recenze

Voyage Century  - námořní bitva vzplála

Voyage Century - námořní bitva vzplála

Snilli jste někdy o dálkách moří a oceánů, představovali jste si nádherné fregaty, které patří k vašemu loďstvu? Můžete to všechno mít. Pojďte a zavítejte do světa pirátů, královských důstojníků ale i obchodníků, jež sjíždějí moře a hledají nejlepší kupce pro své zboží.


Nabízím vám úplně nový pohled na svět MMORPG. Neexistují zde žádné rasy, bojujete pouze za lidi a lidé bojují mezi sebou. Můžete si vybrat, zda budete stát na straně dobra či zla. Stanete se pirátem, neutrálním obchodníke, lovcem nebo třeba důstojníkem?Úplně na začátku je nutno se zaregistrovat, což je možné na oficiálních stránkách hry, kde je možné si stáhnout i herního klienta. Na stahování si vyhraďte dostatek času, bude trvat déle, totéž platí o instalaci. Na rozdíl od mnoha jiných MMORPG na vás nevyskočí žádná poznámka o výskytu trojského koníka, takže by všechno mělo proběhnout v klidu. Po registraci je možné ihned hrát. Přesto je vám však zaslán email o oficiálním zaregistrování a poděkování.

Existuje hned několi serevrů, na něž můžete jít. Záleží pouze na vás. Jsou pojmenovány podle známých mořeplavců. A tak se dočkáte například serveru se jménem Columbus. Poté, co se přihlásíte, vybíráte si lokaci, v níž hodláte začít. Lokace jsou označeny žlutými puntíky na mapě. Stačí pouze kliknout. Mezitím poběží intro, jež vás seznámí s příběhem.Vše začíná v 16. století, tedy ve chvíli, kdy už je Amerika objevena. Cílem hry je nastolit pořádek. Teď jenom záleží, jak si pořádek představujete. Zda ovládnutí moří piráty nebo uklidnění rozbouřených moří a nastolení diktatury svého vládce.Existzují čtyři hrdinové, za něž můžete hrát. Dva muži, dvě ženy. Jediné, co si zde můžete vybrat jsou barva vlasů a obličej, zbytek dovolí server sám. Dejte svému hrdinovi jméno, ale pozor, vhledem k tomu, že je zde spousta hráčů, je vhodné volit jména dvouslovná oddělená podtržítkem. Tím se vyhnete opakování procesu vybírání si svého hrdiny.

A hurá do boje. Na začátku jste ještě žádnou loď nedobyli ani nekoupili, je proto nutné nasbírat zkušenosti a dosáhnout vyššího levelu. Jeden z prvních úkolů je vybrat si profesi. Těch je celkem pět, a sice – Royal Military officer nebo též královský vojenský důstojník, který umí mistrně zacházet s mečem na zemi. Na moři používá dělostřelbu. Imperial Guardian, tedy císařská stráž. Tito hrdinové umějí používat na zemi krátké meče, sekery a samozřejmě meče běžné. Moře ovládají pomocí tzv. grappling battle. Vzhledem k významu slova „grappling“ tedy kotva lze usuzovat, že půjde o boj na dálku. A z místa. A máme tady Carribean Pirate – karibské piráty. Samozřejmě není náhodou, že u této profese se na vás usmívá potutelný obličej Jacka Sparrowa. Piráti bojují krátkými meči a sekyrami. Na moři užívají taktiku kotvení – grappling a metodu nárazu. Tedy nájezdy. Treasure hunter – lovec pokladů nepatří ani k jedné společnosti. Bojují sami za sebe. Na zemi puškami a nečekanými posilami. Ve vodě jsou výborní bojovníci, jež umí střílet na velké vzdálenosti, minovat a jako piráti narážet do nepřátelských plavidel. Jako poslední profese je zde Armed Businessman – ozbrojený obchodník. V oceánu útočí nárazy, střelbou z dálky. Je to jediná profese, jež umí healovat nebo – li léčit, popřípadě vylepšovat a opravovat.

