recenze

Kingory - Objevte kouzlo starověké Číny

Kingory - Objevte kouzlo starověké Číny

Dnes se spolu vydáme do starověké Číny. Panovník zemřel a na jeho trůn nastupuje princ. Doba je nejistá a země se zmítá v nepokojích. Vytvořte si v tomto prostředí svou vlastní provincii, nebo chcete-li království, rekrutujte ty nejlepší hrdiny a bojujte za své místo v Číně.


Hra začíná obligátní částí, v níž se registrujete jako nový uživatel. Vše je velmi jednoduché – zvládne to každý. Zvolte si své heslo a je důležité zadat platnou e-mailovou adresu. Jakmile potvrdíte registraci, autoři vám nabídnou vašeho hlavního hrdinu. Může jít jak o muže, tak o dívku. Pojmenujte jej/ji a zvolte si lokaci na mapě.

Mapa vám ukáže spoustu provincií, v nichž můžete založit své vlastní město. Zvolte tu, která se vám bude nejvíce líbit. Tímto krokem vstupujete do samotné hry. Uprostřed hrací plochy – uprostřed města stojí tzv. Government nebo též vláda. Je to klíčová budova, z níž budete všechno podstatné řídit. Tohoto domu se bude také týkat mnoho úkolů, ale o tom až později.Vaše město je zatím prázdné. Nejjednodušší budovu, kterou můžete postavit, je Cottage - chatrč nebo chata. Jde o jednoduché obydlí, které má nejmenší náklady na suroviny. Ale ačkoliv se to nezdá, hraje ve městě důležitou roli. V těchto domech totiž bydlí vaši občané a vy hodláte vybudovat rozsáhlou civilizaci, takže je zapotřebí chaty neustále upgradovat a populaci zvyšovat. Stejně tak důležitá jsou kasárna (Barracks), v nichž budete cvičit své vojsko a nově příchozí rekruty. Mnoho hráčů se zaměřuje právě na tuto složku, a tak v jejich městech vidíte převahu takovýchto domů.

Strategickým místem se stává Market nebo též obchod. Jednak zde můžete prodávat vlastní suroviny, které vytěžíte nebo vypěstujete, jednak můžete nakupovat. Prodej se provádí dvojího druhu. Buď nakupujete od hráčů, jež dali své suroviny jako by do aukce, nebo provádíte nákup či prodej v rámci hry.Abyste však mohli prodávat, je zapotřebí mít zdroje, z nichž potřebné suroviny získáte. Jsou zde celkem čtyři druhy, a sice jídlo, veteš (ve hře označováno jako lumber a chápáno spíše jako dřevo), kámen a železo. Všechny tyto suroviny jsou stejně důležité a potřebujete je pro výstavbu nových domů. Každý dům má uveden přesný počet železa, dřeva, kamene i jídla. Pokud jich nemáte dost, dům nepostavíte, což může být mnohdy potíž. Obzvláště, když potřebujete nutně splnit úkol.Zdroje budete získávat mimo město. Před jeho branami se nachází tzv. Rural nebo též vesnice (venkov). Tady je možno postavit lomy, doly, farmy a mlýny. Samozřejmě všechny tyto budovy je možné upgradovat a tak zvyšovat jejich výkonnost. Výkonnost je také možné zvýšit přímo v budově Government viz jeden z úkolů.

Budete-li jako hráči plnit úkoly, bude se vám také patřičně plnit účet. Přijdete si tak na poměrně slušné peníze. Úkoly jsou seřazeny do několika kategorií v položce Quest. Jsou velmi jednoduché, ale předpokladem je znalost angličtiny, abyste pochopili aspoň rámcově, co se po vás v dané chvíli žádá. Autoři došli až tak daleko, že hráči přesně popíší, kde má kliknout a co udělat. Jakmile je úkol splněn, objeví se vedle něj zelená fajfka.Ve vyšších levelech si může hráč rekrutovat hrdiny. Ti vás budou stát obrovské peníze. Těmto hrdinům pak smíte vybírat ty nejlepší věci s největším armorem a zapojit se do bitev a bojů.Ve hře najdete deset typů vojáků a pět druhů pevností. Celkový počet hrdinů, které je možné rekrutovat, se vyšplhal na úctyhodných 920. Samotní hrdinové pak mohou využívat více než tisícovku vybavení.

Ve hře je možno bojovat ve dvou módech a sice PvE a PvP. Samozřejmě si hráč může přizvat přátele a změřit své síly. K tomu slouží Arena, na niž jste možná zvyklí z MMORPG a jiných browser her.Kingory je nesmírně přehledné. Najdete zde většinu toho, co hledáte na několik málo kliků. Navíc veškeré funkce budete objevovat postupně v rámci questů, takže k vám zkušenosti přijdou samy. Jde však o běh na dlouhou trať a hráči dá velmi mnoho úsilí, než se dopracuje k vyšším levelům, a bude mít co nabídnout v bitvách a aréně samotné.


diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 1 + 1 =

tester | 13.12.11 v 23:36

Česká verze hry, http://www.kingera.cz


galerie

Kingory - Objevte kouzlo starověké Číny Kingory - Objevte kouzlo starověké Číny Kingory - Objevte kouzlo starověké Číny Kingory - Objevte kouzlo starověké Číny Kingory - Objevte kouzlo starověké Číny Kingory - Objevte kouzlo starověké Číny Kingory - Objevte kouzlo starověké Číny Kingory - Objevte kouzlo starověké Číny Kingory - Objevte kouzlo starověké Číny Kingory - Objevte kouzlo starověké Číny Kingory - Objevte kouzlo starověké Číny