recenze

Emporea - fantasy verze Travianu?

Emporea - fantasy verze Travianu?

Vítejte ve světě Emporea. Dostanete tu svůj vlastní plácek s nuzným vzezřeným a je jen na vás, abyste vybudovali něco velkého, velkolepého a silného, co bude bojeschopné a finančně a surovinově nezávislé. Je to trochu taková alternativa Travianu, ale místo Galů, Římanů a Germánů, kteří v kreslené podobě vypadají všichni mírumilovně, zde je hráno na poněkud temnější notu.


Registrace na úvod

Strategická hra, kterou hrajete pouze ve vašem prohlížeči, další webovka je tu a pro její zpřístupnění stačí jen nějaký ten registrační  e-mail  heslo.Zelená je louka, město to je palác…

Jakmile si vyberete rasu, určíte tím především vaše bojové jednotky a jistě není na škodu si přečíst nějaké informace o každé z nich. Centrem každého města, které si v nastavení můžete libovolně pojmenovat, je palác. Jeho zlepšováním získáváte další stavitele a můžete tak stavět více budov současně. Kromě něj jsou zpočátku na hrací ploše jen samé překážky. Odstraníte-li je, získáte další stavební místo.

Budovy, stavby a jak na to

Řemeslníci mohou budovat určité množství staveb a je jen na vás a vaší strategii, jestli se budete soustředit na základní suroviny, vojsko, nebo kouzla. Obecně a především do začátku platí, že byste měli mít od všeho něco a určitou rovnováhu. A tak vám jsou zadávány určité úkoly, na kterých se nejenom naučíte orientovat se ve hře a ovládat ji, ale také jako odměnu získáváte tučné částky a počty surovin. Tento způsob zaúkolování osobně kvituji s povděkem i proto, že vždycky máte co dělat a každý krok je prostě k něčemu dobrý. I když hra není v češtině, jazyk nebude problém, neboť existuje slovenská verze.Výzkum a armáda

Každé město musí mít svou obranu, ale i silné vojsko k boji, loupeži, nebo špionáži (jedna z podobností s Travianem). Jednotky musíte nejprve vyzkoumat, což se opět vracíme k budovám a jejich produkci, kterou musíte zvyšovat, a paláci. Lepší vojáci si žádají vyšší level paláce. Postavit pak příslušnou chýši a produkovat masy bojovníků pak už není problém.

Výzkum se týká i kouzel, která se dělí do několika kategorií a opět bych mohl zazpívat obehranou písničku o paláci a dostatku surovin.

Vidíte tedy, že bez správných základů na vyšších úrovních se tu nedá moc dobře existovat.Halo, je tu někdo?

Samozřejmě, že jste obklopeni, ve větší nebo menší vzdálenosti, ostatními hráči a kromě loupežných, bojových, nebo obléhacích tažení s nimi můžete třeba obchodovat skrze trh, uzavírat spojenectví, anebo si vedle nich provokativně vytvořit nové město (notně lehčím způsobem než v Travianu).

Možností je tu spousta a je to jen otázka vaší strategie, jestli budete úspěšní, nebo zůstanete pro ostatní hráče „nazdárky“ k loupení.Narazil jsem tu na velmi oblíbenou hru Travian a upřímně řečeno k tomu Emporea vybízí. Obecná podstata je stejná – budujte město s nějakou tou vojenskou silou, zkoušíte podmanit okolí s kolegy z aliance a nashromážděním určitých artefaktů dosáhnout konce hry na serveru. Nic výrazně odlišného. Pohybujete se zde v odlišných množstevních relacích, na což si jistě zvyknete, přestože třeba přecházíte přímo z „Travoše“. Líbí se mi rozdělení ikon na hrací ploše. Vpravo jsou informační ikony, sloužící ke čtení zpráv z boje, kouzel apod. Vlevo jsou pak všechny akce, jako výzkum, armáda, trh, včetně nastavení účtu. Stavitele máte přímo na ploše pod kladívkem, a tak vám tedy nic nebrání začít s vlastní hrou v tomto fantasy světě Emporea .


diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 5 + 5 =


galerie

Emporea - fantasy verze Travianu? Emporea - fantasy verze Travianu? Emporea - fantasy verze Travianu? Emporea - fantasy verze Travianu? Emporea - fantasy verze Travianu? Emporea - fantasy verze Travianu? Emporea - fantasy verze Travianu?