recenze

Degen Chronicles

Degen Chronicles

Och, ten svět anime je tak různorodý a nabízí obrovskou škálu světů a her. Snad nikdy nevyčerpatelný zdroj nápadů vyplodil novou zábavu v podobě karetní hry Dengen Chronicles.
Z prvního pohledu se jedná o různorodý mišmaš her, mang a anime, kde vystupují ninjové, roboti a různorodé nadpřirozené bytosti a démoni. Dengen Chronicles popisuje střet 4 rodin (ninja, fantasy, robot a shojo), které reprezentují 4 různé bojové školy. Válka zuří a vy si musíte zvolit stranu. Upřímně řečeno jsem dal čistě na náhodu, protože jsem se nejdříve nemohl zorientovat a chvilku trvalo, než jsem se naučil hrát podle pravidel a vyrozuměl, o co jde. Nakonec jsem se do hry aspoň trochu dostal.

Vždy mě lákaly karetní hry všeho druhu, takže jsem měl aspoň malou představu o základech hry, ale i tak rozhodně tutorial pomohl. Není až tak moc propracovaný, prostě ukáže, co máte dělat, a tím to končí. Moc velké bonusy z plnění úkolů nečekejte, tady se běží na dlouhou trať. Začínáte s malou skupinou bojovníků, kde je každý jednotlivec osobnost sama, s vlastními schopnostmi a dovednostmi, včetně výbavy. Ke každému musíte přistupovat jednotlivě, ale nezanedbávat ho, protože boje probíhají ve skupinách. Pokud někoho vyzvete na souboj, můžete si z vylosovaných bojovníků vybrat zástupce a pak se vrhnout do boje, který spočívá ve výběru ze dvou schopností pro útok a obranu a sledování komiksu, který reprezentuje souboj. Ten, kdo udělá větší škodu tomu druhému, vyhrává kolo a vše se opakuje, až si své odbyde všech 5 dvojic. Vítěz získá větší odměnu a vy se vracíte do herního menu. Jeden souboj netrvá déle než pár minut a prakticky kromě výše popsaného nenabízí nějak hlubší strategický přístup, což ale v podstatě až tak nevadí.

Většinu času tedy budete trávit v menu a vylepšováním postav. K mání je obrovské, ale opravdu obří množství předmětů pro různé části těla, které si můžete koupit za získané a vyhrané peníze, ale je v tom háček. Každá postava má svůj limit a lepší vybavení tlačí na tato maxima (útok, obrana). Postavy se sami nevylepší, k tomu je potřeba slušné množství speciálních krystalů, které jejich maxima posunují výše, a po dostatečném zvýšení je možné postavy posunout na novou úroveň. Rozhodně se mi takový systém zamlouvá, akorát onen level up trvá neskutečně dlouho, a to i ve vašem osobním případě. Jenom se prokousat na úroveň 2 trvá více než hodinu. Nepřejte si vědět, jak dlouho vám zabere dosažení ještě vyšších hodnot. Díky limitu energie, kterou potřebujete na výzvu souboje, se jedná o zbytečně zdlouhavý proces.

Co si určitě zamilujete, je příjemné UI, grafický kabátek a velmi příjemná hudba, která se sice stále opakuje, ale jen tak neomrzí, takže technická stránka si odnáší jedničku. Dengen Chronicles je jedna z mála karetních her, které na vás netlačí, a pokud vysloveně nechcete bořit přední tabulky, nemusíte za ni utratit ani pětník. K většině věcí se dá dostat, ale zabere to docela dost času. Naštěstí jsou souboje krátké, takže jediné, co vás brzdí, je právě energie. Pokud ke všemu patříte mezi fandy anime, asi není třeba dál čekat.


diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 5 + 4 =

Laugher

Laugher | 08.07.16 v 01:31

Bezva postavy


galerie

Degen Chronicles Degen Chronicles Degen Chronicles Degen Chronicles Degen Chronicles Degen Chronicles