recenze

UNCHARTED WATERS

UNCHARTED WATERS

Vytáhněte kotvu a vydejte se brázdit nezkrotné vlny oceánů! Navštivte nebezpečné vody a odlehlé přístavy, kde se to nekalými živly jen hemží. Sežeňte si disciplinovanou posádku, jež vás nenechá na holičkách ani v nejvypjatějších situacích. Pátrejte po nesčetných pokladech, ať už po souši či po moři. Zažijte nespočet soubojů na moři i na zemi, připojte se ke svým věrným druhům a společně ovládněte svět!


Vydejte se na pirátskou dráhu a začněte pracovat na své děsivé pověsti. Přepadejte nic netušící kocábky či bárky s nákladem a obohaťte se o jejich cenný náklad.Pokud ve vás ovšem nesídlí srdce toužící po drancování a loupení, přidejte se k neutrální straně a zvolte cestu neúnavného objevitele, který neustále pátrá po nových a nových oblastech, jež skrývají pohádkové poklady.Rození obchodníci se zde také přijdou na své, jelikož smí uplatnit své dokonalé kupecké vlohy a přijít si tak k obrovským ziskům. Stále putují po vytyčených obchodních trasách a nabízejí či vyměňují své cennosti za jiné.Další myšlenka patří vašemu novému charakteru, který si smíte vytvořit zcela k obrazu svému. Milovníci něžného pohlaví si zde jistě přijdou na své, jelikož mohou vybírat skutečně z široké škály proporcí.Detailisté se poperou s tvarem obličeje, barvou pleti, odstínem vlasů, velikostí postavy, stylem účesu či s mnoha doplňujícími prvky včetně pásky přes oko.Pak již jen stačí určit pirátovu nebo obchodníkovu základnu, jež zahrnuje Benátky, Španělsko, Portugalsko a další zajímavé oblasti, a smíte se vrhnout do víru nečekaných událostí.

Objevíte se tedy na pevnině, v některém z místních přístavů, kde se seznámíte se základními prvky hry. Pohybujete se zcela plynule, stačí jen namířit kurzor zamýšleným směrem a váš hrdina se tam okamžitě vydá. Pakliže se nechcete příliš zdržovat neustálým klikáním, kdy se přemisťujete z místa na místo, jednoduše najeďte na mapu vpravo dole a označte oblast, jež si přejete navštívit. Spustí se systém automatického navádění, který vás tam bez okolků dovede. Pak již jen stačí kliknout na obyvatele, s nímž si chcete pohovořit a vybrat činnost, kterou právě potřebujete.A tak si lze koupit dostatečnou zásobu jídla a pití, nesmíme opomenout veledůležitou munici včetně střelného prachu.Zanedlouho dostanete první důležitou misi, která si žádá okamžité provedení. A tak si jednoduše zapnete systém automatického navádění, jež vás zcela jistě dovede na místo určení.Jakmile se v prostředí trochu rozkoukáte, je na čase, abyste si začali hledat plavby schopnou posádku.Zpočátku se jich na vaši kocábku nevejde víc nežli sedm, avšak nezoufejte. Se splněnými úkoly se brzy dočkáte nejen rozšíření řad námořníků, nýbrž i bytelnější lodě. Jenže je třeba se čas od času vylodit a rozhodit sítě po nových rekrutech. To víte, sami vám do klína nespadnou, a proto pátrejte v přístavech, kde se pár nováčků vždycky vyskytuje. Samozřejmě si můžete najmout i ostřílené veterány, ale jejich služby si prozatím nebudete moci dovolit.Konečně se houpáte na vlnách bujného moře a v dáli netrpělivě vyhlížíte nové obzory. Možná dokonce narazíte na první nepřátele, jež vám zkříží cestu. Ničeho se nebojte a vypalte jim vstříc několik ran z děla, což by je mělo okamžitě vyřadit ze hry.Stačí jen označit vhodný cíl a kocábka se ihned vydá daným směrem. Jakmile se objeví na dostřel, nic vám nebrání, abyste zahájili svůj tvrdý útok.Možná se vám zpočátku bude dařit, jenže brzy poznáte, že nezáleží jen na bytelnosti vlastní lodi, ale též na počtu a vytrénovanosti vašich námořníků.Plavidla totiž nakonec k sobě přirazí a nastane lítý boj muže proti muži, kdy se teprve rozhodne o vítězi a poraženém.V průběhu napínavé seče si lze sice částečně doplňovat ztracené životy, ale zásoba je velmi omezená, a tak je lepší zhodnotit své možnosti ještě před útokem a dokonale si protivníka prohlédnout.Kdopak by si přál stát se poraženým? Jistě žádný kapitán si nechce připustit svůj pád. Zvláště v případě, kdy po něm následuje kompletní vydrancování nasbíraných pokladů, kdy přijde zhruba o třetinu naspořených dolarů.

