recenze
Karetní hra Prší
Sice tu nemáme žádné intro, ale při pohledu na nastartovanou hru každému dojde, že se hraní musí nějak rozjet a proto začne hledat v nabídkách menu. A právě tady začínají ty zajímavé možnosti. Pod odkazy Program/Nastavení se skrývá bohatý výběr pozadí, které si zvolíte jakožto povrch herního stolu. Mohou to být textury, nebo jen barvy. Asi nejvhodnější je hned první barva - zelená, ta nejlépe napodobuje plátěné stoly z různých kasin. Ale třeba právě proto si ji někdo nevybere, ale z tak bohaté nabídky odstínů si určitě vybere každý, je jich totiž nepočitatelné množství. I když by textury nebyly špatné, je mezi nimi docela hodně pestrých výjevů bijících do očí, ty jsou ke hraní nevhodné. Ale třeba taková textura cihlové zdi, nebo textura připomínající orosený skleněný stůl není ke škodě. Z textur se dá také vybrat, i když je jich „jen“ 25. Takže pozadí stolu bychom měli vybráno a tak se můžeme vrhnout přímo do hraní. Pravidla známého Prší jistě každý zná. Každý přece zná, že se začíná s pěti kartami, že cílem je zbavit se všech karet, že se na sedmičku berou dvě karty nebo ji můžeme přebít jen jinou sedmičkou, nebo každý ví, že svršek (nebo jej známe pod názvem „dáma“) má výsadní postavení a může měnit barvu neboli „znak“ karet… Vždyť to znáte, a co se ještě pravidel týče, tahle hra naštěstí do pravidel nepřináší žádné nové výmysly a vymoženosti, je to prostě klasika. Obtížnost se tu bohužel nedá vybírat, ale ta přednastavená je celkem obstojná. Jak by asi uvedli tvůrci her „Obtížnost – Normální“, boj proti počítači je vyrovnaný. Skóre tohoto „boje“ ti gameska milý hráči velmi dobře počítá a určuje jak na tom jsi a zároveň tě vyzývá k další hře. Právě proto tě tohle Prší od sebe nepustí, je dobře hratelné. A také je zajímavé, že si můžeš karty podle sebe přerovnávat a máš nad nimi přehled i když se ti překrývají, protože stačí na nějakou ukázat myší a karta vyskočí celá.
Hraní je zábavné, hratelné přehledné a vyrovnané. Jak vidíte tohle zpracování si nese asi všechny ctnosti, jaké obyčejné karetní dílko může mít. Takže už se stahováním neváhejte. Vřele jej každému doporučuji. I ty karty nevypadají na škodu. A vůbec – celé to není na škodu si to alespoň zkusit.
stáhnout hru
autor
JiGr
Skóre
další recenze tohoto autora
podobné renceze
- bohatý výběr pozadí
- přehlednost
- hratelnost
- není výběr obtížností
- žádné výjimečné zpestření
- vydáno:07.10.2005
- autor:Paroubek
- požadavky:200 MHz, 32 MB RAM
- platforma:Windows
- status:Freeware
- zahráno:19055
- multiplayer:Pouze jeden hráč
- velikost:1.4MB
diskuze
Mončik | 22.02.12 v 14:38
Prosím vás nevíte jestli se dá při položení pikového krále a na něj pikovou sedmičku.Dá se sedmička ještě přebít jinou sedmičkou??
Tonda | 31.07.09 v 13:47
Kolik by u Vás stálo, kdybych si nechal Vaší hru prší upravit podle základních pravidel. Tj. žádné přebíjení sedmy, ani esa, ukončit se dá hra i esem. Případně upřesním.
pato | 04.08.07 v 20:50
pato je
Tynkaa | 03.05.06 v 20:55
dobrý
Chybné přihlášení










