recenze

Pixie Hollow

Pixie Hollow

Pixie Hollow nemá nic společného se Sleepy Hollow, jak by mnohé z nás napadlo. Zatoulejte se společně s vílami do světa, kam starost nesmí, všechno je krásné, líbezné a něžné. Vytvořte si vlastní vílu a objevujte pohádkový svět plný bezstarostných her.


Ze všeho nejdříve si vytvořte vlastní vílu. Je jedno, zda bude ženského nebo mužského pohlaví. Zvolte si, jaké bude mít vlasy, oči a postavu. Svou vílu můžete libovolně zmenšit anebo zkrátit, zdá-li se vám její tělo příliš dlouhé. Důležitá jsou také křídla, která bude hojně používat. Víly zde totiž nechodí, ale létají.

Pokud jste udělali výše popsané, nezbývá, než si zvolit talenty. Ty jsou hned několikerého druhu. Například vodní, zvířecí, talenty na květiny a jiné. Podle nich se pak bude odvíjet vaše jméno. Nelze svou vílu pojmenovat libovolně, ale hra vám dá vybrat kombinaci. Jmen i příjmení je tolik, že je velmi malá pravděpodobnost, že by dvě víly měly stejné oboje. Příjmení je navíc složeno ze dvou částí.

Jestliže nemáte rádi, když musíte všechno hledat a sami se zorientovat ve hře, pomůže vám jednoduchý tutoriál. Ten vám vysvětlí, co to Pixie Hollowe vlastně je a kam všude můžete zavítat. Dozvíte se tak, že důležité jsou zde minihry. Ty vás budou živit, šatit a poskytovat obživu. Pak už jste vhozeni přímo na počáteční pozici a můžete si jít, kam jen chcete. Všude budete narážet na obchůdky s oblečením, doplňky a jinými vymoženostmi. Abyste si to všechno však mohli dovolit, musíte mít čím zaplatit. Víly neznají pojem peníze, pro ně jsou důležité jiné věci, a tak v Pixie Hollow budete platit lístky ze stromů, oříšky, žaludy nebo větvičkami.

Část platidla posbíráte během letu, kdy se sem tam objeví nějaký ten lísteček či květina, větší část však získáte při minihrách. Ty jsou různého druhu, bývají krátké a poměrně chytlavé. Jsou jednoduché, takže je klidně zvládne i dítě. Krátce se zmíním jen o některých z nich. Zajímavou minihrou je například sbírání kapek rosy do skořápky ořechu. Kapky stékají po pavučině a vy musíte přidávat vlákna tak, aby dorazily až do skořápky. Vždycky máte možnost udělat chybu třikrát. A hru lze donekonečna opakovat. Další zajímavostí je chytání rybek v bublinách. Víla nese list leknínu a bubliny se od něj odrážejí. Ryby se musí dostat do tůňky pomocí skoků, přitom se nesmí stát, že by na leknín dopadly ostré předměty, jež padají shůry. A tak bychom mohli pokračovat donekonečna.

Kromě veselých her vás však čekají úkoly. Najdete je v inventáři označeném knihou. Výhodou je, že když kliknete na úkol, hra vás automaticky přemístí na místo, kde jej můžete vykonat nebo kde se dá sehnat nějaká ingredience.

Samozřejmostí je přidávání přátel a chatování s nimi. Ostatně kolem vás bude tolik víl, že nebudete vědět, kam se dříve dívat. Pozor na členství ve skupinách, za ně se totiž platí, a ne málo. Pixie Hollow se vás vždycky zeptá, zda chcete vstoupit a teprve pak po vás bude chtít peníze, proto se nebojte, že byste odklikli něco, co nechcete.

Velkou nevýhodou celé hry je neustále přecházení obrazovek. Chcete-li se totiž ve hře dostat dál a přeletět do jiné lokace, uvidíte tmavou obrazovku s načítáním, pokud se to děje během pěti minut třikrát, čtyřikrát, není to pro hráče příliš přívětivá představa. Laicky řečeno špatně se na to kouká a ruší to atmosféru.Rozhodně je však nutno vyzvednout úžasnou grafiku, nápaditost, s jakou si autoři vyhráli se vzhledem víl, domků a obchůdků. Víly přecházejí z jedné lokace do druhé, které se od sebe mnohdy diametrálně odlišují, takže vás nebude nudit stereotypní krajina. Určitě se tady nesetkáte s násilím, neteče tu krev a nikdo nikomu neubližuje. Vychutnejte si perfektní svět Pixie Hollow.
diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 3 + 3 =

amelie21

amelie21 | 09.03.14 v 19:31

jak se to stahuje ??!!

Arcee | 09.03.14 v 13:23

jak stahnout

Natýka-Lisá

Natýka-Lisá | 19.12.13 v 18:31

Jak se to stahuje??


galerie

Pixie Hollow Pixie Hollow Pixie Hollow Pixie Hollow Pixie Hollow Pixie Hollow Pixie Hollow Pixie Hollow Pixie Hollow Pixie Hollow Pixie Hollow

naše databáze obsahuje: 26 944 her

Nejlepší hráči dne

Sponzoři ligy

inzerce