recenze

Action Dimension

Action Dimension

Je libo zahrát si hry jako Paintball, fotbal nebo tenis se stovkami jiných hráčů, vydělat si tak nějaké peníze, vylepšit si svůj domov a nakoupit zajímavé věci? Action Dimension nabízí opravdu mnoho aktivit, které si někteří zamilují.
Action dimension je na světě už nějakou dobu a já jsem se k ní dostal přes příslib zajímavé náplně a hlavně Paintballu. Milým překvapením ale byly i ostatní věci, ty vás u hry udrží ještě o něco déle.

Tvorba postavy
Většinou této části nevěnuji příliš mnoho řádků, pokud se nejedná o něco extra. V Action Dimension dostanete docela solidní nabídku si vyťukat něco zajímavého. Měnit se dá barva vlasů, vousy a obecně skoro celá vizáž. Nejedná se o konec úprav, ve hře jich dostanete habaděj, sice zpoplatněné, ale pouze za herní měnu (aspoň většinu).

Jednoduchý interface a okamžité vtáhnutí do hry
Tutorial, který je vám nabídnut, trvá jenom pár minut a už se cítíte, že jste hru hráli nějakou dobu. Tak jednoduché je ovládání a tím i zábava. Hra vás naučí, jak udělat několik kroků a pak si hned vyzkoušíte první sportovní aktivitu. I nakupování, rozdělování zkušenostních bodů a komunikace s ostatními hráči je hračka.

Samotný přehled některých oken není vždy perfektní. Například při hraní Paintballu se vám ze začátku pár věcí překrývá, ale není to až taková extrémní vada. To stejné se dá říci o pathfinding, kdy je lepší vaši postavu pracněji navigovat kolem překážek, jinak se vám často o ně zasekne.

Paintball a nějaké další věci…
Paintball se stane vaší nejhranější zábavou a drogou. Máte na výběr několik módu – team deathmatch, capture the flag nebo speciální eliminace Kyborga. První dva jsou poměrně jasné, běháte po mapě a snažíte se zlikvidovat druhý tým nebo jim sebrat vlajku a dopravit na vaše území. U Kyborga musí všichni spolupracovat, zničit všechny roboty kolem a pak i velkého šéfa.
Za jakýkoliv kill a výhru dostáváte nejenom peníze, ale i zkušenosti, které vás posouvají o lvl výše a tím i vylepšujete postavu. Peníze přirozeně slouží pro nákup lepší výbavy a nábytku.

Proč se ale stane Paintball nejhranější zábavou? Hlavní a velmi demotivující problém Action Dimension je absolutní nevyváženost. Všichni hráči mají přístup na veškerá místa, a tak je zcela normální, že vy střílíte po soupeři základní pistolkou a on vás sundá raketami. Většinou ale na vaší straně stojí někdo také zkušený, takže máte šanci. U Kyborga je to už jiná a z každého nabušence máte radost, jelikož opravdu velmi pomůže.
Tento nedostatek se poté projeví dále a hru ničí další dvě hry – fotbal a tenis. Pokud s hrou začínáte, prostě je ignorujte. Většinou narazíte na protihráče, který je o deset levelů výše a tím i rychlejší, schopnější, prostě celkově lepší. Tyto aktivity vás budou bavit až vy osobně na tom budete lépe.

Jde se nakupovat
To, kde vás hra dokáže motivovat, je jinde hra nabízí i slušně lákavý obsah, který vás bude tlačit kupředu. Hlavně různé speciální kvéry a výbava pro sport je v rozumném finančním rozmezí a každý se určitě rád pochlubí s nějakou tou novinkou a novou vizáží. Nábytek, oblečení, různé účesy a další věci jsou už třešničkou na dortu.

Jak to celé vypadá
Z grafiky jsem zrovna unešený nebyl. Hlavně izometrický pohled během soubojů a střelby zde může být mírně nepřehledný. Výběr barevné palety je tak půl na půl. Někdy je svět kolem vás příšerné křiklavý a někdy to zase vše vypadá velmi příjemně. Audio už je takové klasické, žádná hudba, ale několik vydařených zvukových efektů drží tuhle část na fajn úrovni.

Action Dimension je zajímavou hrou, která by si zasloužila o něco větší rozpětí aktivit a hlavně zavést nějakou značnější vyváženost mezi hráči. U Paintballu strávíte mnoho zábavných chvilek a i ostatních dvou sportů si časem určitě začnete všímat. Jde ale o to, jak dlouho u hry zůstanete.


diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 3 + 3 =

NS1NO

NS1NO | 31.05.22 v 12:30

text příspěvku


galerie

Action Dimension Action Dimension Action Dimension Action Dimension Action Dimension Action Dimension Action Dimension Action Dimension