recenze

Age Of Defenders

Age Of Defenders

Tower Defense hra s kombinací útočení? Dneska už ne tak unikátní, ale stále se jedná o poměrně novou věc. Jak si československá webovka a účastník GDS 2011 Prague vedla v očích Freegame.cz? Vůbec to není zlé lidičky.
Pravda, hned na začátku dodám trošičku kritiky v podobě chybějícího příběhu. Jdete se zaregistrovat, přihlásíte se a hned vybíráte ze single-playeru nebo mutliplayeru. Omluvou je fakt, že hra je stále takový polotovar a tvůrci, kteří stále studují na prezenčním studiu, udělali ze svého volného času tento projekt. Přesto mi chybělo něco, co by mě vtáhlo do jejich vytvořeného světa.

Age of Defenders je vlastně kombinací dvou stylů a bere si z toho jen to nejlepší. Hra vám i doporučí začít s hrou jednoho hráče, kde se člověk v několika pěkných misích naučí funkce hry, pravidla a principy. Převážně se jedná o rozdělení na pouhou obranu, útok a oboje je spojené až v pozdní fázi. Ono totiž odhadnout, kdy se máte bránit a kdy investovat do útočných jednotek je docela věda. Obtížnost singlu je výborná. Lehká zní sice easy, ale non-hardcore hráči je ušitá na míru. Pro pravé labužníky je tu těžší část a ta už je opravdu o pocení krve. Hlavní cíl je ubránit se a zničit soupeřovu základnu. To platí v obou módech.

Stránka mutliplayeru už spočívá pouze ve výběru hráče a využití toho, co jste se naučili a co umíte v bitvě proti živému protivníku. Zde se nachází pravé zlato. I když je stále hra svým způsobem v plenkách, naskytne se vám už solidní porce epických bitev. Možná tenhle kousek trpí mírnou nevyvážeností, ale už teď je to velká zábava.

Čím se tam vlastně člověk „mydlí“?

Je jasné, že v obranné části budete hlavně spoléhat na věže. Těch je zde zatím „pouze“ 5 a dělí se na pozemní a vzdušné. Ano, hra už nabízí kombinaci pozemních a vzdušných jednotek. Pouhá tato maličkost značně rozšiřuje možné strategie a možnosti překvapujících útoků. V obranné kolonce je třeba i opravářská věž nebo věcička, co umí mrazit.

Samotný útok má už více kousků. Dělají se odděleně od věží a dá se jich stavět zaráz mnohem více. Jsou zde rychlá vozítka, tanky, sebevražedné jednotky, letadýlka, apod. Zajímavá je i stránka možnosti ničit protivníkovy budovy. Samotné válečné tažení se poté provádí ze „zdi“, která dělí mapu na dvě půlky a to ze čtyř bodů – další možnost vytváření strategie, plánování a postupu.

Visuální ptačí pohled

Jedna věc se rozhodně hře nedá zapřít. I když je vzhled podobný propracované flashové hře, má to své kouzlo. Vše vypadá pěkně, je zvolená velmi dobrá barevná tapeta, ale přitom hráče nic neruší od hry a nenarušuje koncentraci. Audio a zvuk je takový průměrný ani špatný ani zlý.


Celkově vzato se pod projektem Age of Defenders skrývá obrovský potenciál. Zatím hra trpí mírnými porodními bolestmi v podobě částečné nevyváženosti, menšímu počtu jednotek a slabší hráčské základně. Na druhé straně se jedná o plně funkční hru, která vypadá dobře, hraje se dobře a člověk má chuť se vracet a dát si zase nějakou pěti až půlhodinovou bitvu. Pokud se tvůrci budou se stejným zápalem hře věnovat, tak má krásnou budoucnost.

Age Of Defenders si zahrajete zde.


diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 1 + 5 =

NS1NO

NS1NO | 31.05.22 v 12:09

text příspěvku


galerie

Age Of Defenders Age Of Defenders Age Of Defenders Age Of Defenders Age Of Defenders Age Of Defenders Age Of Defenders Age Of Defenders