recenze

Prius Online - Anima Redux: filmečkové pozlátko

Prius Online - Anima Redux: filmečkové pozlátko

Hej ty tam, hrdino, co takhle vstávat a začít něco dělat? Třeba plnit nějaké questy, bojovat a taky zjistit, co to je zač ta tajemná bytost anima, když už je v podnázvu tohoto fantasy MMOčka, které se chce chlubit především působivými filmečky přímo ve hře.


ÚvodemNa úvod následuje klasika v podobě vytvoření účtu, stáhnutí klienta a nainstalovaní launcheru, přes který se přihlásíte skrze zadané jméno a heslo při registraci účtu do samotné hry. No, tak to jsme zvládli docela rychle a teď k samotné hře.PostavaOdteď budete v rozlehlém světě působit jako hrdina. Postava, kterou si vytváříte, nemá moc možností. De facto jsou postavy už dané předem. Na vás je volba rasy, pohlaví a nějakého toho střihu na hlavu.

Co se týče ras, tak tu máme čtyři, z čehož u tří z nich lze zvolit pohlaví. Kromě člověka (ten nechybí snad nikdy nikde) je tu Lon, Ayin a pouze ženská verze Beriah. Dovolím si vynechat popisky každé z nich, leč v případě zájmu zde je odkaz na příslušnou kapitolu.Prolog nebo rovnou do hry?Osobně hlasuju pro prolog. Zahrajte si ho. Není dlouhý a má dvě výhody. Jednak se dozvíte něco málo o příběhu (válka, padouch, bla bla…), jednak si užijete pár předělových videí, která vypadají skvěle, a upřímně vám říkám, že ve hře se jich pak pěknou chvilku nedočkáte. Pak ale také stojí za to.

Dále si v prologu užijete boj za tak zvané Gigas, proti kterým je náš obr Koloděj úplný nazdárek.Tak co bude?Probouzíte v domovském městě a od této chvíle to bude běhání po questech, plnění úkolů, lité boje a zlepšování vašich vlastností.AtributyZačněme u atributů. Automaticky zvyšujete svou sílu a životu při dosažení nového levelu. Dále také za tento progres získáte body, které následně rozdělujete.Nedílnou součástí jsou kouzla. Zase tu máte prostor pro jejich vylepšování, respektive učení se nových, a každý nově získaný skill je dobré si umístit jako ikonu do hlavního panelu.

QuestyHlavní náplní je plnění questů. Někdy běháte sem a tam jako blázni na pár metrů. Jindy se táhnete přes několik oblastí na potřebné místo. Kromě bojových úkolů narazíte i na sofistikovanější zadání, která vyžadují užití nějakého itemu z inventáře. Tento objekt je určen speciálně pro konkrétní misi, takže neztrácejte (jako já) čas snahou ho koupit nebo hledat. Je v báglu pod příslušnou záložkou.Úkolů si naberte plný ranec a plňte je postupně, jak se vám to hodí. Po kliknutí na příslušný quest se zobrazí jeho poloha, což se skvěle hodí pro využití zdejší dopravy. Ale o tom později.Součástí splnění questu je mnohdy boj. Klasický systém totožný s jinými tituly. Po zaměření protivníka se spustí automatický útok, který za přispění many opakovaně doplňujete kouzly. Většinou to na příběhové mise stačí. Když ne, je dobré mít po ruce něco na lehké vyléčení (pokud si ovšem neukousnete moc velké sousto proti výrazně levelově namakanějšímu soupeři).

Cestování na velké vzdálenostiJedna z věcí, která mě příjemně překvapila. Často jsem zažil, že jsem musel cestovat po svých a nějaký dopravní prostředek byl buď pro prémiové účty, nebo za strašný balík peněz. V Prius Online funguje něco jako taxi pro všechny. Na mapce máte příslušnou ikonou vyznačeny stanice, na kterých nasednete a dopravíte se do stanice další. Samozřejmě stanoviště jsou strategicky rozmístěna a v kombinaci s kliknutím na quest okamžitě uvidíte, kam jedete a jak daleko to budete mít.

Tímto způsobem je bravurně zvládnut orientační a navigační systém ve hře. Jo, a taky tu je něco jako teleporty, ale Celero, tak se tyto dopravní prostředky jmenují, u mě vedou. Za tuto dopravu musíte platit, ale za ten ušetřený čas a eliminaci frustrace to rozhodně stojí.

