recenze

ZooMumba

ZooMumba

Vlastnit zoologickou zahradu, to není jenom tak. Nejenom, že musíte mít docela slušný kapitál, abyste si vůbec mohli zařídit pavilony či výběhy, ale budete potřebovat i spoustu času, protože zvířátka jej vyžadují. A kdo jiný než majitel by se o ně měl postarat?


Ve hře je možné platit dvěma druhy peněz. Stříbrňáky jsou penízky, které běžně vyděláte a jichž dostanete do vínku docela dost na to, abyste odstartovali skvělou kariéru na půdě zoologie. Zlaťáky jsou velmi vzácné, získáte jich na začátku jenom pár, přesně pětadvacet a vyplatí se s nimi šetřit. Samozřejmě platí, že nejlepší výběhy a nejzajímavější živočichové se dají pořídit právě za ně. Nezoufejte však, i se stříbrňáky se dají dělat velké věci. 

Jak začít vám hříčka předvede pomocí jednoduchého tutoriálu. Takže si vyberte výběh. Nejdříve máte k dispozici jenom jeden. Uchopte ho a zvolte místo, kam jej hodláte umístit. Tady pozor! Jakmile posadíte výběh do zeleně, lze s ním hýbat jenom pomocí ikony šipky v dolní části obrazovky. Do výběhu samozřejmě náleží zvířátka. Můžete si vybrat mezi zebrami a papoušky, později budou druhy přibývat. Čím vyšší level máte, tím více zvířat můžete do výběhu umístit.Když posadíte vytoužený druh do jejich nového domova, uvidíte, že není spokojený. Je to tím, že má hlad, potřebuje vykoupat, je zapotřebí si jej všímat a spoustu jiného. Nevadí. Vše napravíte, když na zvíře kliknete. Objeví se medvídek a kolem něj veškeré potřeby zvířete. Vybírejte jednu po druhé a klikejte na ně. Jakmile se kolem ikony vytvoří zelený půlkruh, potřeba je uspokojena a vy se můžete věnovat dále výstavbě celého areálu.

Kromě výběhů si nakupte také dekorace. Velmi dobře vypadají trsy trávy. Když jich koupíte hodně, bude ZOO vypadat přirozeněji a hlavně uceleněji. Balvany nebo květináče také nejsou na závadu. Kombinujte dle libosti. Dá to práci dostat se do dalšího levelu. Ale pamatujte, že čím více výběhů a delší cesty kolem nich, tím více návštěvníků a pak i peněz.Ano, cestičky a chodníčky jsou nesmírně důležité, dalo by se říci klíčové. Pokud totiž nemáte k výběhům položenu nebo vysypánu cestu, návštěvníci k vám nepřijdou. Je třeba vytvořit souvislou pěšinu. Nejlevnější z chodníčků vás vyjde zhruba na deset stříbrňáků čtverec, proto se tahle investice nesmírně vyplatí.Abyste si vůbec mohli hříčku zahrát, je nutno se zaregistrovat. Bez registrace to bohužel nejde. Nebojte se, je velmi jednoduchá a zcela zdarma. Napište své přezdívku, heslo a nezapomeňte udat platný email. Potvrďte licenční ujednání, tzn. zaškrtnout oba checkpointy. Pokud vaše jméno již v databázi existuje, hra vám sama nabídne různé alternativy, které jsou tomu vašemu nicku co možná nejvíce podobné.

Pamatujte, že zásoby potravin pro jednotlivé druhy nejsou bezedné a musíte je občas dokoupit. Na to vás upozorní i sama hra. Jakmile totiž dojde jídlo, objeví se vám nabídka, kde si můžete ihned přikoupit. Důležitá je i voda, kterou zvířata myjete nebo napájíte. Platí pro ni však úplně totéž jako pro potraviny.Nejvíce zkušeností lze získat právě starostí o zvířata. Sledujte tedy pravidelně, zda jim náhodou něco nechybí. Kromě toho je mnohdy potřeba zoologickou pořádně uklidit, protože všichni víme, jací návštěvníci umějí být. A ti virtuální nejsou výjimkou.Velkou výhodu spatřuji i v tom, že ve hře je možné zazoomovat. Takže si můžete své výběhy prohlédnout pěkně zblízka. Pohybujte se šipkou a zvětšujte či přibližujte si jakoukoliv část. Určitě vás překvapí smysl pro detail.

A nakonec to nejdůležitější. Do hříčky se dostanete pomocí odkazu na ZooMumba. Nezapomeňte si jej pak uložit pro snadnější přístupnost k vaší zoologické zahradě. Hříčka vás pobaví hudbou, která hraje bez přestání, dále pak velmi pěknou grafikou se smyslem pro detaily a humor, atmosféra a lehkost zpracování. Naopak musím upozornit na možné prodlevy při výběru a zobrazení výběhů či zvířat, což ovšem může být způsobeno i mým pomalým připojením :).


diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 2 + 2 =


galerie

ZooMumba ZooMumba ZooMumba ZooMumba ZooMumba ZooMumba ZooMumba ZooMumba ZooMumba

naše databáze obsahuje: 26 944 her

Sponzoři ligy

inzerce