recenze

Staňte se součástí Ježíškovy mafie

Staňte se součástí Ježíškovy mafie

Ježíškovi letos už totálně ruply nervy z toho, jak je stále více proklamován ten obtloustlý důchodce v červeném norkovém kožichu, který trápí stádo sobů. A rozhodl se vyřídit si s ním účty hezky válkou, mafiánskou válkou. Bude ovšem potřebovat vaši pomocnou ruku.


Freegame.cz vám exklusivně přináší k vlastnímu zhodnocení a zahrání tuto webovku, která vám zpříjemní nadcházející adventní čas, čekání na Vánoce a je ostřejší než Chuck Norris. Navíc můžete získat i zajímavé ceny.Registrace a Facebook

Každé první přihlašování bývá vždycky takovou malou noční můrou. Všechno to potvrzování e-mailu, vymýšlení jména, popřípadě stahování. Tady se tvůrci snaží vyřešit všechno velice jednoduše. Můžete se registrovat standardní cestou, ale pokud máte účet na Facebooku, lze se přihlásit i touto cestou, což je určitě pohodlnější varianta.

Hra je s Facebookem propojena i v tom, že můžete pozvat vaše přátele, kteří se při akceptování stanou členy vaší mafie. A jelikož pozdější úkoly budou vyžadovat jistý počet mafiánů, je dobré začít s verbováním co nejdříve.

Z hlediska „spamovitosti“ to je s hrou velice dobré. Nevyskakují vám desítky oken každou chvíli. De facto lze odesílat jen pozvánky a žádosti, když splníte určitý úkol, a stejně lze toto odesílání přeskočit.Do hry lze vstoupit i přes naše stránky Freegame.cz/jeziskova-mafie/.

Lov na Santu

V principu mi hra připomínala známou s nemírně populární facebookovskou hru  Mafia Wars.

Do začátku dostanete základní kapitál, energii, výdrž a tzv. Ježíškovské body, které představují zdejší měnu.Mise a souboje

V principu je hra rozdělena do jedenácti kol, přičemž každé z nich pak dále obsahuje konkrétní mise. V sudých kolech vás čeká ještě souboj.

Musíte plnit dané mise, které představují záškodnickou činnost proti Santovi. To znamená klikat na příslušnou položku a naplnit ukazatel na 100%, pak pokračujete k dalšímu úkolu, respektive kolu.

Za tyto akce platíte poměrně tvrdou cenu v podobě mizející energie a výdrž taky zrovna… nevydrží. Body výdrže a energie se doplňují, nicméně není to žádné závratné tempo, takže si na jeden bodík energie počkáte hodinu, výdrže ještě déle. Pakliže nepatříte mezi šílené hráče, kteří by se zájmem klikali několik hodin v kuse, bude hra pro vás mít další plus. Z tohoto pohledu by se dalo říci, že není moc „náročná na údržbu“. Jednou za den se přihlásíte, podíváte se, kolik toho zrovna můžete splnit, to splníte, shrábnete za to prachy, postup dále, případně nějakou tu odměnu, pozvete pár přátel a není problém se dostavit až zítra, kdy bude v zásobě ranec energie.Peníze jako zisk, peníze jako prostředek k nákupům

Za splněné mise se na vaše konto přičítají určité sumy peněz. Ty se, jak praví ekonomické teorie, musí udržovat v oběhu. A tak je následně utratíte za vybavení nutné pro další práci, atentátek…

Pokud jde o skutečné peníze, které do hry můžete vložit, jsou představovány tzv. Ježíškovskými body, neboli „Jéčka“. S nimi se dá postupovat o krapet rychleji, ale jejich další koupě je, jak jsem již zmínil, podmíněna odesláním speciální SMS.

Osobně jsem se vydal cestou dle známého úsloví „pomalu, ale zadarmo“.Odměny

Když už se dostanete ke splnění daného kola, čeká na vás odměna. Kol je celkem jedenáct, přičemž ono jedenácté je speciální a moc si neumím představit, co v něm tvůrci chystají za překvápko. Odměny jsou předem skryté, takže se vždy dá (aspoň trošku) těšit. Jako o Vánocích :-).Vtip

Osobně si cením nápadu, se kterým webovka přichází. Používá osvědčený a mezi hráči oblíbený systém skloubení s vtipem, což poznáte s grafiky hry a i v podstatě textů hry. Nejlepším fórkem by bylo asi to, kdyby hra o našem Ježíškovi byla v angličtině :-). Naštěstí je kompletně v češtině, a tak si ji z našinců užije skutečně každý.

Resumé

Dále se mi líbí systém hry, který vás nenutí u toho „poklikávání“ sedět celý den. Z tohoto pohledu pohodová záležitost do stresujícího období vánočních svátků. Pro zaryté hráče jiných alternativ na Facebooku asi pomalejší tempo. Na druhou stranu se tu můžete těšit na dárečky.

Začněte hrát co nejdříve, neboť pupkatého Santu musíte porazit do 24.12. 2010.Hru pro vás připravila firma Zoot.cz, další kontakty lze najít na Facebooku, kde má hra rovněž svou fanouškovskou stránku. Hezkou zábavu.


diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 3 + 1 =


galerie

Staňte se součástí Ježíškovy mafie Staňte se součástí Ježíškovy mafie Staňte se součástí Ježíškovy mafie Staňte se součástí Ježíškovy mafie Staňte se součástí Ježíškovy mafie

naše databáze obsahuje: 26 946 her

nejnovější komentáře

taky nebudu zkoušet
04.04.2020 v 21:37:32

chci být první
04.04.2020 v 21:08:11

dobrá hra
04.04.2020 v 20:20:04

dobrá hra
04.04.2020 v 20:17:19

tak asi ne
04.04.2020 v 20:16:30

nic pro mě
04.04.2020 v 20:14:38

Sponzoři ligy

inzerce