recenze

Upíři & Vlkodlaci

Upíři & Vlkodlaci

Fenomén skutečně v dnešní době velice oblíbený odráží se i ve sféře online her. My jsme pro vás dnes vybrali dvě různé webovky, v nichž můžete stanout v kůži jedné ze dvou znepřátelených frakcí. Tak chcete se stát upírem nebo... ne?

Zmíněnými tituly jsou Crimson Moon a Monster Game, oba si probereme postupně.Crimson Moon – web http://cmrpg.netPříběh se jako vždy točí kolem věčného soupeření upírů a vlkodlaků, tentokrát navíc okořeného o rasu hybridů, tedy kombinaci obou skupin. Na začátku si vyberete jednu ze dvou hlavních ras (hybridem se můžete stát pouze během hry, nelze si to zvolit) a již se jakožto slaboučký upírek/vlčák vrháte do města Melania, které je jakýmsi kolbištěm dobra a zla, jednotlivých ras a jednotlivých frakcí (=guild). Máte na výběr mnoho činností od nákupu různých částí vybavení přes těžbu, práci za peníze, plnění určitých úkolů, trénink a zlepšování postavy a samozřejmě, což je hlavní, souboje mezi jednotlivými hráči.

Každá postava má určité atributy, které přímo ovlivňují její úspěch v boji a možnosti výběru vybavení. Síla (Strength) zvyšuje poškození při zasažení nepřítele a zvyšuje hlavně výběr zbraní a zbrojí, obratnost (Agility) zlepšuje šance na úhyb a zásah nepřítele, Plasma je jakousi zásobou pro používání speciálních schopností (vysávání krve při souboji etc.) a Energy udává vaši akceschopnost v rámci dne – postupně se vám s reálným časem doplňuje a každá akce ve hře (práce, souboj) vás určitou energii stojí. Při jednom zalogování tedy nemůžete pařit do aleluja, ale musíte vždy počkat na doplnění energie.Jádrem hry je vedle vylepšování charakteristik postavy za získané zkušenosti a nákupu vybavení za vydělané, ehm, nakradené peníze taktéž bojování. Bojuje se vždy buď proti NPC monstru, které má určité předem dané charakteristiky podle svého typu, nebo, a to hlavně, proti ostatním hráčům. Zde se uplatňují statistiky postav a další možné bonusy, přičemž rozhodujícím také může být použití určité speciální schopnosti během souboje. Vítěz souboje získá určité zkušenosti, část finančních rezerv poraženého a občas také několik lahviček krve oběti, které je pak možno použít v alchymistické laboratoři. Při pořážce hráče s temným přesvědčením se vítězi přesvědčení změní k dobru, při porážce světlého se vítěz přiblíží ke straně zla, což oboje má za následek určité odměny u bohů dobra a zla a vůbec celkovou prestiž mezi hráči.Jako snad v každé RPG onlinovce nesmí chybět motivační systém gild, do nichž je možné se přihlásit a hráč tak může více splynout s herní komunitou a užívat některých dalších výhod.Monster Game – web http://www.mgcluster.net/mguk_world1/Druhým pánem na holení je hra první pohled dost odlišná, nicméně po bližším prozkoumání veskrze podobná. Nepředbíhejte však! Zajímavý je způsob, jakým se člověk k této gamesce dostane – nebo přinejmenším, jak jsem se k ní dostal já. To máte tak – kliknete na nějaký nevinný odkaz na internetu a kousne vás upír. Ne, nejsem schizofrenik trpící přeludy – na dotyčném odkazu na vás vyskočí, že vás kousnul nějaký upír a z vás se stává také upír. A stačí zadat nick vaší postavy a e-mail a můžete šířit upírství dál. Inu, originální, nemyslíte? Mě to rozhodně nedalo a upírství jsem vyzkoušel.

Vaše postava začíná (jak jinak) na prvním levelu a s velice slabými schopnostmi. Základními vlastnostmi jsou jako skoro vždy Strenght (síla; udává poškození, který způsobíte, když zasáhnete), Defense (obrana, jak snadno uhnete nebo vykryjete útok nepřítele), Agility (obratnost; jak snadno zasáhnete nepřítele), Stamina (kolik životů ztratíte, pokud vás protivník zasáhne, čím vyšší, tím méně ztrácíte životů), Dexterity (hbitost; jak snadno naleznete ukryté nepřátele). Tyto základní parametry jsou dále (jako vždy :o)) ovlivněny vaším vybavením a různými speciálními bonusy. Třešničkou na dortu je stavba vlastního domu/sídla či chcete-li úkrytu, v němž se nachází vaše postava, když nejste zrovna online, a v závislosti na jeho kvalitě získáváte určité zlepšení obrany.Souboje probíhají tak, že si vyhlídnete oběť a zaútočíte na ní. V závislosti na kombinaci atributů a vybavení se rozhodne výsledek. Celkově jsou souboje trochu zajímavější a propracovanější než u Crimson Moon, poněvadž je zde pečlivě rozepsáno každé kolo včetně barvitých popisů každé akce. Kromě klasických soubojů mezi hráči je také možno vydat se na krvelačnou výpravu (Raid), jež trvá hodinu čistého času a v závislosti na úspěšnosti vám může přinést buď nic nebo velké množství peněz a zkušeností.Samostatným celkem je pak kousání obětí pomocí internetových odkazů – hra si takto zajišťuje bezplatnou reklamu a velké rozšíření hráčské základny, pro vás to pak znamená velice zajímavé zpestření, kdy se snažíte kousat své kamarády (:o)) a odměnou vám budiž opět nějaké ty penízky. Vámi kousnutý nově zrozený upír/vlkodlak je pak tak nějak pod vaší ochranou a za odměnu získáváte podíl na jeho ziscích (on sám však nic oproti normálu neztrácí) – aktivní šiřitel odkazů si tak může nahromadit velkou skupinu lidiček a průběžně na tom vydělávat.Peníze jsou hlavním herním prvkem a je za ně možné takřka vše – od zlepšování vlastností (také za peníze, nikoli za XP) až právě k budování vašeho sídla nebo sídla vaší gildy.Shrnutí a srovnáníZ obou soupeřících titulů se mi jeví jako lepší Monster Game. Krom mnohem lepšího grafického a technického zpracování patrného hned na první pohled nabízí v určitých ohledech dynamičtější herní systém, více možností postupu a vylepšování postavy a v první řadě právě systém internetových odkazů, díky němuž se hraní neomezuje jen na dobu, kdy jste online, ale můžete posilovat vaši postavu i nepřímo.Obecně však musím říci, že obě hry jsou poměrně ploché a brzy omrzí. Vylepšovat postavu sice jde v podstatě donekonečna, je to však stále o tom samém, což o „konkurenčních“ strategických válečných webovkách vzhledem k rozmanitému hernímu systému říci nejde. Za zkoušku však nic nedáte a jste-li fanoušky RPG žánru a zároveň příznivci tematiky upírů a vlkodlaků, možná vás tyto hry přímo nadchnou!diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 3 + 3 =

anonim | 12.12.16 v 14:12

čarodějky se zrodily z popela dračího tak požádej dabla samotného jenž umři!kdo si to přečet tak do 5 dnů umře musela jsem to napsat jinak bych umřela do 5 dnů kdo si to přečet tak to napište do jinýho blogu nebo umřete do 5 dnů a to fakt!!!!!


galerie

Upíři & Vlkodlaci Upíři & Vlkodlaci Upíři & Vlkodlaci Upíři & Vlkodlaci Upíři & Vlkodlaci

naše databáze obsahuje: 26 944 her

Sponzoři ligy

inzerce