recenze

PÁN HRADU

PÁN HRADU

Pod tímto označením si jistě představíme klasickou variantu výstavby nového města, které se neustále vylepšuje. Ano, jedná se sice o tento žánr, avšak zde se nepokusíme pouze ovládnout své protivníky, nýbrž musíme vynaložit značné úsilí na udržení svého vlastního města před nájezdy brutálních skřetů.


Nedávno jsme Vám přinesli článek o této hře z pohledu autorů, nyní se připojujeme redakční recenzí.Se skřety se válčí již od pradávna, ale nyní se začali opět srocovat v poměrně hojném počtu, a proto bychom si měli pospíšit s výstavbou kasáren a pořádného opevnění, aby nás nezastihli nepřipravené.Nejprve si potřebujeme zajistit trvalý přísun základních surovin, jež zahrnují pole s obilím, a také zdroje pitné vody obsažené ve studních.

Vrhneme se tedy ihned do díla a zkonstruujeme několik malých budov, které poskytnou prozatímní domov místním obyvatelům.V levém horním rohu získáme detailní přehled o veškerých vytěžených surovinách. Nalezneme zde stav dřeva, železa, kamenů a potravin, jež se pravidelně doplňují. Také nesmíme opomenout naše finance, jelikož ze začátku se jich nám nebude příliš dostávat. Avšak musíme být trpěliví a vyčkat na dokončení výstavby jednotlivých budov.Možná nás překvapí poměrně dlouhá doba budování jednotlivých konstrukcí. Jestliže porovnáme časovou prodlevu nutnou k výstavbě jediné sýpky či studny s jinou hrou obdobného typu, jistě se zklamání neubráníme.

Město začíná pomalu nabývat svých obrysů a zásoba nerostných surovin se povážlivě tenčí. Zbývají nám dvě řešení. Buď počkáme několik minut, než se alespoň z části obnoví, nebo se vydáme na průzkum po okolí, kde se vždy válí několik tun vytěženého dřeva, železa nebo kamene. Stačí zamířit na správná místa a úspěch máme téměř zaručen.Pokud se chceme opravdu přesouvat po celém světě a napadat nejrůznější cíle, musíme opravit zničený portál umístěný v levém dolním rohu. Jenže náš úkol není vůbec jednoduchý, jelikož pro vybudování portálu nového musíme dosáhnout nejméně třetího levelu, což s sebou nese obrovské množství zlaťáků, jež potřebujeme investovat.Avšak neklesejme na mysli a soustřeďme se prozatím na základní cíle spojené s budováním kasáren a tréninkem pozemní armády. Na co by nám byl portál, kdybychom přes něj nemohli provést svá vojska?Pokud rádi bojujeme ve skupinách, jistě nepohrdneme možností vstoupit do některého ze stávajících klanů. Stačí jen oslovit jejich velitele a čekat na odpověď, která se jistě brzy dostaví.

Hratelnost je poměrně dobrá, avšak již na počátku nás ve špatném slova smyslu ohromí velmi malý počet budov, které smíme zkonstruovat. Taktéž doba, nutná k výstavbě byť jen jediné budovy je dost dlouhá.Na druhou stranu se můžeme těšit z poměrně snadného ovládání a dobré přehlednosti jednotlivých oblastí. Dále nás jistě uchvátí nápaditá melodie prostupující celým průběhem příběhu.Přihlasme se tedy na http://www.panhradu.cz a vytvořme nejhonosnější město pod sluncem, na něž si žádný skřet netroufne!
diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 5 + 2 =


galerie

PÁN HRADU PÁN HRADU PÁN HRADU PÁN HRADU PÁN HRADU PÁN HRADU PÁN HRADU

naše databáze obsahuje: 26 946 her

nejnovější komentáře

to mě baví
01.04.2020 v 20:23:04

super hra
01.04.2020 v 20:21:35

zase jeden!!
01.04.2020 v 20:10:14

nejde mi to
01.04.2020 v 17:26:11

už to zkoušet nebudu ((((
01.04.2020 v 17:25:08

zase jsem se překlikla, to nechci hrát (((
01.04.2020 v 17:23:56

Sponzoři ligy

inzerce