recenze

THE WEST – nejen pro milovníky divokého západu

THE WEST – nejen pro milovníky divokého západu

Staňte se zkušeným zápaďanem, jež zná každý trik a lest. Postarejte se, aby vaše jméno znali i ti nejhorší padouši pod sluncem. Jak si zajistit slávu a uznání místních obyvatel, kteří na vás zhlíží jako na nicotného greenhorna? Začněte plnit jeden úkol za druhým a zanedlouho si jistě vysloužíte nejen obdiv, ale též tučnou odměnu.


Aniž bychom se mohli v prostředí divokého západu nějak zorientovat, vyletí na nás tutorial, jež nás na každý krok automaticky upozorňuje. Pokud patříme mezi rozené objevovatele, kteří si vše raději okoukají sami, tak jednoduše nápovědu vypneme a vydáme se na vlastní průzkum celé oblasti.Nejprve se zaměříme na svůj vlastní charakter, kterého místní obyvatelé nečastují jiným výrazem, než už předeslaným greenhornem. Pokud se na této pozici příliš dobře necítíme, měli bychom s tím hezky něco udělat. Navštívíme tedy nejbližší saloon, kde se mezi podivnými živly, věrnými štamgasty a krásnými společnicemi, jistě nějaká práce najde. Již z dáli nás vítá barman, který ihned slibuje tučnou odměnu. Nabídne nám pár misí, ve kterých si jistě přijdeme na své. Co třeba dát za vyučenou mladému gangsterovi, který se domnívá, že mu celý západ leží u nohou? Nebo dáváme přednost poklidnějšímu povolání? Pokud ano, vydáme se na tabáková pole, kde začneme sklízet hojnou úrodu, což nám ovšem zabere mnohem více času, než prohnat párek zlodějů či lichvářů.

Také bychom si měli detailně prohlédnout naši postavičku, kterou budeme doprovázet nehostinnými končinami. Pokud upřednostňujeme něžné pohlaví, jednoduše si jej v záhlaví nastavíme.Zde dostaneme též detailní informace o svém levelu, nasbíraných zkušenostech, zdraví a energii. Hbité ručičky jsou pistolníka naprosto klíčové, proto se musíme snažit svou rychlost neustále zvyšovat. Na počátku se nacházíme sice na nule, ale jistě zde dlouho nesetrváme. Stačí plnit úkoly jako o závod a výsledky se brzy dostaví. Taktéž se smíme pokochat z vyhraných duelů a zamáčknout slzu z duelů prohraných.Vydejme se na průzkum celé oblasti, abychom získali detailní přehled o malém městečku. Můžeme zde sklízet plodiny, plašit vrány nebo roznášet nejrůznější zásilky. Jedinou podmínkou pro plnění úkolů je dostatek vlastností. Pokud jimi právě neoplýváme, musíme plnit mise na nižší úrovni, abychom chybějící vlohy získali.V inventáři si smíme prohlédnout své kolty, nože, ale i oblečení a nasbíraný materiál k jednotlivým úkolům. Pakliže objevíme lepší oděv či zbraň, přesuneme ji jediným kliknutím do svého batůžku, odkud jej můžeme kdykoliv prodat obchodníkovi.

Za uspořené dolary si třeba později koupíme statného oře, který nás ponese cestou necestou, až k jiným osadám vzdáleným několik set mil.Nemusíme však čekat na misi, kde bychom snad směli někoho vyzvat. Jednoduše si zajdeme před saloon, kde se zdržují pistolníci a bouchači v hojném počtu. Jednoho z nich si vybereme a snažíme se jej dostat na lopatky. Pokud zvítězíme, odneseme si cenné zkušenosti, které nám dopomohou k vyššímu levelu. Také lze obdržet několik dolarů, pokud jej má náš protivník pro sebe. Jestliže narazíme na povaleče, kterému i dobré pití musí kamarádi zaplatit, bohužel odejdeme s prázdnou.S každým vyhraným duelem naše motivace klesá. Pokud dojde až ke sto procentům, potřebujeme na chvíli přestat a vyčkat, až naše chuť k boji opět naroste.Jakmile nás některý ze soupeřů porazí, musíme mu vyplatit část ze svého ukořistěného jmění.

O svých úspěších můžeme zpravit své přátele, kterým pošleme krátký telegram, pokud ovšem známe jejich přezdívku.Hratelnost je poměrně dobrá, na počátku nás se vším seznámí tutorial, který ovšem místy až překáží. V jednotlivých položkách se snadno zorientujeme, ovládání je velmi intuitivní.
diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 2 + 1 =


galerie

THE WEST – nejen pro milovníky divokého západu THE WEST – nejen pro milovníky divokého západu THE WEST – nejen pro milovníky divokého západu THE WEST – nejen pro milovníky divokého západu THE WEST – nejen pro milovníky divokého západu