recenze

Shakes & Fidget - zběsilý karikaturní svět

Shakes & Fidget - zběsilý karikaturní svět

Světem se šíří stále nové a nové hry RPG. Jako lavina zaplavují poptávku zábavy. Často se sobě navzájem podobojí, a tak mnohdy jen velmi těžko rozhodujeme, kterému fascinujícímu světu se momentálně budeme věnovat. Shakes & Fidet v sobě třímají několik osvěžujících novinek, jež jim zaručují atraktivitu. V karikaturním světě nás již s napětím očekává několik znepřátelených kmenů a ras, mezi nimiž si zvolíme naši jedinečnou postavičku a započneme úžasné dobrodružství. Hra se mnohdy až nápadně podobá tolik oblíbené trilogii World of Wrcraft, kterou poněkud paroduje velmi vytříbenou formou.

Již na začátku nás možná zaujme, že systém ihned nevyžaduje žádnou registraci či vytvoření účtu. Místo toho spatříme dva sloupečky, na kterých se pyšně tyčí podobizny jednotlivých ras. Zvolíme si tedy nejprve pohlaví a dále nám již nic nebrání, abychom se konečně porozhédli po vhodném kandidátovi z řad brutálních orků, vynalézavých trpaslíků, prťavých gnónů, temných a světlých elfů, démonů a samozřejmě všestranných lidí.


Charakter se nám zpočátku ukáže v základním tvaru, ale žádný strach, záleží pouze na našem estetickém cítění, jaké bude nakonec jeho vzezření.


Avatarovi vybereme vhodný tvar rtů, postavení očí a obočí, dále změníme podobu a barvu účesu. Nakonec přidáme značky v obličeji, náušnice či piercing. Nezapomeneme ještě přidat jednu ze tří profesí, jež zahrnuje válečníka, kouzelníka nebo průzkumníka.


Teprve nyní se musíme zaregistrovat, což znamená zadat správnou emailovou adresu, uživatelské jméno a přístupové heslo. Jméno vybírejme opravdu pečlivě, jelikož jej ponese naše postavička.


Poprvé vstupujeme do neznámé oblasti a měli bychom se zde trochu zorientovat. Nacházíme se na malém náměstíčku, jež oplývá všemi potřebnými institucemi, jak pro plnění úkolů, tak pro vytváření vlastních výrobků.


Musíme se též seznámit s našimi schopnostmi, abychom věděli, jak se protivníkům hravě ubránit. Klikneme tedy na ikonku s příznačným názvem POSTAVA, kde se zobrazují veškeré důležité dovednosti jako je síla, zručnost, odpor, štěstí a naprosto nepostradatelné zdraví.


Zde si též smíme přidávat zbraně a brnění, jež nás více či méně uchrání v lítém souboji.


Je jasné, že se zatím nemůžeme příliš chlubit s výškou našeho levelu, ovšem při troše dobré vůle se na této pozici jistě dlouho neohřejeme.


Zavítáme třeba do hlučné hospůdky, kde se pro nás najde nějaký úkol. Okamžitě spatříme postavu sedící u stolu. Po kliknutí nám nabídne tři úkoly, z nichž jeden si vybereme.


Jistě nám neunikne výrazná zlatá čára ve spodní části obrazovky, jež vypodobňuje naši touhu po dobrodružství. S každým splněním úkolu naše touha klesá. Avšak tento záludný proces lze zvrátit vypitím pár piv. Jestliže příliš neholdujeme alkoholu, stačí počkat do půlnoci, kdy se touha automaticky obnovuje.


Jakmile si vybereme jeden z úkolů, automaticky se přesouváme na dané místo, kde se většinou setkáme se útočníkem stejného levelu. Podle svého povolání jej musíme položit na lopatky. Nemusíme se strachovat, že by nás snad příšerka sprovodila ze světa. Maximálně nezískáme žádné zkušenosti a potřebujeme si vybrat misi, jež není nad naše síly.


