recenze

OGAME – objevujte nové planety

OGAME – objevujte nové planety

Vybudujte dokonalá města a přetvořte zmrzlý a nehostinný povrch zmrzlé planety na krystalové doly a těžební věže, továrny a elektrárny. Pátrejte po nových energetických zdrojích, jež by pokryly vaši poptávku. Naverbujte vzdušné jednotky a vytvořte obrovskou flotilu, jež nenechá spát žádné nepřátelské planetě ve vašem okolí. Zakládejte doly na těžbu drahých kovů a krystalů, které pak následně využijete pro své vlastní stavby či vesmírná plavidla.


Dejme se rychle do práce. Naše domovská planeta nesmí zůstat dlouho bez domobrany, jež by jí chránila před vpádem nepřátelských lodí. Proto si vybereme hned první úkol, jenž nám slibuje výstavbu energetických zdrojů v podobě solární elektrárny. Možná nám tento fakt připadá trochu nedomyšlený, jelikož celý povrch tělesa je pokryt silným nánosem ledu a jeho teplota nikdy nepřekročí minusové hodnoty.Jednotlivé mise nemusíme plnit v předepsaném pořadí, avšak velmi rychle přijdeme na skutečnost, že rozložení úkolů není náhodné a někdy na sebe dokonce i navazují. Avšak našemu rozhodnutí se meze nekladou a pokud si hledáme vlastní cestu při zvelebování své planety, proč bychom se měli striktně držet zavedených postupů.V horní části obrazovky našemu zraku neujdou barevná políčka, která značí zásoby drahých kovů, deuteria, krystalů, temné hmoty a energie. Temná hmota zde slouží jako uznávané platidlo. Bohužel jí na počátku nevlastníme, a proto se musíme rychle vrhnout na plnění misí či výstavbu dolů. Za vytěžené suroviny si ji pak můžeme dovolit, záleží jen na množství krystalů a deuteria, které obchodníkovi přineseme.

Výstavba budov přináší mnohá úskalí, se kterými musíme počítat. Pokud již zadáme příkaz k budování zvolené elektrárny, továrny či dolu, lze jej ihned přerušit jediným kliknutím na červený křížek. V takovém případě neutrpíme žádnou ztrátu surovin ani energie, jelikož se nám okamžitě přičtou zpátky. Pakliže necháme budovu dokončit, nemáme již možnost ji zbourat a ponechat si materiál. Proto bychom měli každou stavbu pečlivě uvážit. V průběhu budování a zvelebování planety dostává na frak také naše energie, která není v žádném případě nevyčerpatelná. Jakmile nám dojde, musíme si jít trochu odpočinout a trpělivě čekat, až se nám ztracené síly opět navrátí.Pokud ovšem nechceme marnit čas zbytečným čekáním na energii, jednoduše sáhneme do vlastní kapsy a zaplatíme si za reálné finance temnou hmotu, ve které sídlí obrovské množství energie spoutané v dokonalém uspořádání jednotlivých molekul této vzácné suroviny.

Pokud si přejeme naplno kontrolovat dodávku všech surovin, přesuneme se na nastavení zásobování, kde si jednoduše vybereme účinnost jednotlivých propriet. Solární elektrárny, fúzní reaktory či doly na deuterium nemusí pracovat na sto procent. Můžeme si zvolit podle libosti, na kolik je chceme zatížit. Jejich výkon záleží také na jejich úrovni. Pokud se drží na nule, samozřejmě nic nevykonávají a čekají, až se jejich úroveň pozvedne.Milovníci výzkumu si v Ogame jistě přijdou na své. Poté, co absolvují základní výcvik s klasickými a méně lákavými energetickými, laserovými, iontovými a plasmovými technologiemi, přesunou se k něčemu mnohem zajímavějším pokročilým výzkumům, jež zahrnují astrofyziku, špionážní a PC technologie. Pro velmi pokročilé laboranty se otevírá cesta ke specializaci na boj se zaměřením na pancéřování, štíty a zbraně, což se osvědčí zejména při obsazování cizí planety či při vpádu nepřátelské flotily.V hangáru dostaneme dokonalý přehled o svých bojových a civilních lodích. Přeci se nemůžeme zaobírat jen bitevními plavidly, ale potřebujeme poskytnout svým obyvatelům komfortní cestování po celé planetě.

Elektrárny a továrny pracují na plno, domobrana se taktéž činí a bojové letky čekají na náš povel, aby kolonizovaly další planetu v nekonečném vesmíru. Vydáváme se do jedné galaxie, kde dostaneme veškeré informace o vesmírných tělesech, kterými oplývá. Stačí si jen vybrat a zaútočit na některou z nich.Pokud nám počet vlastních jednotek nedovoluje planetu obsadit, rozhodíme sítě a pátráme po aliančních spojencích, kteří nám pomohou dobýt cíl. Jakmile získáme dostatečné množství vesmírných plavidel a jejich posádky, nabídneme jim na oplátku svou pomocnou ruku.Nechte se zlákat napínavým vesmírným dobrodružstvím a připojte se na http://uni103.ogame.cz, kde na vás již netrpělivě čeká nová planeta k osídlení. Ogame nenabízí jen skvělou grafiku, ale především hratelnost a absolutně přehledný terén.
diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 2 + 1 =

Nezáleží | 17.07.14 v 00:30

No, vidím to asi takhle.O OGame nic nevíš, vlezl jsi tam v jeden den a ten samý jsi napsal i recenzi a hra je domyšlená do nejmenších detailů, některé tvé výroky jsou naprosto neobjektivní a jedná se spíš o myšlenkové pochody, co v tomto sloh. útvaru nemají co dělat...


galerie

OGAME – objevujte nové planety OGAME – objevujte nové planety OGAME – objevujte nové planety OGAME – objevujte nové planety OGAME – objevujte nové planety

naše databáze obsahuje: 26 946 her

nejnovější komentáře

už mi to jde
02.04.2020 v 13:11:12

tak už je rok nový a taky víc času na hraní
02.04.2020 v 12:53:01

bitva už nikdy nebude?
02.04.2020 v 12:51:54

čtu, čteme
02.04.2020 v 12:50:20

kdo si hraje nezlobí
02.04.2020 v 11:44:32

bublinky to je moje
02.04.2020 v 11:24:22

Sponzoři ligy

inzerce