recenze

eDragon – Svět, kde je stále co dělat

eDragon – Svět, kde je stále co dělat

RPGčko jak vyšité, se spoustou dobrodružství, bitek, magie, ale také pěstování a desítek maličkostí, které vás zábavnou formou zaměstnají na hodiny a hodiny. Pokud na to ovšem máte hlavu….


K eDragon jsem přistupoval, jako k RPG webovce, která by mě měla okouzlit svým fantasy světem a možnostmi. Obojího se mi dostalo, ale možná až přespříliš. 



Elf, člověk nebo barbar?



Stačí se jednoduše zaregistrovat a udělat první velké rozhodnutí. Musíte si vybrat za koho hrát. Buď je to elf, člověk nebo barbar. Každý má svou zbraň, kouzla a specializace. Já jsem se vydal elfí cestou, jelikož mi je nejbližší.



Již od prvních kroků na vás dýchne svět fantasy svým magickým dechem a bude se třeba zorientovat v (na webovou hru přímo obrovském) světě. Základní principy se celkem lehko naučíte, a pokud jste již zkušeným hráčem podobných her, neměla by pro vás pravidla a styl být velký problém.



Každý hráč začíná od úplné píky, tedy nemáte nikterak jinak rozděleny skill body a jste rádi, že za pár tutorial kliků dostanete svoji první zbraň. Po několika prvních úkolech se po vás bude chtít druhé velké rozhodnutí, a tedy jakou profesi si vyberete. Těch je dohromady 6 (již si je přesně nepamatuji) a každý má nějaký jiný styl boje. Učení zde patří k těm delším, ale svým způsobem budete ve hře ještě notnou chvilku objevovat nové věci i po dokončení základní instruktáže.



Raketový start



Ještě jsem neměl tu čest hrát webovou hru, kde ze začátku získávám úrovně tak rychle. Po prvním opravdu důležitějším úkolu, než jenom klikni a seber, jsem přeskočil rovnou dva levely. Docela divné, jelikož hra už není v beta testu, ale nejspíše to hernímu principu jenom vyhovuje. Přesto nevím, jestli je takové tempo úplně vhodné spíše pro začínající hráče, jelikož s novou úrovní můžete mít lepší věcí, mít lepší schopnosti, plnit nové úkoly, apod. No a teď si představte, že toho máte trojnásobně. Nejspíše bude dost záležet na samotném hráči, ale problémy to může dělat.



Jdi tam, sejmi toho, vrať se sem, a pokud umřeš, tak mi nechoď na oči



Úkoly jsou vesměs stejné. Uvedu příklad – jdu za trpaslíkem, kterého trápí nějaké stvůry, ty vymlátím, a tak se vracím pro odměnu. Tou mi jsou nějaké peníze hora zkušenostních bodů, rada o přežití a zpráva, že jeho přítel potřebuje pomoci. Jdu tedy za jmenovaným magičem, kterého trápí nějaké stvůry, ty vymlátím, a tak se vracím pro odměnu. Tou mi jsou nějaké pení…..



Naštěstí má každá NPC postava nějakou prupovídku či příběh, který odkryje něco z pozadí světa, ve kterém se pohybujete. Některé úkoly jsou jenom o doběhnutí na to a to místo, ale nic speciálního nečekejte.



A teď to nejlepší. Za první týden (reálného času) se mi nepovedlo prohrát jediný souboj (pokud nepočítám PvP arénu). Nevím, jestli to bylo štěstím, správně zvolenými schopnostmi nebo že jsem měl běhavku. Opravdu netuším jak je to možné, jelikož jsem se často dal do křížku se silnějšími potvůrkami. Mimochodem vy útočíte na ně a výběr vašich obětí je často velmi bohatý.



Souboje probíhají naprosto automaticky a jediné, co můžete pro šarvátku udělat, je vybrat pro vašeho reka správnou výbavu a také aktivní schopnost, kterou bude používat.



Hrdino, hrdino, co se to vlastně učíš?



Atributy jsou pouze tři – síla, kondice a obratnost. Ty mají určité limity, podle toho jakého zaměření jste. Přeci jenom barbar bude mít více bodů v síle než bojovník, který kolem svého soupeře spíše tančí. Dále tu je poměrně slušný strom různých schopností, které se dělí na aktivní, pasívní a pomocná (spadají do kategorie nebojových). Přiznám se, že jsem si nedával příliš záležet, do kterých investovat a které používat, spíše jsem se rozhodoval podle názvu. Příčinou nejspíše bylo naprosté neumírání, takže mi začalo být fuk, co vlastně můj chlapík umí a zvládá.



Milion maličkostí pro hračičky



U eDragon jsem poznal, co to je hrát mírně přeplácanou webovku. Krom základního mlácení, plnění úkolů a bojů v aréně tu je spousta blbůstek, které někomu přispějí k hratelnosti, ale mě mírně rozptylovaly. 



První je vaše vlastní zvíře (Pet). To je sice součástí většiny RPG hry, ale tady mi to prostě nezapadlo. Nevím, jestli to bylo právě obtloustlým králíkem, kterého jsem dostal z vajíčka a pocitu, jak mi tenhle frajer může v boji pomoci, ale po většinu hraní, jsem se neobtěžoval ani jeho tréninkem. 



Druhou záležitostí je váš dům a vaše pole. Máte totiž možnost si najmout služebníka nebo sličnou služku a začít pěstovat plodiny, rozšiřovat svou obdělávací plochu, a také tvořit nápoje, věcí, no prostě hromadu věcí. Z této možnosti jsem měl krátce opravdu radost, ale po čase jsem se na danou oblast přestal soustředit.



Třetí je velké množství různých čísel, které uvádí vaši pozici v aréně, kolik máte zlata, slávy, zkušeností, apod. To všechno si občas rádo zabliká a vám se z toho začne mírně motat hlavička.



eDragon je naprosto klasická RPG webovka, od které nemůžete čekat velké překvapení, ale pro hardcore hráče je to více než libová záležitost, jelikož bojovat, běhat, pěstovat, můžou skoro stále. Ostatní si buď zvyknou na různé odbočky od hlavní náplně, nebo se postupně přestanou ke hře vracet. Hra to v žádném případě není špatná, jenom ji chybí vlastní osobitost.



Hrajte zde.




diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 3 + 1 =


galerie

eDragon – Svět, kde je stále co dělat eDragon – Svět, kde je stále co dělat eDragon – Svět, kde je stále co dělat eDragon – Svět, kde je stále co dělat eDragon – Svět, kde je stále co dělat eDragon – Svět, kde je stále co dělat eDragon – Svět, kde je stále co dělat eDragon – Svět, kde je stále co dělat eDragon – Svět, kde je stále co dělat eDragon – Svět, kde je stále co dělat