recenze

DAMOKLES- JE VÍC, NEŽ JEN SOCIÁLNÍ SÍŤ

DAMOKLES- JE VÍC, NEŽ JEN SOCIÁLNÍ SÍŤ

Už vás nudí vaše omezené možnosti v reálném životě? Rádi byste vyzkoušeli něco zcela nového, k čemu se ve skutečnosti nedostanete? Proč ne? Nemusíte ani vytáhnout paty z domu, stačí si založit virtuální postavičky v kterémkoli městě a začít žít neskutečný život se všemi výhodami i nevýhodami. Poznejte nové přátele a sdílejte s nimi nevšední události. Kupujte domy, pronajímejte bary či restaurace. Založte si firmu, vaší vynalézavosti se meze nekladou.


K tomu, abyste se dostali do Vidlákova, což je základní lokace, kde se poprvé objevíte, si stačí vytvořit vlastní účet, který naleznete na http://www.damokles.cz. Zde pojmenujete svou budoucí postavičku, vložíte heslo a email, kde vám budou obratem zaslány kontrolní údaje.Jakmile vkročíte do imaginárního světa napodobující skutečnost, jistě vás naprosto ohromí. Věrně napodobuje skutečnost, a tak nabízí nové příležitosti jak pro náhodné schůzky hráčů, tak i pro hledání nových přátel, jež by se nikdy nesetkali. S některými se pak můžete kontaktovat a proměnit váš vztah v realitu.Nejprve vlastníme jediný pozemek s prázdným domem a také něco málo dolarů, jež dostaneme do začátku. Pak již záleží jen na nás, zdali se naše parcela promění v honosnou haciendu se zahradou a bazénem nebo se stane domovem squoterů.Na domácí stránce nalezneme veškeré osobní informace - jméno svého charakteru, jeho výšku, váhu, zdraví, štěstí a komfort. Svou pozornost bychom měli upírat zejména na skóre, jež zobrazuje součet posledních tří jmenovaných položek. Započítává se každý den a to vždy o půlnoci.

V pravém rohu na nás kouká náš chráněnec. Pokud nám zrovna nevyhovuje jeho vzhled, lze jej několika kliky změnit. Jenže pokud se počítáme mezi úplné nováčky, nelze si ještě vybrat ze všech funkcí, a proto musíme počkat, až se naše skóre zvýší na přijatelnou úroveň.Našemu pohledu jistě neuniknou Extra Funkce, které jsou zpočátku neaktivní. Pakliže si je přejeme spustit, potřebujeme ze své portmonky vytáhnout skutečné bankovky a poslat je na damoklův účet. Jeden bonus má tržní hodnotu dvě koruny. Částka není předem daná, smíme poslat libovolnou sumu.Co se týče našeho majetku, momentálně vlastníme pouze jedinou parcelu, kde se tyčí jediná nevybavená místnost. Urychleně bychom si měli zařídit alespoň jednu firmu, která nám poskytne dostatek financí na zvelebování svého příbytku. Ze seznamu nemovitostí se lze vybrat mrakodrap či malý obytný dům, pokud je ovšem k dispozici. Pokud máme zájem též o služby či o sport, poohlédneme se zase po fitcentrech, tenisových či squashových klubech.

V případě, že si zakoupíme příliš velký dům, smíme je za menší či větší provizi pronajímat, což nám přinese další finance a navíc se nijak nenadřeme.V kolonce Osobní nalezneme informace o režimu našeho charakteru, jeho spánku a bdění a také, kolik toho dotyčný vypil nebo vypila. Tuto ikonku nesmíme zanedbávat, jelikož je naprosto klíčová k našemu přežití. Pakliže nám dojde voda nebo jídlo, urychleně se vypravíme do nejbližšího obchodu, kde si je opatříme.Také si smíme zakládat vlastní kluby či naučit se novým profesím, které nám později poskytnou dostatek dolarů pro komfortní život.Každý domek přeci potřebuje domácího mazlíčka. Ve zverimexech nalezneme noho druhů koček, psů, papoušků, křečků atd. Pokud ovšem preferujeme větší zvířátka, smíme si pořídit bujné hřebce, kterým pak následně postavíme pořádnou stáj.Pokud milujeme nakupování, zde si skutečně přijdeme na své. V obchůdcích nalezneme od oblečení, aut, šperků, zahrádkářských potřeb snad úplně všechno, po čem jen naše duše touží a nemůže si patřičný luxus dovolit v reálu.Pokud hledáme zábavu, smíme navštívit kina, divadla nebo disco kluby, kde se jistě seznámíme se spoustou zajímavých lidí, se kterých pak může trávit svůj čas. Pro příznivce dostihů se několikrát denně konají závody, na které si může vsadit a vyhrát spoustu peněz.

Ve světě, jenž Damokles nabízí, jistě nalezneme spoustu zábavy a povyražení. Možná alespoň na chvíli zapomeneme na všední starosti a necháme se ukolébat zábavou, jež nám imaginární svět nabízí. Bohužel se zde až příliš často vyskytují sponzorované odkazy a zpoplatněné služby, jež nás lákají, abychom investovali trochu vlastních financí. Na druhou stranu se hra smí pyšnit dobrou přehledností, průvodcem pro začátečníky a možností navázat nové kontakty, což je asi nejatraktivnější.
diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 4 + 3 =

jujik | 21.02.14 v 15:51

j

damoklák | 25.04.12 v 12:16

Pozor na tuto hru. Je zatížena obrovskou spoustou technických chyb a její administrátor ji ani v nejmenším není schopen udržovat. Využijete-li jakoukoli placenou funkci, buďte si jisti, že jste své peníze vyhodili. Procesy nefungují, administrátor je opravit neumí. Jste-li zvědaví, zaregistrujte se a prohlédněte si prostředí, ale důrazně varuji před tím, vložit do této hry jakékoli reálné peníze.


galerie

DAMOKLES- JE VÍC, NEŽ JEN SOCIÁLNÍ SÍŤ DAMOKLES- JE VÍC, NEŽ JEN SOCIÁLNÍ SÍŤ DAMOKLES- JE VÍC, NEŽ JEN SOCIÁLNÍ SÍŤ DAMOKLES- JE VÍC, NEŽ JEN SOCIÁLNÍ SÍŤ DAMOKLES- JE VÍC, NEŽ JEN SOCIÁLNÍ SÍŤ

naše databáze obsahuje: 26 946 her

nejnovější komentáře

to mě baví
01.04.2020 v 20:23:04

super hra
01.04.2020 v 20:21:35

zase jeden!!
01.04.2020 v 20:10:14

nejde mi to
01.04.2020 v 17:26:11

už to zkoušet nebudu ((((
01.04.2020 v 17:25:08

zase jsem se překlikla, to nechci hrát (((
01.04.2020 v 17:23:56

Sponzoři ligy

inzerce