AnimaDalší peckou je vaše „společnice“. Nepochybuji o tom, že na desátém levelu už máte všechno to běhání a skotačení skvěle zmáknuté a že jste silní, ozbrojení a tak dále. Ale pomocná ruka se vždycky hodí, co říkáte. A proto je tu Anima, se kterou se setkáte po dosažení desátého levelu. Nechci nic naznačovat. Možná jen to, že vaše první setkání bude strašně dojemné, takže si vezměte kapesníček (ano, tušíte správně po dlouhé době filmeček).On to není jen přívěšek, který za vámi utíká. U této tajemné bytosti, holčičky, která nemá paměť, můžete nastavit její náladu, chování v boji (obrana, útok) nebo využít jejich speciálních schopností (tuším, že se jedná například o vaření, schopnost sbírat rostliny a další). Takže je to plnohodnotný člen. Rozepisovat se o ní podrobně by bylo na dlouho. Opět bych doporučil Guide hry a klávesy (matně) Y, K, F11.Legrace PvP a partyColiseum – toť položka, který vás zajímá v této oblasti. Může jej vytvořit kdokoli nebo se můžete připojit do již existujícího. Podmínkou pro start nové bitvy je připojení alespoň čtyř hráčů.

Z dalších sociálních prvků nechybí guildy aneb ve skupině se to lépe táhne. To platí i o náhodně vytvořených partách, kdy pošlete pozvánku a dotyčný se připojí (nebo taky ne). Partička je potřebná pro vstup do Dungeonu, ovšem až po dosažení levelu 25.UpgradováníZa mince z questů a zabitých potvor si kupujete všemožné vybavení. Brnění, zbraně a lektvary, které se odemykají při dosažení určité úrovně. Nepotřebné věci lze prodávat nebo ničit, pokud už nemáte v inventáři místo.Ovládání a shrnutíOvládání je standardní záležitostí. Jeho usnadnění je v několika stupních nastavení kamery (kolečkem myši). Dále si můžete nastavit určité akce dolů do lišty, které vám ulehčí například sbírání předmětu a peněz, které nebývají vždy dobře viditelné, ale jsou tam vždycky.

Hra si mě získala jednak systémem navigace a přehledným uspořádáním na mapě, kde lze v případě potřeby vše vidět, a pohodlně cestovat, dále pak také postavou Anima, která je de facto plnohodnotnou postavou. K tomu navíc filmečky a je tu MMORPG, které byste měli určitě vyzkoušet. Chcete? Tak musíte sem. Hezkou zábavu.
diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 3 + 4 =

Anonymous XD | 08.03.12 v 17:53

jak se dá stáhnout hra?

Lexter | 02.10.11 v 09:44

Co firewall?

Jan Vyhnálek | 17.08.11 v 18:46

Stahnul jsem si hru a pri pripojovani do hry me to ale stale pise connecting to game a i po zhruba 15ti minutach nic. Nevite cim by to mohlo byt zpusobeno? predem dik za odpoved


galerie

Prius Online - Anima Redux: filmečkové pozlátko Prius Online - Anima Redux: filmečkové pozlátko Prius Online - Anima Redux: filmečkové pozlátko Prius Online - Anima Redux: filmečkové pozlátko Prius Online - Anima Redux: filmečkové pozlátko Prius Online - Anima Redux: filmečkové pozlátko Prius Online - Anima Redux: filmečkové pozlátko Prius Online - Anima Redux: filmečkové pozlátko Prius Online - Anima Redux: filmečkové pozlátko Prius Online - Anima Redux: filmečkové pozlátko Prius Online - Anima Redux: filmečkové pozlátko Prius Online - Anima Redux: filmečkové pozlátko Prius Online - Anima Redux: filmečkové pozlátko

naše databáze obsahuje: 26 946 her

nejnovější komentáře

Zdravím, můžete mi prosím poradit? Hraji už nějakou dobu Candy Crush Sodu přes Facebook. Před několika dny se mi stalo, že se mi hra normáln...
18.09.2019 v 20:27:24

ahoj
15.09.2019 v 06:21:52

Gratulace (-:
09.09.2019 v 13:18:42

Gratuluji (-:
09.09.2019 v 13:17:48

Gratulka (-:
09.09.2019 v 13:16:59

Gratulace vítězům (-:
09.09.2019 v 13:16:31

Sponzoři ligy

inzerce