta dávno minulá (snif!) leč v novém hávu, pak hlavní její devizou je atmosféra. Od počátku, kdy jsme vrženi do zvláštního světa a neustále přemítáme, zda ještě spíme či nikoliv, přes první setkání s filosofem Konfuciem, až po další nečekaná dobrodružství, máme neustále pod kůží atmosferický pocit, jež nás nutí jít neustále dál a objevovat a objevovat a objevovat. Ovládání hry je navýsost jednoduché, vycházející z nejklasičtějšího adventurálního pojetí.

Vím, že tento popis hry není příliš detailní, ale obávám se, že kdybych vám jej předložil spolu s návodem jak ji hrát na zlatém podnosu, pak bych vás ochudil o spoustu zážitků. Prostě jděte, hrajte, ponořte se do atmosferického oparu Alfa Dream a užijte si něco, co vás jistě obohatí.

stáhnout hru

diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 4 + 4 =

kareha | 16.05.06 v 10:34

Supr, ale nějaký krátký... :(

Belgarion_Kolder | 02.05.06 v 16:15

Angličtina v téhle hře je celkem jednoduchá, navíc jdou všechny důležité rozhovory zopakovat.

Jak sehnat něco modrého? Zeptej se na to Konfucia (muž na útesu, který odmítá ukázat tvář), a pak uvidíš.

Ludvak | 01.05.06 v 14:44

Nevíte někdo jak sehnat něco modrýho?

flashback.07 | 01.05.06 v 11:32

tak co lidi, nechystate se nekdo udelat cestinu na tuto gamesu??


galerie

Alfa Dream Alfa Dream Alfa Dream Alfa Dream Alfa Dream