Dobrou posádku aby člověk pohledal, a tak dbejte na pravidelný přísun čerstvých potravin. Pokud totiž námořníci padají hlady, nejen, že brzy podlehnete některé z protivníkových lodí, ale brzy se vám pracanti rozutečou. Jenže na neštěstí jejich zlovůle není to jediné, s čím se musíte potýkat. V případě dlouhého pobytu na moři se začnou povážlivě tenčit nejen zásoby rumu a dalších lihovin, ale též jídla. Bez něj námořníci rychle odpadnou. V nejhorším případě smíte sice hrstku znovu oživit, ale i tak se neprodleně potřebujete vrátit na břeh a načerpat nové příděly.Proto se při každém zakotvení v přístavu poohlédněte po dostatečném množství jídla, aby vás nepostihla neblahá situace.Na souši se také můžete dokonale realizovat plněním zajímavých úkolů, jež slibují slušivý svršek, léčivý nápoj, potraviny či peníze, ale především cenné zkušenosti, jež vás vyhoupnou do vyššího levelu.Také zakusíte boj tváří v tvář, kdy se na pevnině utkáte se znepřátelenými námořníky a kapitány. V takovém případě je samozřejmě lepší, když máte poblíž věrného pobočníka, který vás nenechá na holičkách a s vyřizováním účtu pěkně přiloží ruku k dílu. Kdepak jen takového přítele potkáte?Stačí se porozhlédnout po zemi nebo po širém moři, kde se to jen hemží souputníky plujícími pod stejnou vlajkou.S ostatními hráči si můžete sdělovat prožité události na chatu nebo je obdarovat jídlem, zbraněmi nebo oblečením.S vyšší úrovní se pak smíte vydat na předtím zapovězená místa dokonce s novou lodí nebo parníkem.

Připadá vám, že se loď ještě neodlepila od břehu anebo pluje do slova hlemýždím tempem? Kdepak je asi zakopaný pes? Jako správný kapitán a znalec každého plavidla jistě rozřešíte i tuto otázku. Bez natažených plachet vám přeci ani hurikán nepomůže, a tak je třeba je držet pěkně napnuté, aby se do nich mohl vítr opřít. Čas od času vás potká pořádná bouřka, jak si poradíte s nečekanou událostí je jen na vás.Hratelnost je naprosto fantastická, poutavost prostředí a výborné grafické zpracování vás okamžitě vtáhne do děje. Jediným mráčkem na modré obloze je zde poměrně dlouhá instalace a peripetie s vytvořením uživatelského účtu se všemi náležitostmi. Také některé ovládací prvky jsou poměrně krkolomné, kdy například marně pátráte po tlačítku, jež by vás přeneslo z pevniny zpátky na moře.Avšak nedejte se tím nijak odradit a připojte se na http://global.netmarble.com/uwo/ a začněte budovat svou pirátskou kariéru!


diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 4 + 1 =

TADAS | 17.07.13 v 20:08

jak si to stahnout


galerie

UNCHARTED WATERS UNCHARTED WATERS UNCHARTED WATERS UNCHARTED WATERS UNCHARTED WATERS UNCHARTED WATERS UNCHARTED WATERS

naše databáze obsahuje: 26 946 her

Sponzoři ligy

inzerce