recenze

MicroVolts - velké bitvy v malém světě

MicroVolts - velké bitvy v malém světě

Akční MMO střílečka z pohledu třetí osoby, která má náboj, a to doslova, tempo a skvělou hratelnost. Takže, copak se děje na dvorku v trávě, v kuchyni nebo dětském pokojíčku? Probíhá tam zběsilá bitva „hraček“, do které se nyní můžete přihlásit i vy.


RegistraceNutná podmínka neobsahující nic nestandardního. Snad jen fakt, že na oficiálních stránkách hry v sekci download máte kromě hlavního instalačního balíku ještě download manager. Měl by činit hru „zdatnější“. Osobně jsem to ignoroval a k žádným problémům nedošlo. Přes nainstalovaný launcher se pak do hry přihlašujete skrze vaše vymyšlené ID a heslo, které vyplňujete, a na mail vám pak přijde potvrzující a aktivační e-mail. Zkrátka klasika.První krůčky - ovládáníNejprve vás hra seznámí s ovládáním. To je řešeno velmi dobře, i když si na začátku můžete myslet něco jiného. Je to otázka času, kdy dostanete do ruky pohyb, střelbu, změnu zbraní a orientaci po lokacích. To vše za hutné dávky střel svištících kolem vás, a to v tom lepším případě.

Samozřejmě si lze pohrát s nastavením a poladit tak například i citlivost myši. Ta slouží v první řadě k otáčení, ke střelbě (levá packa) a změněn zbraní (kolečko uprostřed). Zvláštní funkce má pak pravé myšítko. U některých zbraní představuje druhý typ úderu, respektive zaměření sniperky.ZbraněTím jsem se (doufám elegantně) dostal ke zbraním. Je jich sedm a jejich základními modely disponujete od samého začátku. Vylepšené, či spíše další, varianty si musíte koupit za získané peníze a dosáhnout navíc požadovaného levelu. Kupovat všechny druhy určitě nemá cenu. Navíc brzy zjistíte, že kulomet vám sedne více než třeba bazuka (i když se pohybujete v mikrosvětě, jednotlivé typy zbraní bezpečně poznáte, stejně jako jejich použití :-)), a tak si koupíte jen vašeho oblíbence. Ony totiž přídatné funkce jak zbraní, tak oblečků jsou časově omezeny.Postavy – za co dále utratit penízePostavy tu jsou čtyři, přičemž další dvě jsou zamčené a je potřeba si je koupit. Vaši postavu můžete samozřejmě všelijak zdobit z marketu. Není to jen otázka módy (naštěstí), protože každá zakoupená věc opět zvyšuje nějaký ten atribut, počet nábojů apod., opět na určitou dobu. Do začátku máte dost peněz a také funkce plynoucí z nově nakoupených předmětů je například sedm dní, takže si onu výhodu užijete. Nutno podotknout, že tento benefit zas není tolik výrazný, aby neumožňoval hraní v pozdější fázi nebo při nedostatku peněz. Třeba se vám zvýší počet nábojů k jedné zbrani, ale většinou pak v praxi budete sestřeleni tak rychle, že tolik střel ani neupotřebíte – můj případ. Prošmejděte si obchod a vytvořte nějakého originálního hráče. Sic to chvilku potrvá a levné to tedy taky nebude.

…a jak je zase vydělatPeníze a zkušenosti. Nic není důležitější. Obě tyto složky jsou součástí každého herního módu, do něhož vstoupíte. O penězích jsem mluvil a využití zkušeností se celkem nabízí. Čím vyšší level jste, tím toho máte na výběr v obchodě více, tedy se vám odemykají nové věci.MódyTeam Deathmatch – klasická bitka mezi dvěma týmy. Tým, který první skolí potřebný počet soupeřů, vyhrává.Free For All – aneb všichni proti všem. Nejspíš nejšílenější přestřelka, kdy můžete být sestřeleni několikrát během pár desítek vteřin. Jak někoho může bavit, tak stejně může také frustrovat.Item Match – podobný styl jako Deathmatch jen s tím rozdílem, že sbíráte různé věci usnadňující boj, většinou štíty, zrychlení pohybu, atd.

Capture the Battery – V týmu se snažíte ukořistit soupeřovu baterku a přenést na své území.Close Combat – specifický mód, který je určen na boj zblízka, tedy žádné střelné zbraně, pěkně rubačka hasáky do hlav z očí (jednoho) do očí (hordy čtyř soupeřů valících se na vás).Elimination – podobně jako Free For All může být frustrující, neboť jakmile jste v aktuálním kole zničeni, čekáte na další.Stejně jako u zbraní si i zde najdete své oblíbené módy. Hra vám umožňuje jednotlivé typy her filtrovat skrze Quick Start. Nebo vytvořit vlastní arénu, kde si sami volíte aspekty hry.ProstředíVzhledem k celé tematice hry, kdy ovládáte jakési malé hračky – válečníky – je uzpůsobeno i prostředí hry a nutno podotknout, že jsou to lokace opravdu skvěle vypadající. Jednou utíkáte po dvorku, kde se schováváte v trávě a za květináči, pak zase v kuchyni běháte potrubím dřezu. Hodně originální je prostředí šachovnice a nechybí spousta dalších (celkem 9). Ze začátku budete stát a zírat.

CelkověHra nabízí impozantní porci zábavy samozřejmě v rámci žánru. Takže spousta střílení a výbuchů (žádná krev :-)), kdy kromě dominantní akční složky také není na škodu strategie.Například jít na nepřátelské území ve více lidech, najít si parádní místečko na střelbu sniperkou zdálky. Současně si nikdy nemyslete, že jste dokonale chráněni. Už jsem o tom byl párkrát přesvědčen a vždycky jsem na to zle doplatil.Obecně platí, že čím lépe si vedete, tedy kolik máte „killnutých“ hráčů a jakým stylem, tím lépe jste po boji ohodnoceni. No, ale znáte to. To se lehce řekne…

Hra se pyšní jednak tematikou, jednak parádní akcí v nehorázně rychlém tempu, které mnohdy vytváří sami hráči. Současně nechybí prostor pro strategické manévry. Co jsem měl zatím možnost hrát a zažít, nikdy nechybí moc ke zvrhnutí k přestřelce nejtěžšího kalibru.V místnosti je většinou hráčů dost, což poznáte podle vytíženosti serveru, že právě tam se toho bude dít hodně. Přeji hodně úspěchu v MicroVolts.  


diskuze

odeslat

Nejsi automat? Napiš výsledek 4 + 3 =

Jenik | 16.09.13 v 14:39

Jsem ti vděčen za tenhle článek :). Tohle jsem potřeboval před tím než to stáhnu a myslim že mi to bude vyhovovat. Doufám :D

adni | 22.09.12 v 13:36

hraje to někdo tady me to samotnyho neba skype: danda20091


galerie

MicroVolts - velké bitvy v malém světě MicroVolts - velké bitvy v malém světě MicroVolts - velké bitvy v malém světě MicroVolts - velké bitvy v malém světě MicroVolts - velké bitvy v malém světě MicroVolts - velké bitvy v malém světě MicroVolts - velké bitvy v malém světě MicroVolts - velké bitvy v malém světě MicroVolts - velké bitvy v malém světě MicroVolts - velké bitvy v malém světě MicroVolts - velké bitvy v malém světě

naše databáze obsahuje: 26 944 her

Nejlepší hráči dne

Sponzoři ligy

inzerce