recenze

Soccer Star - fotbal s nadhledem a vtipem

Soccer Star - fotbal s nadhledem a vtipem

Fotbalový svět je krutý. Nikdo nechce hrát za váš klub, trénink je příliš dlouhý a peníze si vyděláváte rozdáváním letáků v kostýmu obřího párku v rohlíku. Nová fotbalová webová hra, která vás dostane svým nadhledem, vtipem a legrací.


Pár slov úvodemNení to tak dlouho, kdy webovka Soccer Star rozjela českou mutaci, a tak se i vy kompletně v češtině můžete ponořit do světa fotbalu, který je zprostředkovaný skrze veselé animace se spoustou odkazů a narážek na fotbal.Grafické zpracování a humor nezmiňuji jen tak bezúčelně. Pod hrou je totiž podepsána stejná ruka, jako pod kultovní a nesmírně oblíbenou prohlížečovou hrou Shakes & Fidget. Už jen toto je dost slušným lákadlem s hrou začít.RegistraceRegistrace je u tohoto typu her notně jednodušší než u MMO, navíc je kompletně v češtině, takže mi dovolte se touto kapitolkou nezabývat.Tvorba postavyPrvní krok, na který se člověk těší a nutno podotknout, že se můžete celkem slušně vyřádit na zjevu hráče/hráčky. Komiksová grafika umožňuje vznik spousty… oduševnělých tváří. Už tady je vidět podobnost s Shakes & Fidget a i dále to bude na podobné vlně.

Hlavní nabídkaMáte vašeho špílmachra? Dobře. Teď už to bude jen trénink, práce, zápasy. Hlavní obrazovka obsahuje v dolní části řadu ikon, z nichž každá představuje jeden oddíl hry. Postupně si je projdete a budete muset střídavě a strategicky plnit každý z nich.Bez práce nejsou koláče, bez tréninku atributy, bez kvality vítězství v zápasechHnacím motorem všeho je vaše výdrž alias žlutá zářící linka vespod. Tuto energii spotřebováváte při tréninku a práci. Pokud jde o trénink, v něm vylepšujete některý z vašich atributů, přičemž každý post má trochu jiné požadavky. Pokud tedy preferujete hru záložníka a změníte jej, určitě budete v některém ohledu ztrácet. Proto doporučuji zaměřit se na jeden a u toho zůstat.Vylepšování jde ovlivnit i nakoupením předmětů v obchodě. Tyto předměty musíte nosit a opět sledujte, co vám nabízejí a co můžete využít.

Peníze. Získat se dají pouze prací a i tato kolonka vám sežere něco z celkové výdrže. Vždy máte na výběr ze tří nabídek, které se liší dobou, cenou a třeba ziskem hvězdy (viz později) nebo nějakého předmětu.Nabídku a ohodnocení ovlivňuje vaše popularita, tedy dosažený level, který zase zvyšujete prací a vítězstvími v zápasech. No, už se to začíná poměrně prolínat.Váš trénink, celková výkonnost, se zúročuje v zápasech. Ty jsou určeny počítačem proti komu a kdy nastoupíte. Obvykle se tak děje několikrát za den v odpoledních až večerních hodinách.Jejich průběh nelze ovlivňovat a můžete přeskočit až na konečný výsledek. Zase získáváte bodíky popularity, stejně jako v případě výhry postupujete v tabulkách.KlubAbyste mohli hrát zápasy, musíte si vytvořit klub nebo v nějakém hrát. Uvažujete dobře, že kluby zde plní funkci gild, cechů aliancí a já nevím čeho ještě. Obecně platí pravidlo, že jakýkoli živý hráč v klubu je lepší než ten počítačem řízený. Takže hledejte v tabulkách další hráče nebo vstupte, rozhodně se nevyplatí zůstávat sólo.Do klubu přispíváte penězi, kapitán vám může přidělit určité hodnosti a za finance vylepšuje takové věci jako stadion (zvyšuje výkon hráče), trenér (snižuje dobu potřebnou k tréninku) anebo třeba manažer (za méně práce více peněz).ObchodKromě nákupu předmětů zvyšující tamto a tohle je tu i nákup výživy. Podstata je stejná – umožnit (na nějakou dobu) určitý benefit, úlevu nebo naopak boost. Záleží na zvolené strategii a co budete potřebovat. Každých deset hodin můžete nabídku v obchodech bezplatně změnit.StrategieVíc trénovat a méně pracovat? Nebo naopak? Je tu prostor pro strategii, který je dán i tím, že soupeře pro další zápas se vybírá automaticky a dost dopředu, takže se můžete i případně na zápas nachystat třeba častějším tréninkem nebo koupí potřebného objektu. Spadá sem i spánek. Energie se obnovuje samovolně (žádné čekání do půlnoci – v S & F to byl dosti prudící aspekt…) a třikrát rychleji při spánku. Tedy ne při vašem v posteli, ale ve hře. Délka spánku může být až osm hodin.HvězdyPředstavují možnost si koupit lepší věci. Pár jich dostanete na začátek, další se dají koupit za reálné peníze. Nicméně je možné sem tam nějakou získat v práci a osobně v takových případech neváhám.PopularitaJak už jsem říkal, je to vlastně dosažený level a umožňuje výběr z lepší práce, což, jak jsem výše nastínil, je nezbytná součást pro kvalitní působení v tomto titulu. I když znovu podotýkám, spousta věcí je tu v těsné vazbě a musíte se zkrátka starat o vše.Závěrem a odkazPropracovaná webovka zpracovaná s humorem a vtipem. Pokud jste si oblíbili Shakese a Fidgeta, tak vás toto bude bavit taky. Začněte hrát zde.
diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 3 + 3 =


galerie

Soccer Star - fotbal s nadhledem a vtipem Soccer Star - fotbal s nadhledem a vtipem Soccer Star - fotbal s nadhledem a vtipem Soccer Star - fotbal s nadhledem a vtipem Soccer Star - fotbal s nadhledem a vtipem Soccer Star - fotbal s nadhledem a vtipem Soccer Star - fotbal s nadhledem a vtipem Soccer Star - fotbal s nadhledem a vtipem Soccer Star - fotbal s nadhledem a vtipem