recenze

Evony - obrňte se trpělivostí!

Evony - obrňte se trpělivostí!

Dostáváme se do starověku a začínáme úplně od nuly. Dokážete si vybudovat prosperující impérium, tvořit aliance, cvičit armádu a hrdiny? Vyzkoušejte si svou trpělivost, neboť v Evony má vše svůj čas. Novinky vám budou dávkovány po kapkách, a tak se z nich o to více můžete radovat.
NEŽ ZAČNETE
Evony je webovka zaměřená na budování impéria, neustále vylepšování vašich staveb, vojska a vztahů mezi hráči. Pravdou je, že takových her už Freegame.cz přinesla hodně. Ovšem speciálně zde je potřeba si uvědomit, co od hry očekáváte, protože hned na počátku se setkáte s poměrně dlouhými časovými intervaly, které mohou leckterého hráče pěkně znechutit. Než se dobojujete k pátému levelu, budete mít patrně týden hraní za sebou.

Jestliže jste se i přesto rozhodli Evony vyzkoušet, pak se nejprve zaregistrujte. Nezapomeňte zadat platný e-mail. A e-mailem se budete i přihlašovat. Hra je stoprocentně free a má vybudovánu poměrně stabilní základnu uživatelů, jimiž se to na globálním chatu jenom hemží. Oficiální stránky vám také nabídnou pěkný úvod a vysvětlení, oč vlastně půjde.

TĚSNĚ PO ZAČÁTKU
Protože jste ve hře noví, můžete, ale i nemusíte, potřebovat tutoriál. Zpočátku dostanete do vínku poměrně dost surovin, které budete potřebovat pro základní stavbu, což je chata, v níž budou bydlet prostí lidé. Tutoriál vás seznámí se základními funkcemi a tím, jak efektivně vydělávat peníze. Jestliže ho nechcete poslouchat, případně hrát, klidně ho zrušte a poraďte si, jak umíte. Samozřejmě jej po jisté době můžete opět vyvolat.

QUESTY
Abyste dosáhli vyššího levelu, je vhodné plnit questy. V pravém dolním rohu uvidíte jasně označené tlačítko QUESTS. Úkoly jsou zařazeny do jednotlivých kategorií. Není tedy výjimkou, když jedna z nich obsahuje třeba hned čtyři úkoly. Jakmile nějaký splníte, začne u tlačítka QUESTS blikat jednička atd. Questy se budou týkat z velké většiny právě stavby, a tak se nevyhnete upgradům, novým domkům atd. Ale o tom ta hra v podstatě je. Kromě toho přijdete i ke questům, jež jsou v podstatě levně splnitelné. Napsat e-mail spoluhráči není nic složitého, případně vytvořit alianci.

BUDOVY
Jak jsem již zmínila, stěžejní budovou budou chatrče, chcete-li chaty. Zásadním způsobem ovlivňují chod města. V questech často naleznete, o kolik máte zvýšit svou populaci. Kromě nich se zde bude vyskytovat tzv. Market, nebo též tržiště, najdete tady kasárna nebo akademii. Hlavně však Town hall, nebo chcete-li radnici. Když na ni kliknete, objeví se poměrně široká nabídka. Vás budou zajímat především daně – Levy. Vybírat můžete cokoliv – peníze, obilí, zkrátka, co si zvolíte. Také zde najdete přehled svých budov a v jakém levelu se zrovna nacházejí.

A nyní proč je tak těžké nějakou budovu vylevelovat na pořádný level? Právě kvůli surovinám, jež nemáte nepřeberné množství při každém upgradu vám jich znatelně ubude. Jakmile dojdou, musíte počkat, až vaše doly, případně farmy zase nějaké vyprodukují.

OKOLÍ MĚSTA
Když už jsme u těch farem a dolů, ty postavíte hned na začátku vně města. Půjde konkrétně o farmu, mlýn, kamenolom a železný důl. Co se týká levelů, staráte se o ně naprosto stejně jako o každou budovu uvnitř města. Jsou však o to důležitější, že na nich závisí čas strávený čekáním, až se zásoby doplní.

Jestliže byste však dokonce měli nějakého toho produktu navíc, nic vám nebrání jej výhodně prodat. Cenu si určíte sami. Ale já doporučuji nechat přednastavenou, protože pak je obchod velmi rychlý. Celý přehled budete mít neustále na očích, a sice v pravém sloupci. Kromě toho také uvidíte přesně, jak jste na tom se zlatými. Je nutno poznamenat, že autoři nejspíše hodlali své zákazníky sedřít z kůže, protože za nákup drobností vyžadují opravdu vysoké ceny.

ALIANCE A HRÁČI OKOLO VÁS
Je pravda, že hráči, kteří jsou na vyšším levelu než vy, mají patrně již založenou vlastní alianci. Proto je výhodné se k nějaké přidat. Pokud však nikdo nesplňuje vaše požadavky, vytvořte si vlastní, což je o mnoho jednodušší. Chcete-li však přece jen najít spojence, využijte fórum, kde se dozvíte užitečné informace.

Hráči spolu neustále komunikují, také je možné podívat se na mapu a rozhlédnout se po svých sousedech. A koho by napadla zákeřná myšlenka podrobit si cizí království nebo aspoň udělat v jeho řadách vítr, nechť klikne na souseda a stiskne Attack. Ne všechna města však attackovat lze. Mnohé jsou pod ochranou. Tak jako vy v prvních levelech. Jako nováček jste po jistou levelovou dobu plně chránění, a tak je vám také znemožněno útočit.

Co však můžete je kontaktovat jej, případně přidat do koordinačního listu nebo si prohlédnout jeho hrdiny, pokud je ovšem má nastavené. Výhodou v boji je, že útočit lze i na strategicky výhodné pozice, jako jsou například hory nebo lesy, odkud lze leccos vytěžit.

SLOVO ZÁVĚREM
Objektivně lze zhodnotit hru jako pěknou, žel bohu velkým postrachem zde jsou čekací doby. Pokud hráč pracuje a ke hře se dostane tak maximálně dvakrát za den s tím, že splní nějaké úkoly, popřípadě obstará upgrady a výstavbu, pak může počítat s tím, že nebude mít všechno hned a na vychytané věci si počká ještě dlouho. Stavby lze urychlit, ale na to je potřeba speciálního platidla, které se také brzy vyčerpá. S tím, že byste ho použili dvakrát po sobě, raději moc nepočítejte. Pozitivně hodnotím vysvětlení ovládání hry, jelikož tutoriál je proveden velmi důkladně. Graficky se však jedná o průměr. Město je podle mého názoru zbytečně šedivé a barvy jako by byly v útlumu. Na druhou stranu je velmi pěkně vyvedené okolí hry, jako jsou například ikony, questové formuláře atd.


diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 2 + 2 =


galerie

Evony - obrňte se trpělivostí! Evony - obrňte se trpělivostí! Evony - obrňte se trpělivostí! Evony - obrňte se trpělivostí! Evony - obrňte se trpělivostí! Evony - obrňte se trpělivostí! Evony - obrňte se trpělivostí! Evony - obrňte se trpělivostí! Evony - obrňte se trpělivostí!

naše databáze obsahuje: 26 944 her

Nejlepší hráči dne

Sponzoři ligy

inzerce