recenze

DIVOKÉ KMENY – postavte si svou osadu!

DIVOKÉ KMENY – postavte si svou osadu!

Vybudujte si své město uprostřed nehostinné pustiny. Postavte zde vojenské základny, skladiště, skrýše, útočiště a mnoho dalších stavení, kde uskladníme cenné suroviny. Nebojme se začít od nuly, po tvrdé práci se výsledky brzy dostaví. A ostatní divoké kmeny? Buď se k vám připojí nebo je rozmetáme na kopytech svých bujných oří. Čeká nás fascinující dobrodružství při přetváření nelibé hornaté krajiny ve vzkvétající osadu.


Nejdříve si potřebujeme vytvořit vlastní účet, který je naší vstupenkou do království divokých kmenů. Neleňme a zaregistrujme se na http://cs19.divokekmeny.cz/, kde strávíme jen několik minut svého drahocenného času. Jakmile nám přijde potvrzující email, již nám nic nebrání, abychom se naplno vrhli do hry.Zhlédneme na svou malou vesničku, která zatím obsahuje pouze základní budovy s jejím osazenstvem. Na malém nádvoříčku se hrdě pyšní socha paladina, k němuž se ubírá veškerá naděje našich lidí, a proto se k němu chodí dennodenně modlit. V případě jeho hrdinské smrti za vlast smíme jednoho ze svých válečníků povýšit na paladina, jenž se pokusí navrátit osadě ztracenou čest. Ve zbrojnici si ukládáme veškeré zbraně a brnění, jež posléze hrdě nese náš bojovník.

Naše nádvoří nese prozatím stupeň jedna. To se ovšem může lehce změnit, pakliže nebudeme zahálet a své jednotky často posílat na různé mise. Stačí jen správně zadat souřadnice nepřátelské vesnice, a pak trpělivě čekat na výsledek. Souřadnice nalezneme na mapě světa, z nichž si zvolíme vhodný cíl. Jednotlivé osady jsou barevně označeny. Ty neznámé jsou zakresleny hnědým puntíkem, opuštěné vesnice zase šedým a znamenají pro nás celkem snadnou kořist. Na okolní osady nemusíme jen útočit. Smíme si z nich vytvořit mocné spojence, již nám budou nápomocni v boji proti společnému nepříteli.V hlavní budově řídíme veškeré stavby okolních budov. Čím vyšším stupněm budova oplývá, tím rychleji postavíme okolní stavení. Pokud nechceme ztrácet čas, za deset prémiových bodů zkrátíme čas potřebný k výstavbě na polovinu.

Pro dobré jídlo si nepůjdeme nikam jinam, než na selský dvůr, jež zásobuje stravou celou osadu. Aby tomu bylo i nadále, potřebujeme jej urychleně přestavět na vyšší stupeň, jenž by dokázal pokrýt celou poptávku.Dále zde vystavíme dřevorubeckou dílnu, která nejen dřevo vytěží, ale z cenného materiálu vyrobí zbraně a postaví další budovy. Lom na těžbu hlíny patří mezi užitečné vymoženosti moderní osady. Získáme zde samozřejmě hlínu na výrobu cihel či uměleckých předmětů. V železném dole se pořádně zapotíme. Vykutané železo se ihned posílá do dílny, kde jej zpracují kováři zejména na zbraně.Pokud se již nějakou dobu snažíme o rozkvět své vesnice a už pomalu nevíme, co zde vylepšit, pověříme svého nejvěrnějšího šlechtice, jež odjede s hrstkou vojáků obsadit vesnici novou a rozšířit tak naše pole působiště. Na novém území nás čeká plno práce, a tak se musí část našich sil přesunout na neobydlenou plochu, aby zde začaly budovat bojeschopnou osadu.

Hratelnost je výborná, překvapí nás pěkný design vesnice i okolí. Ve hře smíme dostatečně uplatnit své strategické vlohy a získávat nová území i s kořistí. Zpočátku nás provází užitečný průvodce, jež nám vysvětlí základní prvky. Pokud ovšem patříme mezi rozené objevitele a rádi si vše sami okoukáme, jednoduše se průvodce zbavíme. Jestli bychom si přeci jenom v budoucnu nevěděli s něčím rady, můžeme se obrátit na ikonku pomoc umístěnou v horní části obrazovky.
diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 2 + 1 =


galerie

DIVOKÉ KMENY – postavte si svou osadu! DIVOKÉ KMENY – postavte si svou osadu! DIVOKÉ KMENY – postavte si svou osadu! DIVOKÉ KMENY – postavte si svou osadu! DIVOKÉ KMENY – postavte si svou osadu!