Také můžeme zavítat do arény, kde též lze získat mnoho cenných zkušeností. Soupeře devastujeme kouzly, mečem nebo prakem.


Přeci nebudeme pobíhat po šírem světě po svých? Zavítáme do místní půjčovny mountů, kde nás již netrpělivě očekávají modrý tygr, kráva, kůň a griffinodrak. Cena půjčovného se liší, ovšem délka pronájmu zůstává u každého stejná.


Jestli nás již nudí plnění nebezpečných misí, klidně můžeme vyrazit na hlídku, kde dostaneme několik stříbrňáků na ruku za hodinovou práci. Hlavní nevýhoda hlídky ovšem spočívá v nemožnosti vykonávat mezitím cokoli jiného.


V karikaturním světě, jež mnohdy připomíná veselý komiks se jistě velmi rychle zabydlíme a získáme spoustu nových přátel. Posíláme jim vzkazy prostřednictvím místní pošty, o kterou se spolehlivě starají hrabiví gringoti.


Na houbičkáře raději rychle zapomeneme, pokud nechceme vytáhnou z kapsy skutečnou hotovost. Ovšem na druhé straně, proč si někdy nezahýřit? Rozhodnutí závisí pouze na naší finanční situaci.


Zbrojírna a čarobchod nám velmi poslouží při shánění nejrůznějších zbraní, helmic, drátěných košil, ale i čarovných prstenů a náhrdelníků, jež avatarovi postupně doplňují zdraví či štěstí. Vše se odvíjí od výše našeho levelu.


Ponořte se do karikaturního světa plného nevázané zábavy a napínavého dobrodružství, jež pomáháme utvářet. Zamilujte si vtipné obličejíčky místních spoluobčanů a nevšímejte si těch s kamennou tváří.


Nesmíme opomenout PODZEMÍ, které skrývá mnoho neprobádaných míst, jež obývají divná stvoření a individua. Nemysleme si snad, že bychom zde mohli jen tak vkročit. Přístup je totiž pečlivě střežen neprostupnými dveřmi, od kterých nemáme klíč. Abychom jej získali, nejen, že musíme dosáhnout patřičného levelu, ale též splnit jeden z klíčových úkolů.


Shakes & Fidget se nedá vytknout naprosto nic, snad jen absence hudby a komerční prvky. Hratelnost je výborná, veškeré položky jsou přehledně uspořádány, a tak nemusíme nikde zdlouhavě pátrat a bloumat po celé obrazovce. Hru naleznete na dokazu http://s1.sfgame.cz . Dobrý lov.diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 1 + 1 =

lukáš ppavel | 04.12.16 v 18:44

super hra

luky257 | 04.12.16 v 18:42

super

Jenda97

Jenda97 | 13.07.16 v 12:03

Tuto hru hraju od samého začátku, stále skvělá hra.

EVA | 30.12.14 v 16:56

ÚŽASNÁ HRA

Adeladie C.F. | 15.12.14 v 00:17

Shakese & Fidgeta hraju už skoro rok a stále mě to baví. Můžu vřele doporučit! Hra je je jednoduchá na pochopení, ale v žádném případě není nudná. I přes možnost kupovat houbičky za reálné peníze si Shakes&Fidget solidně uchovává neomezující free-to-play model :)

jiricek | 18.03.14 v 16:23

mam rad sejka a figi


galerie

Shakes & Fidget - zběsilý karikaturní svět Shakes & Fidget - zběsilý karikaturní svět Shakes & Fidget - zběsilý karikaturní svět Shakes & Fidget - zběsilý karikaturní svět Shakes & Fidget - zběsilý karikaturní svět Shakes & Fidget - zběsilý karikaturní svět Shakes & Fidget - zběsilý karikaturní svět Shakes & Fidget - zběsilý karikaturní svět Shakes & Fidget - zběsilý karikaturní svět

naše databáze obsahuje: 26 944 her

Sponzoři ligy

inzerce