recenze

TANOTH

TANOTH

Objevte neznámý svět Aris, jenž v sobě skrývá nejedno překvapení. Pohybujte se tiše spletí úzkých uliček a bahnitých močálů, kde na vás číhají nepřátelé skrytí ve stínu. Vydejte se na cestu za dobrodružstvím a získejte si uznání všech kmenů, kteří zde již od pradávna žijí. Možná si vysloužíte své čestné místo na starobylém pergamenu v Síni slávy.


Předtím, než se vydáte na nebezpečnou cestu za cennými zkušenostmi, blyštivými zlaťáčky a novými přáteli, musíte si vytvořit svůj vlastní účet. Jednoduše tedy zavítáte na http://s2.tanoth.cz, kde se rychle zaregistrujete. Jak si můžete všimnout, hru si smíme vychutnat v našem malebném českém jazyce, což bourá bariéry i pro neznalost cizích jazyků.

Jakmile se zaregistrujeme, smíme se přesunout k zábavnější části, jež skýtá stvoření naší první postavičky, kterou budeme v starodávném světě doprovázet. K dispozici dostaneme větší množství obličejíčků, ze kterých můžeme volit. Příznivci ženského pohlaví budou možná trochu zklamáni, jelikož se zde vyskytují pouze tři exempláře něžného pohlaví. Nakonec svého avatara pojmenujeme.Nyní se před námi otevírají brány fantastického světa, jehož se brzy staneme součástí. Nejprve bychom se měli detailněji seznámit s proprietami svého avatara, jelikož jeho vlastnosti jsou pro nás v boji klíčové. Zde se nám zobrazí tvář našeho charakteru, jeho síla, výdrž, šikovnost, inteligence a zkušenost.Na počátku disponujeme se stovkou zlaťáků a patnácti krvavými kameny. Zlaťáky dostáváme za splněné pracovní úkoly a též jako odměnu za rozličná dobrodružství, které podnikneme. Krvavé kameny nelze sehnat jinak, než u krásné krvavé elfky jménem Alina. Jestli si řekneme o víc kamenů, než ve skutečnosti potřebujeme, můžeme je pak zpátky Alině prodat. Veškeré finance se nám zobrazují v levém horním rohu obrazovky.

V její pravé dolní části zase můžeme spatřit náš inventář, kde si průběžně ukládáme své vybavení včetně zbraní. Pokud právě nevlastníme žádný nůž, sekyrku nebo meč, zaběhneme si ke kupci, který pro nás jistě najde nějakou výzbroj. Samozřejmě záleží jen na velikosti naši portmonky.U alchymisty zase nalezneme vlastnosti, kterých se nám právě nedostává. Koupíme-li si jeden ze zázračných lektvarů, naše šikovnost, inteligence, konstituce a síla se zvýši o deset procent na jednu hodinu. Také u něj zakoulíme velkou runu ochrany, jež se hodí při dobývání velkých pevností nebo při boji s bossem.Se zakoupenými proprietami se konečně vydáváme na své první dobrodružství. Musíme být opatrní a vybírat si jen ta, na které nám síly stačí. Každé dobrodružství zabírá jiný časový úsek a přináší též různou odměnu. Pokud se vydáme touto cestou, nemůžeme plnit misi jinou nebo se nechat najmout na práci za pevný plat. Jestli nás dobrodružství po chvíli omrzí, jednoduše jej přerušíme a jdeme se poohlédnout po něčem jiném.

Mnoho cenných zkušeností získáme v boji tváří v tvář. Stačí jen počkat, až si administrátor ověří naši emailovou adresu. Pak již nám nic nebrání vstoupit do ringu. Z nabídky skutečných hráčů si vybereme jednoho, se kterým se pustíme do lítého boje. Sladké vítězství nám zaručí potřebné finance i zkušenosti. Při opaku si půjdeme honem lízat rány a přemýšlet o nové taktice.Ve stájích nalezneme faunu všeho druhu. Dáváte přednost klasickému oslíkovi, který je velmi levný, leč také velmi pomalý? Co třeba pekelný kůň nebo létající drak? Rychlost mounta je ekvivalentem jeho ceny.Láká nás bludiště? Možná. Jenže se tam raději vypravovat nebudeme, počkáme raději, až dosáhneme alespoň osmého levelu, kterým disponují jeho stráže.

Hratelnost je výborná, v magickém světě se velmi rychle zorientujeme díky přehlednému uspořádání jednotlivých položek. V čem tkví poutavost Tanothu? Zřejmě v neúnavné touze stále objevovat nové věci a nová dobrodružství.
diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 1 + 4 =


galerie

TANOTH TANOTH TANOTH TANOTH TANOTH TANOTH TANOTH