recenze

DEEPOLIS – ponořte se do temných hlubin

DEEPOLIS – ponořte se do temných hlubin

Ponořte se do nesmírných hloubek tajemného oceánu, sbírejte vzácné poklady a suroviny, jež pak nabízíte v přístavišti. Se svou ponorkou zavítejte skoro až k samotnému středu země, kde se stanete svědky nečekaných událostí. Vybavte si svůj batyskaf, aby odolal překvapivému útoku vašich nepřátel, kteří jen čekají na svou příležitost.


Název Deepolis již napovídá, že nezůstaneme na hladině moře, nýbrž se pokusíme potopit až na samotné dno, abychom nalezli cenné poklady, za které nám obchodníci nabízejí vysokou odměnu.Zvolme si jeden ze tří národů, které spolu od nepaměti svářejí kruté boje. Nenacházíme se totiž v současnosti, natož v minulosti. Již na první pohled nám bude jasné, že se zde ničeho historického nedočkáme. Patrně se nacházíme někdy v sedmdesátých letech 21. století, což snadno usoudíme z vybavení ponorek a zchátralého podmořského přístaviště, kde započneme své slavné putování za slávou.Nyní zpátky ke třem rasám. Zvolit si smíme z Nautů, kteří se v dnešní době těší velké oblibě, možná pro svou vynalézavost, která pramení z jejich pozemských kořenů. Avšak jsou tak trochu anarchisti, jež nemají pevnou vládu a trápí je neustále neshody o rozložení moci.Scióni jsou jejich pravým opakem, kromě politického uskupení u nich žádná občanská válka neproběhla, a tak se dá spoléhat na střípky jejich zachované lidskosti.

Jafnharové, pověstní svou přísnou disciplínou a organizací, pocházejí z řad pracovníků atomových elektráren, proto si s sebou nesou nehezkou pověst nevybuchlé atomové bomby. Každá z frakcí se ovšem pyšní jinými strategickými schopnostmi, podle kterých bychom se měli orientovat především. Pokud trpíte odjakživa nerozhodností, pak vás snad uklidní fakt, že frakci lze změnit až do pátého levelu.Jak tedy nasbírat potřebné zkušenosti pro další levely? Jednoduše se vypravíme na přímořskou základnu, odkud vyrazíme na své první dobrodružství. Předtím, než tak učiníme, si vybereme několik úkolů, a pak si přepneme na mapu moře, kde začneme pátrat po cenných surovinách.Abychom se jako úplní začátečníci neztratili v hlubinách v oceánu, podstoupíme kratičkou instruktáž, kde je vše názorně zobrazeno pomocí velmi výmluvných piktogramů s popisky.Nyní spustíme svou ponorku do vody. Nacházíme se v širokém přístavišti, kde se hemží mnoho jiných hráčů, jak pokročilých, tak úplných greenhornů.

Znepřátelené frakce na nás již z dálky vrhá červené světlo. Avšak nemáme nejmenší důvod k obavě, jelikož jsme až do pátého levelu chráněni. Proto se odpoutejme od domovského působiště a vydejme se na širé moře, kde si podle souřadnic doplaveme k jednomu z našich úkolů. Během ponoru můžeme narazit na jantar, řasu a mnoho dalších surovin, které použijeme buď pro další misi, nebo jako dobré palivo pro svou ponorku.Za splněné mise dostaneme něco málo penízků, ale hlavně několik zkušeností, které jsou nezbytné pro vyšší level. Nepotřebný materiál prodáme u obchodníka, nebo jej uskladníme do banky. Pokud bychom čekali klasické zlaťáčky, jsme na omylu. Hlavní měnou je krásný krystal helix, který nejen lahodí našemu zraku, ale i sluchu. Z počátku sice nevlastníme ani jediný, ale pokud se se svou ponorkou vydáme na důležitou misi, její výtěžek nám poskytne jich jistě poskytne plnou hrst.

Ovšem nemusíme jen plnit úkoly, smíme si též založit vlastní frakci, do které přizveme své známé nebo přátelé, aby s námi sdíleli napínavé dobrodružství.Hratelnost je výborná, veškeré položky nalezneme díky přehlednému uspořádání, které je navíc laděno do nadčasového designu. Milovníky mateřského jazyka jistě potěší, že veškeré texty si mohou přečíst v českém jazyce, což jim situaci velmi usnadňuje. Není co dodat, grafika je hezky propracovaná, ovládání ponorky je intuitivní a nečiní sebemenší potíže. Bohužel se však nemůžeme těšit s doprovodné melodie, která by nás ještě více vtáhla do děje.
diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 2 + 2 =


galerie

DEEPOLIS – ponořte se do temných hlubin DEEPOLIS – ponořte se do temných hlubin DEEPOLIS – ponořte se do temných hlubin DEEPOLIS – ponořte se do temných hlubin DEEPOLIS – ponořte se do temných hlubin

naše databáze obsahuje: 26 946 her

nejnovější komentáře

taky nebudu zkoušet
04.04.2020 v 21:37:32

chci být první
04.04.2020 v 21:08:11

dobrá hra
04.04.2020 v 20:20:04

dobrá hra
04.04.2020 v 20:17:19

tak asi ne
04.04.2020 v 20:16:30

nic pro mě
04.04.2020 v 20:14:38

Sponzoři ligy

inzerce