recenze

Xblaster

Xblaster

Parádní hříčka, která vás zavede do světa robotů, kteří budou podléhat přísnému velení svých pánů. Na jednoho takového pána si můžete zahrát. Vyberte si vlastního robotka a plňte s ním náročné mise. Odměnou vám bude postup ve hře a nová munice.


Nejdůležitější krůček, který vás tady čeká, je vybrat si svého robota. Na výběr budete mít hned z několika modelů a na který ukážete, ten bude váš. To ovšem není všechno, váš robot musí být vybaven zbraněmi, aby se mohl bránit proti případným vetřelcům. A těch nebude zrovna málo, když si vzpomenete, že proti sobě stojí všichni hráči. Takže jde o hru všichni proti všem. Důležité je, abyste vy vyšli jako vítězové, protože se vám za splněnou misi přičítají tzv. skillbody.Mezi základní vybavení patří granátomet, dělo a kruhová pila. Všechny mají svá pozitiva i negativa. Dělo je klasickou zbraní, kterou nejspíše budete používat nejčastěji. Střílí modré střely a má vysoký dostřel. Naproti tomu granátomet, jak již napovídá název, bude metat granáty. A záleží jenom na vás, jak daleko doletí. K tomu slouží stisknutí tlačítka „Ctrl“. Když ho podržíte, uvidíte, s jakou razancí střela vyletí. Granátomet se hodí také ve chvílích, kdy potřebujete překonat nějakou vyšší hradbu. A nakonec tady je pilka. Ta se vám bude hodit v případě, že vás soupeř zablokuje tak, že se nebudete moci pohnout. Vezměte pilku a zaútočte právě s ní. Ono vám v podstatě nic jiného nezbude, jelikož granáty, které vrhnete, mohou poškodit i vašeho droida. Opatrně s nimi.

Ve hře se setkáte s ostatními hráči. Nejsou nijak zvýhodněni nebo znevýhodněni, záleží, jak mají vypilované vlastnosti. Mohou mít posílený štít nebo zbraně, ale to všechno můžete udělat také. Pro boj s nimi vstupujete do arény. Pamatujte, z ní můžete vyjít jenom jako vítěz, anebo jako poražený, nic mezi tím neexistuje. Snažte se však pobít co nejvíce nepřátelských droidů, protože skillbody se vám budou velmi hodit. Za ně budete nakupovat nové zbraně a doplňovat střelivo do stávajících.Kromě živého boje se soupeři vám autoři připravili i mise. Ty jsou mnohem jednodušší a v podstatě vás připraví na opravdový boj. Budou vás učit, jak zacházet s dělem, granátometem a jak si poradit se silnějším protivníkem.Mimoto se ve hře konají turnaje. Jakmile kliknete na tuhle položku, objeví se vám, kdy se bude konat a co je cílem. Většinou jde o poražení co největšího počtu protivníků. Ceny bývají závratné. Důležité je v průběhu turnaje respektovat pravidla. Nesmíte například podvádět nebo urážet protější hráče, ovšem to všechno se dočtete v pravidlech.

Kromě turnajů a misí se můžete zúčastnit dokonce i klanové ligy. K tomu, abyste se jí mohli zúčastnit, musíte logicky patřit do nějaké ligy, která musí čítat aspoň pět členů. Lze se jí zúčastnit také až od určitých zkušeností. Takže si nedělejte vrásky, když pro tuhle hru ještě nebudete mít umožněn přístup.Jako hráč můžete zorganizovat i vlastní zápas. Tady určíte, kolik hráčů se má zúčastnit a jak dlouho bude zápas trvat.Hra umožňuje vaše skillbody vyměnit za kredity, můžete dokonce poslat i startovní SMS. Ovšem to vás bude stát nemalé finanční prostředky, takže pokud nechcete zaplatit, budete se muset spokojit se svými vlastními silami a vydobytým jměním.Občas se stane, že na patřičné vylepšení nebo munici nebudete mít dostatek skillbodů. V takovém případě vám hra nabídne vstup do arény. Pamatujte, že v aréně se počítá i doba, jako v ní vydržíte neporažení. Hlavní však je, jak jsem již zmiňovala, odrovnat co nejvíce nepřátel.

Ke stávajícím zbraním lze přidat například miny. Ty se hodí zejména v případě, že vás nepřítel pronásleduje a nedá se setřást. Mina totiž exploduje, jakmile se k ní cokoliv přiblíží. Zajímavou zbraní je rovněž plamenomet. Nemá sice takový dostřel jako laser, ale zato je mnohem účinnější a hodí se, když jste již nepřítele zatlačili do kouta. Pak jej soustavnou palbou můžete zcela rozdrtit. Kromě zmíněných vás budou čekat ještě rakety, rázové vlny a impulsní děla. Netřeba psát, že za tyhle věcičky také slušně „zacálujete“ skillbody nebo kredity, které jste tak pracně získali v misích či v aréně.Je veliké štěstí, že je celá hra v češtině. Každý popisek, každá akce je důsledně popsána a vysvětlena. Ovládání je jednoduché. Budete se pohybovat šipkami a střílet klávesou „Ctrl“. K tomu, abyste zaktivovali zbraně, musíte vždycky na začátku mise či arény kliknout do prostoru. Po skončení bitvy můžete přejít do hangáru, kde máte spoustu možností, jak svého droida vylepšit, popřípadě i opravit, dá-li se to tak nazvat. Hříčka nepostrádá dynamiku a napětí. Autoři dávají jasně najevo, že jde o hru pro lidi a o lidech, na což poukazují i nejrůznější turnaje. Proto neváhejte a zúčastněte se všeho, co je vám k dispozici. Hrajte Xblaster.  


diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 5 + 3 =


galerie

Xblaster Xblaster Xblaster Xblaster Xblaster Xblaster Xblaster Xblaster Xblaster

naše databáze obsahuje: 26 944 her

Sponzoři ligy

inzerce