Výhodou v tomto světě je dkonalý naviátor. Jakmile dostanete úkol, sám vás navede na místo, kde se dá splnit a vrátí vás spolehlivě zpátky k zadavateli, popřípadě k tomu, jenž si úkol žádá. Nečekejte však, že jsou úkoly vždycky jednoduché. Mnohdy musíte pobít třeba celé stádo, abyste získali byť jen jediný roh. Váš hrdina se postupem času učí poznávat monstra. Bývají to zvířata z běžného světa. Potkáte bažanty, lišky, soby a třeba i muflony.Asi není překvapením, že váš hrdina se bude převlékat. Je dobré to dělat tak často, jak jen to je možné. Zvyšujete si tím armor a tím i odolnost v boji. V městech existuje spousta vendorů, včetně trenérů, u nichž můžete vylepšit skill. O peníze není nouze, stačí pouze bojovat.Co se týče profesí, není nutno se je učit postupně, každou zvlášť. Pokud chcete utrhnout květinu, prostě ji utrhnete a nepotřebujete k tomu žádné nářadí.S hráči se domluvíte pomocí chatu, jenž existuje na mnoha úrovních. A tak se potkáte s chatem městským, lokálním, globálním.

Jakmile dospějete do určitého levelu a posbíráte zkušenosti, jsou pro vás připraveny námořní bitvy v reálném čase. Samozřejmě bojují hráči proti hráčům. Záleží na taktice a na vašem velení. Pochopitelně je v bitvách dobré seskupit se s ostatními, aby bylo lodí více.Pokud se ptáte na podporu lásky na serverech, pak vás nejspíše zklamu, jelikož tady jde především o boj, bitvy a poklady, nikoliv o nějaké velké bratříčkování. Zkrátka láska zde není prioritou. Pobavte se s hráči, máte na výběr z několika předdefinovaných pohybů, ale to je všechno. Že byste se učili tanečky, o tom nemůže být ani řeč.Dynamiku bohužel ani v nejmenším nepodpoří hudba. Existuje ve hře, ale je velmi nenápadná a zazní jenom občas. Ozvučení je chabé. Grafika už je na tom o mnoho lépe. Když se podíváte na zvířata, zjistíte, že jsou velmi reálná.A ať už se rozhodnete pro jakoukoliv profesi, jistě si hru užijete. Stačí se jenom rozkoukat a pochopit princip. Mnoho štěstá u hledání pokladů, obraně císaře či krále a samozřejmě u pirátských akcí. Koneckonců Sandokan býval také pirát :).
diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 3 + 5 =

Jarda | 26.01.11 v 18:02

Mám tuto hru,ale neumím úplně anglicky a nejde mi dostat se na moře.Kdyby někdo poradil jak se to dělá moc mu děkuju.

Gemi | 18.03.10 v 20:24

Od serveru zabývajícího se free hrami bych očekával kvalitnější popis. Za vše např. není pravda, že na námořní bitvu musíte získat zkušenosti - loď máte od začátku a stačí jen vyplout (klidně na prvním lvlu). Grappling není o kotvení na místě a boji na velkou vzdálenost, ale přesně o opaku - zachytíte nepřátelskou loď a bojujete nablízko s posádkou a kapitánem (podobné bitvě na pevnině). Dále jsou běžné velké bitvy o jednotlivé přístavy a nadvládu nad nimi a přilehlým městem, objevování nových věcí a jejich identifikace za reputaci a peníze, funkční ekonomika a obchody mezi městy (podobné např. karavanám na Silk Roadu), dále tu jsou svatby a mnoho dalšího.


galerie

Voyage Century  - námořní bitva vzplála Voyage Century  - námořní bitva vzplála Voyage Century  - námořní bitva vzplála Voyage Century  - námořní bitva vzplála Voyage Century  - námořní bitva vzplála Voyage Century  - námořní bitva vzplála Voyage Century  - námořní bitva vzplála Voyage Century  - námořní bitva vzplála